Przemiany aktorów pod względem fizycznym nierzadko są wyjątkowe i spotykają się z zainteresowaniem, szacunkiem, a często też zaskoczeniem, gdy poznajemy ich szczegóły. W ostatnich tygodniach głośno było o Jake'u Gyllenhaalu i jego wymagających, 8-miesięcznych przygotowaniach do roli boksera w dramacie "Southpaw". Szczegóły treningu aktora i jego diety możecie zobaczyć tutaj. Jako że film ten wchodzi do polskich kin już 11 września, zdecydowaliśmy się przyjrzeć różnym przemianom i temu, jak ich dokonano. Pamiętajmy, że nad aktorami zawsze czuwają eksperci i lekarze, by przemiany te nie odbiły się negatywnie na ich zdrowiu.

Christian Bale

Niezwykły przypadek wśród aktorów, z wyjątkowym podejściem do przemian fizycznych. Raz niesamowicie schudł, do następnej roli nabrał masy mięśniowej, a potem znowu zrzucił kilogramy. Wszystko zaczęło się od niezwykłej kreacji w dramacie "El Maquinista", do której Bale schudł 28 kilogramów. Jego dieta była bardzo prosta - jabłko i puszka tuńczyka dziennie. Okazjonalnie urozmaicał dietę pastą z płatków owsianych, a wszystko popijał wodą. Do tego pił filiżankę czarnej kawy dziennie, która miała zwiększyć metabolizm. Brał także suplementy w postaci witamin. Aby przyspieszyć zrzucanie wagi, Bale bardzo ciężko trenował. W jego programie znalazły się intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe, podnoszenie ciężarów oraz rygorystyczne cardio. Ciekawe jest to, że gdy Bale zakończył prace na planie tego filmu, miał zaledwie 6 miesięcy, by zbudować masę mięśniową do roli twardego superbohatera w filmie "Batman Begins". Tutaj praca była podwójnie wymagająca, bo aktor musiał "odzyskać" ok. 50 kilogramów - z czego większość w postaci mięśni. Jego praca była podzielona na dwa etapy. Najpierw doprowadził się do "stanu wyjściowego", by być gotowym na zdjęcia testowe. W trzy miesiące przytył ok. 30 kilogramów dzięki diecie wysokowęglowodanowej opartej na chlebie i makaronie. Podczas kolejnych trzech miesięcy przybrał 17 kilogramów, jedząc kurczaka, tuńczyka i gotowane warzywa. Na tym etapie ćwiczył trzy godzinny dziennie (biegi i treningi siłowe). Potem znowu schudł (do roli w filmie "The Fighter"), a ostatnio ponownie przytył (do "American Hustle").
Źródło: kadry z filmów

Henry Cavill

Henry Cavill nie ma na koncie takich przemian jak Christian Bale, ale do roli Supermana musiał nabrać ok. 10 kilogramów masy mięśniowej. Mógł dokonać tego spokojnie, bo na przygotowania dano mu aż 11 miesięcy, dlatego przez większość czasu mógł jeść, co chciał, byle dużo (do 5 tysięcy kalorii). Jedyny warunek: najpierw proteiny, potem węglowodany. Musiał także regularnie ćwiczyć. Dopiero pod koniec przygotowań przeszedł na ścisłą dietę, by spalić tłuszcz i wyrzeźbić sylwetkę. Jego praca z trenerem polegała na treningu po 2,5 godziny dziennie sześć dni w tygodniu.
- Trener zadawał mi pytania o moje cele. Potem zapytał: "Czy chcesz wziąć sterydy lub HGH, by osiągnąć cel?". Odpowiedziałem, że nie, a on na to: "Dobrze, bo inaczej byśmy nie trenowali".
A tak wyglądał trening aktora: [video-browser playlist="747072" suggest=""]

Hugh Jackman

Jackman zachwycił widzów i krytyków swoją fizyczną przemianą w "The Wolverine ". Aktor kończył prace nad filmem "Les Miserables" i miał zaledwie 4 miesiące na nabranie oczekiwanej przez siebie masy mięśniowej. Zależało mu na tym, by Wolverine wyglądał jak twardziel z komiksów - i cel ten osiągnął. Dieta aktora - znana m.in. jako IF (ang. intermittent fasting) - składała się z czterech posiłków, które były przyjmowane w trybie 16/8, czyli dużo jedzenia przez 8 godzin dziennie, a przez kolejne 16 ani kęsa:
  1. jajka, owsianka
  2. stek, ziemniaki, brokuły
  3. kurczak, brązowy ryż, szpinak
  4. ryba, awokado, brokuły
Aktor cały czas musiał przyjmować ponad 5 tysięcy kalorii. Stosował także suplementy, takie jak Animal Pump, Animal Nitro i kreatyna. Podczas pracy jego osobistemu trenerowi zależało na tym, by Jackman zwiększył siłę i masę, zachowując minimalny poziom tkanki tłuszczowej, dlatego ćwiczenia były oparte na progresywnym przeciążaniu, by zapewnić ciągły wzrost siły. Treningi składały się m.in. z wyciskania sztangi na ławce poziomej, martwego ciągu oraz przysiadów i podciągania z obciążeniem.
Źródło: materiały prasowe

Matthew McConaughey

McConaughey do roli w dramacie "Dallas Buyers Club" musiał zrzucić 20 kilogramów, aby dobrze wcielić się w mężczyznę zakażonego wirusem HIV. Rano jadł dwa jajka i kawałek kurczaka, a wieczorem 141 gramów ryby i porcję warzyw. Do tego wykonywał ćwiczenia cardio, mające na celu spalanie 1800 kalorii dziennie. Opłaciło się - aktor dostał Oscara.
Źródło: materiały prasowe

Dramat bokserski "Southpaw" w reżyserii Antoine'a Fuquy i według scenariusza Kurta Suttera ("Synowie Anarchii") zadebiutuje 11 września w polskich kinach.          
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj