Zbliżają się wakacje, a to oznacza, że przed nami dużo czasu na zapoznanie się z kolejnymi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi. W poniższym artykule przygotowałam dla Was zestawienie najciekawszych moim zdaniem seriali, po które warto sięgnąć w nadchodzące wolne dni. Są wśród nich miniseriale, ale także produkcje liczące po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt odcinków - skoro wakacje trwają tak długo, może warto pokusić się i o takie? Każdy z tytułów jest wart polecenia i liczę, że umili Wam nadchodzące dni.

Stranger Things

Niekwestionowany hit Netflixa, który nieoczekiwanie podbił serca widzów na całym świecie. Stranger Things to fantasy z elementami horroru, a jego akcja rozgrywa się w latach 80. Grupa dzieci z niewielkiego miasteczka Hawkins staje przed nie lada wyzwaniem – ich najlepszy przyjaciel Will zaginął i tylko oni wiedzą, że tak naprawdę został porwany przez potwornego Demogorgona. Dzieciaki wszczynają własne śledztwo, a w tym samym czasie nad sprawą pracuje także matka Willa, Joyce oraz lokalny szeryf. Klimat rodem z powieści Stephena Kinga – w serialu dzieje się mnóstwo niesamowitych i niewyjaśnionych rzeczy, są potwory, tajemnice i sekrety, o jakich nikomu się nigdy nie śniło. Trzyma w napięciu i uzależnia – jesienią ukaże się kolejny sezon, zatem nadchodzące wakacje to idealny moment na to, by nadrobić zaległości.

Konflikt: Bette i Joan

Wspaniały serial Ryana Murphy’ego, który został zrealizowany w formie antologii. Każdy z sezonów będzie opowiadał o konflikcie sław – bohaterkami pierwszej odsłony były aktorki Hollywood lat 50. – Bette Davies i Joan Crawford. Spór i nienawiść, jaka panowała między paniami na planie ich wspólnego filmu Co się zdarzyło Baby Jane?, przeszły już do legendy, a za sprawą kreacji Susan Sarandon i Jessici Lange możemy zapoznać się z tą relacją od podszewki. Feud to produkcja wspaniale nakręcona – wszystkie kadry są niczym małe dzieła sztuki, a scenografia pozostaje na najwyższym poziomie. Bardzo dobra propozycja na leniwe wieczory, z której przy okazji można się wiele nauczyć - nieczęsto bowiem mamy okazję zajrzeć za kulisy największych wytwórni filmowych Hollywood bądź Oscarowej gali. Zgodnie z doniesieniami, kolejny sezon serialu będzie dotyczył sporu między księżną Dianą a księciem Karolem, co także zapowiada się bardzo ciekawie.

Zagubieni

‌‌Lost to niekwestionowany hit telewizyjny sprzed wielu lat. Produkcja ukazała się w roku 2004 i oferuje widzom pełnych sześć sezonów (ostatni został wyemitowany w 2010 roku). Rzecz toczy się na tajemniczej wyspie, na której rozbija się samolot podróżujący z Sydney do Los Angeles. Jego pasażerowie będą musieli zjednoczyć siły w walce o przetrwanie – okazuje się bowiem, że miejsce, w którym się znaleźli, skrywa wiele tajemnic i śmiertelnych niebezpieczeństw. Zagubieni to moim zdaniem jeden z najbardziej wciągających i enigmatycznych seriali wszech czasów. Obfituje w niespodziewane zwroty akcji, przyprawia o dreszcze na plecach, a czasem sprawia, że podskakujemy na krześle z przerażenia. Choć liczy kilkadziesiąt odcinków, ogląda się go błyskawicznie - to jedna z tych produkcji, przy których trzeba siłować się ze sobą, by nie włączyć kolejnego odcinka.

GLOW

Serial opowiada historię ligi GLOW (Gorgeous Ladies of Wrestling), która narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 80. Organizacja zrzeszała piękne kobiety, które musiały walczyć ze sobą w ringu niczym zawodowe wrestlerki. Każdy z pojedynków był ustawiony i precyzyjnie zaplanowany, a jedynym ich celem było dostarczenie rozrywki widzom przez telewizorami. Niesamowity klimat serialu przenosi nas w stereotypowe lata 80. – pełne obcisłych kostiumów, tapirowanych fryzur i niezapomnianych przebojów disco. Lekka komediowa i niezobowiązująca formuła półgodzinnych odcinków idealnie nadaje się na nadchodzące wakacyjne dni – coś tak fajnego można łyknąć dosłownie na raz!

Geniusz

Nowy serial National Geographic realizowany w formie antologii. Pierwszy sezon dotyczy życia genialnego Alberta Einsteina. Produkcja ma niesamowity klimat, oddaje realia XIX i XX wieku, wywołuje dreszcz niepokoju poruszając tematykę nazizmu i drugiej wojny światowej i wreszcie: pozwala na zapoznanie się z biografią geniusza, wcale nie starając się zrobić z niego złotego człowieka. Serialowy Einstein ma także szereg wad, a obydwa jego wcielenia są autentyczne, wiarygodne i ludzkie. W roli Alberta występują Johnny Flynn (młody Einstein) oraz Geoffrey Rush (starszy Einstein). W przyszłym roku na antenę wejdzie drugi sezon serialu Genius, który przedstawi nam sylwetkę innego mistrza, tym razem w dziedzinie sztuki i malarstwa – Pablo Picassa. Wakacje to idealny moment by zapoznać się z pierwszym sezonem antologii i przygotować się na więcej.

Czarne lustro

Wizja niedalekiej przyszłości, przedstawiona wyłącznie w czarnych barwach. Black Mirror to zlepek niezależnych odcinków – każdy z nich opowiada o czymś zupełnie innym, w związku z czym można je także oglądać losowo. Łączy je jedno – pokazują to, co może stać się z naszym światem, który coraz bardziej uzależnia się od technologii i nowinek cyfrowych. Serial bardzo pobudza do myślenia i jest nawet w stanie wprowadzić w otępienie. Prowokuje do zadania sobie podstawowych pytań i proponuje – niestety – jedną oczywistą odpowiedź: to wszystko może się wydarzyć, jeśli nic się we współczesnym człowieku nie zmieni. Do tej pory ukazały się 3 sezony serialu liczące łącznie 12 odcinków.
Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj