Seria Leviathan Wakes

Seria Expanse kryjącego się pod pseudonimem James S.A. Corey duetu pisarskiego stanowi jeden z najbardziej interesujących cykli sci-fi ostatnich lat, a serial The Expanse tylko ugruntował jej pozycję. Polskie wydania w twardej oprawie prezentują się nieźle i doskonale nadadzą się na prezent. Na razie ukazały się cztery części, ale kolejne są już w planach po Nowym Roku.
Źródło: Mag

Komiksy o Garfield. Tłusty koci trójpak #01

Paski z leniwym, tłustym i bardzo żarłocznym kotem towarzyszą nam od dawna. Natomiast od niedawna ukazuje się u nas seria Tłusty koci trójpak, która docelowo ma się składać z pięciu części (na razie ukazały się dwie) zbierających przezabawne perypetie Garfielda i jego towarzyszy. Świetna zabawa dla małych i dużych fanów. Nie tylko kotów.
Źródło: Świat Komiksu

Horror

Zastanawialiście się, co by było, gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty? Horror Madleny Szeligi to książka - żart, i książka - perełka z wyjątkowymi, autorskimi ilustracjami Emilii Dziubak, która pokazuje czytelnikom swoje zupełnie nowe oblicze. Powstała nie po to, żeby straszyć (no, może tylko troszkę!), ale żeby ćwiczyć wyobraźnię i bawić się codziennością. Są tu i owoce, które dobrze znamy, ale też bardziej egzotyczne. Są warzywa i zioła. I wszystkie sposoby w jakie znęcamy się nad nimi.
Źródło: Gereon

Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Opowieści z meekańskiego pogranicza to seria fantasy Roberta M. Wegnera. Właśnie ukazało się Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza, już piąty tom tej napisanej z rozmachem, iście epickiej opowieści. Jeśli lubicie dobre fantasy na światowym poziomie (albo macie kogoś takiego wśród znajomych lub rodziny), to już wiecie, co sprezentować mu pod choinkę.
Źródło: Powergraph

Książki Ursuli K. Le Guin

W tym roku pożegnaliśmy Ursulę K. Le Guin, wybitną amerykańską pisarkę fantastyki, która swoimi książkami przekraczała granice gatunku, a wiele jej utworów obecnie uznawanych jest za klasyki. Od pewnego czasu ukazują się piękne, twardookładkowe wydania zbiorcze jej książek. Można w ten sposób skompletować chociażby The Earthsea czy utwory z Sześć światów Hain.
Źródło: Prószynski i S-ka

Nie mamy pojęcia. Przewodnik po nieznanym wszechświecie

Wiedza człowieka o otaczającym świecie pełna jest luk. I nie są to luki małe – takie, które można by bez obaw zignorować. Jorge Cham, robotyk i twórca znanej serii pasków komiksowych PHD, oraz Daniel Whiteson, fizyk cząstek elementarnych, połączyli siły, by zbadać stan naszej wiedzy – a raczej ogromnej niewiedzy – o wszechświecie. Za pomocą zabawnych rysunków komiksowych, przemawiających do wyobraźni infografik i niezwykle humorystycznych, a przy tym bardzo klarownych wyjaśnień naukowych Jorge i Daniel przedstawiają cały wachlarz zdumiewających pytań, które wciąż wprawiają naukowców w zakłopotanie, i próbują szukać najlepszych możliwych i zgodnych z obecnym stanem wiedzy odpowiedzi.
Źródło: Insignis

Ilustrowane książki z serii Harry Potter and the Philosopher's Stone

Książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wielu czytelników darzy je wielkim sentymentem, a ich wydania są podniszczone od wielokrotnego czytania. Może więc pomysłem na świąteczny prezent byłby zakup przepięknie ilustrowanych wydań? Na razie ukazało się w tej wersji kilka książek, a także ilustrowana wersja bestiariusza.
Źródło: Media Rodzina

Wielki zły lis

Zabawny komiks, przy którym świetnie będą się bawić mali i duzi czytelnicy. Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur. Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy.
Źródło: Kultura Gniewu
+1 więcej

Zgroza w Dunwich

Mitologia Cthulhu stworzona przez H.P. Lovecrafta cieszy się ogromną popularnością, a w popkulturze pojawia się pod najróżniejszymi formami. Osoby zainteresowane pierwowzorem powinny ucieszyć się prezentu pod postacią Zgrozy w Dunwich, jednego z kilku dostępnych na rynku wydań opowiadań grozy Samotnika z Providence.
Źródło: Vesper

Era dinozaurów - od narodzin do upadku

Ko nie lubi dinozaurów? Ale tak naprawdę co o nich wiemy? Steve Brusatte odtwarza świat dinozaurów, od jego początku aż do upadku, z mistrzowską precyzją. Autor to prawdziwy łowca dinozaurów i jeden z tych nietuzinkowych naukowców, którzy nudne wykłady zamieniają w żywiołowe opowieści o nieznanym nam świecie. Jego fascynacja pradawną Ziemią okazuje się bardzo zaraźliwa. Powstawanie kontynentów autor opisuje z ekspresją godną postapokaliptycznych wizji i sprawia, że paleontologia przestaje się wydawać trudną dziedziną nauki.
Źródło: Znak
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj