Prószyński i S-ka

Najlepsze książki 2021 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2021 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na książkę, która jest warta polecenia.
To jest uproszczona wersja newsa. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję
Najlepsze książki 2021 roku to artykuł, w którym przez rzez cały 2021 rok będziemy kompletować listę najlepszych książek, które pojawiły się w Polsce w sprzedaży. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze powieści, zbiory opowiadań i inne pozycje literackie, po czym regularnie dodajemy je do tego artykułu. Przede wszystkim będą to nowości, ale nie wykluczamy, że od czasu do czasu pojawią się także wznowienia - jeśli tylko będą tego warte, w interesujący sposób wydane lub od dawna nie gościły w księgarniach. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista najlepszych książek 2021 roku w oczach redakcji i współpracowników.

Najlepsze książki 2021 roku - STYCZEŃ

Ursula K. Le Guin - Księga Drogi i Dobra

 Jest to wariacja Amerykanki na temat kluczowego taoistycznego tekstu autorstwa Lao Tzu (a przynajmniej tak się przyjmuje, bo nie ma twardych dowodów na jego istnieje), który był jednym z filarów myślenia Wschodu, tak innego od sposobu postrzegania rzeczywistości przez Zachód.

NASZA RECENZJA

Źródło: Prószyński i S-ka

Arkadij i Borys Strugaccy - Piknik na skraju drogi i inne utwory

Książka zawiera aż pięć powieści rosyjskich klasyków science fiction. Ich powieści, choć pisane w zupełnie innych czasach, nadal są aktualne i potrafią zachwycić nie tylko miłośników fantastyki naukowej.
Źródło: Prószyński i S-ka

Kinga Wójcik - Osadzony

Osadzony jest już trzecią książką z cyklu Lena Rudnicka i równie dobrą jak pozostałe. W powieści Kinga Wójcik zadeje pytanie jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek aby chronić swoich najbliższych? Ścigając łódzkiego seryjnego mordercę przekona się o tym Lena Rudnicka.

NASZA RECENZJA

Źródło: Prószyński i S-ka

Najlepsze książki 2021 roku - LUTY

Matt Alt - Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat

Matt Alt w książce Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat klarownie i interesująco pokazuje procesy, które sprawiły, że obecnie miliardy ludzi na całym świecie nie potrzebują ani chwili, by uruchomić ciągi skojarzeń na hasła typu manga, anime, karaoke, Hello Kitty, kawaii czy Pac-Man. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

NASZA RECENZJA

Źródło: Znak

Donato Carrisi  - Gra zaklinacza

Wielbiciele twórczości Donato Carissiego na pewno się nie rozczarują lekturą Gry zaklinacza. W tej powieści znajdą wszystko to, co było mocnymi punktami poprzednich jego książek: dynamiczna fabuła, mrok, skomplikowane śledztwo i gra na emocjach. Nic tylko brać i czytać.

NASZA RECENZJA

Źródło: Albatros

V.E. Schwab - Niewidzialne życie Addie LaRue

V.E. Schwab dostarczyła czytelnikom powieść, w której nie sposób dopatrzeć się minusów. To wciągająca historia z intrygującymi bohaterami. Do tego wszystkiego Niewidzialne życie Addie LaRue zachwyca sposobem napisania i sprawia, że czytelnik długo o niej nie zapomni po przeczytaniu.

NASZA RECENZJA

Źródło: We Need YA

Susan Hill - Kobieta w czerni. Rączka

Obie historie Susan Hill w dużej mierze opierają się na zgrabnych, niebywale intensywnych, choć nie rozwlekłych opisach lokalizacji i „okoliczności przyrody”, a także, a może przede wszystkim, na wewnętrznych rozważaniach głównych bohaterów, dzięki którym lepiej i dogłębniej rozumiemy kierujące nimi motywy i podejmowane decyzje. Pogłębiony rys psychologiczny jest wisienką na torcie historii snutych przez Susan Hill.

NASZA RECENZJA

Źródło: Zysk i S-ka
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj