Doctor Who (2005- )
Tego serialu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dość powiedzieć, że ostatnio obchodził 50. rocznicę (!) swojego istnienia. Za każdym razem, gdy chcę przybliżyć komuś fabułę Doktora Who, brzmię, jakbym zwariowała, więc może tym razem nie będę próbować. Jeśli nie znacie szalonego kosmity, który w niebieskiej budce przemierza Czas i Przestrzeń, to koniecznie musicie to zmienić. Doktor Who to serial absolutnie wyjątkowy – piekielnie zabawny, a jednocześnie smutny, wzruszający i skłaniający do przemyśleń. Znajdziecie w nim mnóstwo odniesień popkulturowych, będziecie się głośno śmiać i gorzko płakać. To przygoda, która z łatwością może zmienić Wasze życie. No urlSherlock (2010- )
Początkowo wydawało się, że odświeżenie postaci Sherlocka Holmesa poprzez przeniesienie jego historii do współczesności to jeden z tych pomysłów, które nie mogą się udać. Cóż, może i by się nie udały, gdyby nie zabrało się za to BBC. Sherlock to przede wszystkim genialny sposób opowiadania historii. Wciągnie Was do środka, zanim się zorientujecie, a potem już się nie oderwiecie. Największą wadą serialu jest to, że jego sezony są trzyodcinkowe, a na każdy kolejny trzeba czekać i czekać… Sukces tej produkcji to także zasługa Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana w rolach głównych. Ten pierwszy dzięki roli aspołecznego introwertyka osiągnął ogromny sukces i jest aktualnie jednym z najbardziej gorących nazwisk w Hollywood. No urlBlack Mirror (2011- )
Kolejny przypadek serialu, który ma zbyt małą liczbę odcinków, by się móc nim w pełni nasycić. Czarne lustro tworzone jest w postaci antologii, odcinki w sezonie nie są ze sobą powiązane, więc nawet nie musicie znać wszystkich, by się tym serialem cieszyć, aczkolwiek mocno zachęcam, ponieważ każdy jest świetny, wyjątkowy i trafia we wszystkie czułe punkty. Twórcy celują w największe bolączki dzisiejszego świata; poruszają kwestie i tematy, które są nam bardzo bliskie, z którymi spotykamy się na co dzień. Dodatkowo nie oszczędzają naszych uczuć – trafiają boleśnie i celnie, zadają pytanie o granice wykorzystania technologii, o życie kradzione przez social media, o to, gdzie kończy się człowiek, a zaczyna maszyna. Warto. Uwaga: serial Was sponiewiera. No urlSkins (2007-2013)
Mimo że z Kumplami pożegnaliśmy się dawno temu, jest to serial, który nadal pozostaje w naszej pamięci. Gdyby robić listę najlepszych seriali dla młodzieży, ten z pewnością znalazłby się bardzo wysoko na liście. W Kumplach poprzez wszystkie sezony śledziliśmy życie różnych grup przyjaciół w wieku nastoletnim, którzy musieli zmagać się z różnymi problemami. Nie brakowało wśród nich tych związanych z seksem, narkotykami, uzależnianiami, identyfikacją płci czy depresją. Twórcy nie bali się poruszania trudnych tematów, ale robili to w mądry sposób, nie próbując oceniać i moralizować. Bardzo łatwo można było identyfikować się z bohaterami Kumpli i dlatego pokochali ich widzowie na całym świecie. No urlThe Fall (2013- )
Gdyby się chwilę zastanowić, to całą tę listę dałoby się zapełnić samymi serialami kryminalnymi, Brytyjczycy są bowiem niezrównani w ich tworzeniu. Sposób, w jaki obserwują świat, sprawia, że w większości są to doskonałe produkcje, a Upadek jest jedną z nich. W tym trzymającym w napięciu, wymagającym serialu śledzimy pojedynek pomiędzy seryjnym mordercą i panią detektyw, której zadaniem jest go schwytać. Ciężki pod względem psychologicznym i sugestywny Upadek dostarcza intensywnych przeżyć i ciarek na plecach. Możecie mieć problemy ze spokojnym snem. No url
Strony:
- 1 (current)
- 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj