1. Agent Smith
Wade nazywa tajemniczego przedstawiciela korporacji Ajaxa agentem Smithem, co jest oczywiście nawiązaniem do filmu The Matrix. Co ciekawe, mówi też, że próbował już kiedyś bawić się w bohatera i nie wyszło to najlepiej. Z jednej strony jest to oczywiście opis krwawej przeszłości najemnika, z drugiej może być odniesieniem do mniej udanych ról Reynoldsa, jak np. Green Lantern.
  1. Walka z rakiem
Kiedy Wade dowiaduje się, że jest chory na raka, próbuje zostawić Vanessę, by nie musiała widzieć go w coraz gorszym stanie. Obiecuje jej, że w kolejnym życiu znajdzie ją i stanie pod oknem z boomboxem. Jest to odniesienie do filmu romantycznego Say Anything... z Johnem Cussackiem w roli głównej, w którym pojawia się on właśnie z boomboxem pod oknem ukochanej.
  1. X-Men na autostradzie
Colossus zakuwa Deadpoola w kajdanki i mówi, że zabierze go do Profesora. Wade pyta, czy chodzi o McAvoya czy Stewarta, bo te wszystkie linie czasu mu się mieszają. Chodzi oczywiście o dwóch aktorów wcielających się w rolę Charlesa Xaviera, Jamesa McAvoya i Patricka Stewarta. Następnie bohater uwalnia się z kajdanek, odcinając sobie rękę. Wcześniej mówi, że właśnie zaspoileruje film 127 Hours, w którym podobnie musiał się zachować bohater grany przez Jamesa Franco.
  1. Weapon X
Wade trafia do placówki prowadzonej przez Ajaxa, która wydaje się być adaptacją znanego z komiksu Weapon X. Tam wstrzyknięto Deadpoolowi czynnik regeneracji pobrany od Wolverine'a. Przejeżdżając przez kompleks, Wade zauważa kobietę z kolcami na plecach. Jest to prawdopodobnie mutantka znana jako Marrow. Jej moce polegały na rozrastaniu własnego szkieletu, dzięki czemu potrafiła tworzyć kolce, pociski czy nawet ostrza z własnych kości. Szefem owej placówki jest Ajax, który pełnił bardzo podobną rolę w komiksie (tam jednak pracował w hospicjum, a nie Weapon X). Jego prawą ręką jest Angel, która w komiksie pojawia się jako Angel Dust. Jej moce różnią się lekko, ponieważ w oryginale potrafiła zwiększać swoją siłę jedynie na bardzo krótki czas. Co ciekawe, komiksowa Angel Dust nie była złoczyńcą, a należała do grupy Murlocków - mutantów chowających się przed światem w kanałach.
  1. Narodziny Deadpoola
Weasel i Wade, próbując wymyślić odpowiednią ksywkę dla nowego alter ego Wilsona, wymieniają takie przydomki jak Scaredevil (odniesienie do Daredevila) czy w końcu Kapitan Deadpool, co jest lekkim żartem z faktu, że bardzo wielu superbohaterów mianuje się właśnie kapitanem (Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel, Kapitan Atom, Kapitan Planeta itp.).
  1. Blind Al
Niewidoma współlokatorka Wade’a to także postać z komiksów, w nich jednak Deadpool więził ją w swoim domu. Co ciekawe, nie licząc tego, ich relacja była dosyć podobna. Al była gosposią, a nawet przyjaciółką Deadpoola.
  1. Pościg za Francisem
Wykańczając gangsterów mających doprowadzić go do Ajaxa, Deadpool postanawia uśmiercić jednego z nich na lodowisku za pomocą pojazdu do wyrównywania powierzchni. Jest to odniesienie do podobnej sceny z filmu Austin Powers: International Man of Mystery, w którym jeden z policjantów zostaje rozjechany bardzo powoli zbliżającym się do niego walcem. Eliminując innego gangstera, Deadpool zastawia się, czy tamten nie usłyszał go za pierwszym razem, ponieważ przez maskę może niewyraźnie go słychać. Może być to pstryczek w stronę filmu The Dark Knight Rises, ponieważ fani krytykowali maskę noszoną przez Bane’a, która bardzo utrudniała zrozumienie grającego go Toma Hardy'ego.
  1. Dom Deadpoola
Poza masą figurek Deadpoola w domu Wade’a i Al leży także wydanie magazynu People, tym razem z 2008 roku. Na jego okładce widzimy Hugh Jackmana, uznanego za najseksowniejszego mężczyznę na świecie. Jak widać, Deadpool i Wolverine mają wiele wspólnego.
  1. Stan Lee
W filmie nie mogło oczywiście zabraknąć legendarnego już cameo Stana Lee. Jest ono jednak o tyle ciekawe, że pojawia się on jako pracownik klubu ze striptizem. Lee jest autorem animacji pod tytułem Stripperella, opowiadającej o striptizerce o pseudonimie Erotica Jones.
  1. Chimichanga
Ruszając na ostateczną akcję, Deadpool mówi: „Time to make chimi-fuckin-changas”. Chmichanga to ulubiony fastfood Deadpoola, a ceni on go nie tyle za smak, co za nazwę, którą bohater uwielbia powtarzać.
  1. DMX - X Gon' Give It To Ya
Kiedy Deadpool w towarzystwie dwójki X-Men rusza do boju, robi to przy utworze X Gon' Give It To Ya, co w pewien humorystyczny sposób zapowiada dalsze wydarzenia.
  1. Go get her, tiger
Kiedy Colossus zostaje powalony na ziemię przez Angel, do boju wkracza Negasonic Teenage Warhead. Deadpool zachęca ją słowami „Go get her, tiger”. Ten tekst jest bardzo kojarzony z postacią Spider-Mana, a konkretniej jego długoletniej żony, Mary Jane, która wielokrotnie zwracała się w ten sposób do męża. Po użyciu mocy Negasonic spala swój płaszcz, odsłaniając żółty uniform X-Men. Takie kostiumy nosili w komiksach głównie New Mutants, czyli właśnie drużyna młodych mutantów, którzy dopiero szkolili się w używaniu swoich mocy.
  1. Hydra Bob
W czasie walki z najemnikami Ajaxa, Deadpool nagle zatrzymuje miecz przed jednym z nich i zwraca się do niego: „Bob?”. Jest to odniesienie do znanej z komiksów postaci Boba z Hydry. Niestety postać ta nie może być użyta w pełni przez żadne studio, ponieważ Marvel ma prawa do Hydry, natomiast postać Boba powstała w komiksach o Deadpoolu, więc prawa do niego ma Fox. Dlatego filmowy Bob nie należy do Hydry, ale podobnie jak w komiksach, Deadpool spotyka go walcząc z wrogą organizacją i podobnie jak w komiksach ich rozmowa zupełnie nie dotyczy aktualnych wydarzeń, ale spraw rodzinnych czy zawodowych. Komiksowy Bob nie jest zagorzałym nazistą, jak mogłoby się wydawać po członku Hydry. Przedstawiany jest on zwykle jako prosty człowiek pracujący, tak się po prostu składa, że jego pracodawcą jest zła nazistowska organizacja.
źródło: materiały prasowe
  1. Hellicarrier
Oczywiście wytwórnia FOX nie ma praw do pomysłów z filmów Disneya, ale kto powiedział, że nie da się tego obejść? Cała finałowa walka dzieje się na jakimś placu budowy czy remontu, na którym stoi coś zniszczonego, wielkiego i skomplikowanego, co w trakcie walki zostaje całkowicie zniszczone. Jeśli przyjrzycie się temu dokładnie przy ujęciach z daleka, bez trudu rozpoznacie rozwalony helicarrier SHIELD - ten sam, który spadł i rozbił się w filmie Captain America: The Winter Soldier.
źródło: materiały prasowe
  1. Zakończenie
W pożegnaniu z X-Men Deadpool prosi, aby Beast przestał załatwiać się mu na trawnik, po czym zwraca się do Negasonic Teenage Warhead: „Nothing compares to you. Sinéad O'Connor 99…”. Cytat ten nie został wybrany bez powodu. Wokalistka faktycznie dość mocno przypominała wyglądem Negasonic.
  1. Scena po napisach
W zabawnej scenie po napisach Deadpool mówi, że nie mieli budżetu na trailer drugiej części, ale na pewno pojawi się w niej Cable. Cała scenografia i ubiór Deadpoola są wzorowane na filmie Ferris Bueller's Day Off w reżyserii Johna Hughesa. No url
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj