36. Coraline (2009)
Ekranizacja krótkiej książki Neila Gaimana, stanowiąca animowane połączenie fantasy i grozy. Historia dziewczynki, która w poszukiwaniu wymarzonego świata oddala się od prawdziwej rodziny (i sprowadza na nią zagrożenie), została świetnie opowiedziana. Dobra opowieść, nie tylko dla młodszych widzów. No url35. Jabberwocky (1977)
Inspirowana wierszem z Alicji w Krainie Czarów filmowa opowieść kipi od oryginalnego, brytyjskiego humoru. Ale jakże mogłoby być inaczej, kiedy za reżyserię odpowiada Terry Gilliam - jeden z członków słynnego Monty Pythona? Film nieco zapomniany, ale zdecydowanie wart obejrzenia, jeśli do kogoś trafia takie poczucie humoru. No url34. Meet Joe Black (1998)
Melodramat z nutą fantasy, który rozprawia o miłości, życiu, śmierci i nadziei. Film trwa ponad trzy godziny, jednak nie ma dłużyzn i ogląda się go jednym tchem. Są prawdziwe emocje, a do tego młody Brad Pitt. Damska część publiczności swego czasu uwielbiała tę produkcję. No url33. Edward Scissorhands (1990)
Tim Burton w świecie baśni czuje się świetnie. Opowieść o Edwardzie, który próbuje się odnaleźć na amerykańskim przedmieściu, do dziś pozostaje jednym z najlepszych obrazów tego reżysera. Wzruszająca opowieść o miłości i akceptacji to też pierwsza współpraca tandemu Burton-Depp, która zaowocowała kilkoma świetnymi filmami. No url32. Groundhog Day (1993)
Wyśmienita komedia z Billem Murrayem w roki głównej, który wciela się w Phila - zgorzkniałego prezentera pogody, który zmuszony jest do zadania, którego nienawidzi: musi wyjechać do małej mieściny, by zrelacjonować tamtejszego obchody Dnia Świstaka. Po koszmarnym dniu kładzie się wieczorem do łóżka, a następnego dnia znów budzi się 2 lutego. Uwięziony w jednym dniu, rozpaczliwie próbuje zmienić swoją sytuację. No url31. Miasto zaginionych dzieci (1995)
Jest to raczej mało znana europejska produkcja z Ronem Perlmanem, ale z pewnością warta uwagi. W niesamowity sposób łączy elementy fantasy, steampunku i SF, tworząc fabularnie i wizualnie zaskakującą historię o człowieku, który porywa dzieci, by kraść ich sny. Ciarki chodzą po plecach podczas oglądania. No url30. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
Historia oparta na książce C.S. Lewisa jest czymś, co można nazwać familijnym Władcą Pierścieni. Charakteryzuje się piękną opowieścią, wspaniałym światem i nutką magii, która sprawia, że ogląda się ją jak pod wpływem czaru. Jest też nienachalny morał. Następne filmy z serii nie są już tak udane, chociaż też można je obejrzeć z przyjemnością. No urlTo jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj