Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najlepsze komiksy 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

W miarę upływu 2016 roku kompletujemy listę najlepszych komiksów, które pojawiły się w Polsce w sprzedaży. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista albumów, które według nas były zdecydowanie najciekawsze w 2016 roku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU

Oto najlepsze komiksy 2016 roku.

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC – LIPIEC/SIERPIEŃWRZESIEŃ/PAŹDZIERNIKLISTOPAD/GRUDZIEŃ

 

NAJLEPSZE KOMIKSY – STYCZEŃ

Slaine. Król

Po kilku latach przerwy znowu na polski rynek wraca jeden z najsłynniejszych brytyjskich bohaterów komiksowych, nieustraszony celtycki wojownik – Slaine. W tym tomie dostajemy sporą porcję opowieści o Slainie, które oryginalnie ukazały się na łamach pisma 2000AD w latach osiemdziesiątych, ale pewne historie po prostu się nie starzeją. Jeśli lubicie Conana, a chcecie czegoś więcej, to Slaine jest idealnym wyborem.

Okładka albumu Slaine. Król
Okładka albumu Slaine. Król

Klik (wydanie zbiorcze)

Absolutna klasyka komiksu erotycznego. Żeby więc nie było wątpliwości – ten komiks polecamy wyłącznie czytelnikom pełnoletnim. Włoski mistrz komiksowego seksu, Milo Manara, sam sobie napisał te pretekstowe historyjki o oziębłej Claudii, która roznamiętnia się gwałtownie, kiedy tylko ktoś zrobi tytułowe klik. Pierwsze dwa tomy tej serii były już kiedyś wydane w Polsce, ale w tym zbiorze są wszystkie cztery!

Okładka albumu Klik. Wydanie zbiorcze.
Okładka albumu Klik. Wydanie zbiorcze.

Narko

Komiks zaangażowany. W zalewie rozmaitych komiksowych dzieł „na zlecenie” album Dany Łukasińskiej i Krzyśka Ostrowskiego bardzo się wyróżnia. Twórcy podeszli do tematu narkotyków uczciwie i z ciekawym pomysłem zarówno formalnym, jak i artystycznym. To kilka opowieści o uzależnionych nastolatkach, różniących się formą, klimatem, puentą. Bez nachalnego dydaktyzmu, ale też bez jakichkolwiek zakłamań czy niedomówień. Tom godny uwagi zarówno jako ważna lektura dla młodych ludzi, jak i ciekawy album komiksowy sam w sobie.

Narko - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

 

NAJLEPSZE KOMIKSY – LUTY

Black Hole

To co prawda wznowienie, ale nakład był od lat wyczerpany, a to jeden z najważniejszych amerykańskich komiksów w historii. I to całkiem bez superbohaterów. To wielka, gruba księga o amerykańskich nastolatkach w latach siedemdziesiątych, których dotyka jakaś dziwna zaraza – ale tylko tych, którzy rozpoczęli już życie seksualne. Genialne obyczajowe obserwacje i piękna metafora świata, życia oraz dorastania. Charles Burns w życiowej formie. Nieustannie polecamy.

wyd. Kultura Gniewu
wyd. Kultura Gniewu

Na tropie Catwoman

Niby to komiks z Batmanem, ale tak naprawdę świetny czarny kryminał w starym stylu. Jak widać w tytule, nie o Batmana tu chodzi – główną bohaterką jest Selina Kyle i jej złodziejskie skłonności. A może zresztą nie do końca złodziejskie – szybko okazuje się, że powracająca do Gotham Catwoman ma szerokie plany i chce w swoim mieście zrobić porządek, ale to w końcu Gotham, więc łatwo nie będzie. Świetny komiks, który w karierze Darwyna Cooke’a można uznać za swoisty pomost pomiędzy jego komiksami superbohaterskimi a serią Parker.

Na tropie Catwoman - okładka
Źródło: Egmont

Skalp #01

Pierwszy tom świetnej sensacyjnej historii rodem z wydawnictwa DC/Vertigo. Oto po latach do indiańskiego rezerwatu wraca Dashiel Zły Koń. Zaciąga się do pracy w lokalnej policji i powoli poznaje wszystkie miejscowe brudy oraz skomplikowane układy. Jak łatwo się domyśleć, ma w tym swoje własne, ukryte cele. Mroczny, brutalny komiks pełen przemocy, seksu i nienawiści. Chyba najlepsze jak dotąd dzieło w karierze świetnego scenarzysty Jasona Aarona.

skalp 1 - okładka
Źródło: Egmont

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC – LIPIEC/SIERPIEŃWRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK – LISTOPAD/GRUDZIEŃ

Źródło: zdjęcie główne: Egmont
Strony: 123456

Powiązane Artykuły

Katarzyna Koczułap
-

Najlepsze bajki i filmy animowane 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy…

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.