WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY - MARZEC/KWIECIEŃ - MAJ/CZERWIEC

LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ

NAJLEPSZE KSIĄŻKI - LIPIEC

Ojciec '44 - Jerzy Ciszewski

Ojciec '44 Jerzego Ciszewskiego to powieść łącząca w sobie elementy biograficzne (głównym bohaterem jest ojciec autora, uczestnik powstania warszawskiego) i sensacyjne. Pozycja z pewnością bardzo dobra i zupełnie odświeżająca na polskim rynku książek historycznych. Realistyczne podejście do powstania warszawskiego działa na czytelnika magnetycznie, a poza aspektem zrywu 1944 roku dostajemy tu jeszcze wyrazistego bohatera opowieści i wciągającą fabułę.
Źródło: Czarna Owca

Nadprzyrodzone – Ambrose Bierce

Zbiór opowiadań jednego z klasyków literatury grozy z przełomu XIX i XX wieku. W tekstach tych nie liczy się jeszcze sensacja, ale nastrój i groza czająca się na każdej stronie. Przy tym Bierce wyróżnia się na tle mu współczesnych brutalnością opisów, przez co niektórzy wręcz uważają go za prekursora nurtu gore w literaturze. Pozycja przede wszystkim dla fanów klasycznej literatury grozy i tych, którzy chcą poznać teksty, które nadal kształtują ten gatunek.
Źródło: C&T

Przyszła na Sarnath zagłada – H.P Lovecraft

Skoro wśród najlepszych książek z lipca wymieniliśmy zbiór Bierce’a, to nie mogło także zabraknąć interesującego wyboru tekstów innego z klasyków, czyli H.P. Lovecrafta. Autora fanom nie trzeba przedstawiać. To drugi tom wyboru najlepszych tekstów Samotnika z Providence, który ukazał się nakładem wydawnictwa Vesper. Nie dość, że uzupełnia wcześniej wydany tom Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści, to jeszcze jest bardzo porządnie wydana i przetłumaczona.
Źródło: Vesper

NAJLEPSZE KSIĄŻKI - SIERPIEŃ

Bura i szał – Aleksandra Zielińska

Aleksandra Zielińska dała się poznać czytelnikom udaną powieścią Przypadek Alicji, w której połączyła wątki z książki Lewisa Carrolla ze współczesnym Krakowem. Bura i szał to jej kolejna książka, w której snuje zajmującą, ale i nieco przerażającą wizję bazującą na ludzkich lękach, szaleństwie i złamanym życiu. Bura, tytułowa bohaterka, budzi współczucie, nieco przeraża, a przede wszystkim fascynuje. Do tego dochodzi świetny warsztat pisarski autorki, co przekłada się na rytm opowieści.
Źródło: W.A.B.

Den nionde graven – Stefan Ahnhem

Druga powieść Stefana Ahnhema o Fabianie Risku przybliża czytelnikom historię, która doprowadziła bohatera do opuszczenia Sztokholmu i przeniesienia się do rodzinnego miasta. Tradycyjnie dla skandynawskich kryminałów w powieści nie zabraknie zagadek, brutalnych morderstw i nieco depresyjnej atmosfery. Autor ma doświadczenie w tworzeniu scenariuszy do seriali kryminalnych, ale w formie powieściowej radzi sobie równie udanie.
Źródło: Marginesy

Żywi i umarli w Winsford – Håkan Nesser

Kolejny interesujący kryminał autorstwa szwedzkiego pisarza Håkana Nessera. Tym razem scenerią dla historii nie jest Szwecja czy nawet Skandynawia, a niewielkie angielskie miasteczko. Najważniejsze jednak, że powieść trzyma w napięciu tak samo jak inne książki tego autora. Żywi i umarli w Winsford to opowieść o ucieczce od dawnego życia, a także o próbie rekompensaty i rozpoczęciu wszystkiego od nowa, mimo że nie jest się już młodzieniaszkiem.
Źródło: Czarna Owca

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY - MARZEC/KWIECIEŃ - MAJ/CZERWIEC

LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016 NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2015 ROKU NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANY 2016 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU

Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj