"Billy Madison" (1995)
Od tego się wszystko zaczęło – pierwsza główna rola Sandlera, która ustawiła ideę większości jego filmografii. Niedojrzały, leniwy gościu, który musi się spiąć i postarać, by zdobyć fortunę i dziewczynę. Mało finezyjne (acz niewątpliwie zabawne) żarty dopełniają obrazu, a Sandler z gwiazdy stand-upu i "SNL" przerodził się w gwiazdę kina. [video-browser playlist="747389" suggest=""]"The Wedding Singer" (1998)
Zdecydowanie subtelniejsza niż normalne filmy Sandlera komedia, powiedzmy, że romantyczna. Lata osiemdziesiąte – on jest weselnym śpiewakiem, ona (Drew Barrymore) kelnerką. Ich miłość rozwija się w systemie zrywowym. Tym razem jest lekko i trochę retro. A Drew Barrymore jeszcze nie raz wróci w sandlerowych filmach. [video-browser playlist="747390" suggest=""]"Supertata" (1999)
Rewelacyjna opowieść o dojrzewaniu ojca do syna. Niby takich filmów było sporo, ale moim zdaniem ten z Sandlerem jest najlepszy. Duży chłopiec i mały chłopiec muszą nauczyć się tolerować i z czasem naprawdę zaprzyjaźniają. Świetnie to wszystko jest opowiedziane, a poza tym ten film to preludium do dwóch innych wielkich karier: chłopca grają młodzi bracia Sprouse (potem wielkie gwiazdy Disney Channel jako bliźniacy Zack i Cody), a w najlepszego przyjaciela głównego bohatera wciela się Jon Stewart, czyli późniejszy prowadzący „Daily Show”. [video-browser playlist="747391" suggest=""]"Punch Drunk Love" (2002)
A tu Sandler jakby od niechcenia pokazuje, że sprawdza się też w kinie na serio. Nieomal każdy kinowy komik ma taką potrzebę. Sandler – trzeba przyznać – wybrał sobie film trudny i trudnego reżysera, Paula Thomasa Andersona, ale udało im się wspólnie nakręcić obraz niejednoznaczny i naprawdę mocny. O co w nim chodzi? O miłość, oczywiście. [video-browser playlist="747393" suggest=""]"50 First Dates" (2004)
Drugie filmowe spotkanie z Drew Barrymore i urocza komedia romantyczna o dziewczynie, która nie pamięta poprzednich dni, więc każdego dnia trzeba ją uwodzić na nowo. Sprawny scenariusz, para dobrych aktorów - czegóż chcieć więcej? Trzeciego filmowego duetu Barrymore-Sandler pt. „Rodzinne rewolucje” (2014) mimo całej mojej sympatii dla Sandlera już tak nie mogę polecić... [video-browser playlist="747394" suggest=""]
Strony:
- 1 (current)
- 2
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj