Najlepsze komiksy 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

W miarę upływu 2016 roku kompletujemy listę najlepszych komiksów, które pojawiły się w Polsce w sprzedaży. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista albumów, które według nas były zdecydowanie najciekawsze w 2016 roku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU

Oto najlepsze komiksy 2016 roku.

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC - LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ

 

NAJLEPSZE KOMIKSY - STYCZEŃ

Slaine - The King

Po kilku latach przerwy znowu na polski rynek wraca jeden z najsłynniejszych brytyjskich bohaterów komiksowych, nieustraszony celtycki wojownik – Slaine. W tym tomie dostajemy sporą porcję opowieści o Slainie, które oryginalnie ukazały się na łamach pisma 2000AD w latach osiemdziesiątych, ale pewne historie po prostu się nie starzeją. Jeśli lubicie Conana, a chcecie czegoś więcej, to Slaine jest idealnym wyborem.

Okładka albumu Slaine. Król
Okładka albumu Slaine. Król

Le déclic

Absolutna klasyka komiksu erotycznego. Żeby więc nie było wątpliwości – ten komiks polecamy wyłącznie czytelnikom pełnoletnim. Włoski mistrz komiksowego seksu, Milo Manara, sam sobie napisał te pretekstowe historyjki o oziębłej Claudii, która roznamiętnia się gwałtownie, kiedy tylko ktoś zrobi tytułowe klik. Pierwsze dwa tomy tej serii były już kiedyś wydane w Polsce, ale w tym zbiorze są wszystkie cztery!

Okładka albumu Klik. Wydanie zbiorcze.
Okładka albumu Klik. Wydanie zbiorcze.

Narko

Komiks zaangażowany. W zalewie rozmaitych komiksowych dzieł „na zlecenie” album Dany Łukasińskiej i Krzyśka Ostrowskiego bardzo się wyróżnia. Twórcy podeszli do tematu narkotyków uczciwie i z ciekawym pomysłem zarówno formalnym, jak i artystycznym. To kilka opowieści o uzależnionych nastolatkach, różniących się formą, klimatem, puentą. Bez nachalnego dydaktyzmu, ale też bez jakichkolwiek zakłamań czy niedomówień. Tom godny uwagi zarówno jako ważna lektura dla młodych ludzi, jak i ciekawy album komiksowy sam w sobie.

Narko - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

 

NAJLEPSZE KOMIKSY - LUTY

Black Hole

To co prawda wznowienie, ale nakład był od lat wyczerpany, a to jeden z najważniejszych amerykańskich komiksów w historii. I to całkiem bez superbohaterów. To wielka, gruba księga o amerykańskich nastolatkach w latach siedemdziesiątych, których dotyka jakaś dziwna zaraza - ale tylko tych, którzy rozpoczęli już życie seksualne. Genialne obyczajowe obserwacje i piękna metafora świata, życia oraz dorastania. Charles Burns w życiowej formie. Nieustannie polecamy.

wyd. Kultura Gniewu
wyd. Kultura Gniewu

Catwoman vol. 1

Niby to komiks z Batmanem, ale tak naprawdę świetny czarny kryminał w starym stylu. Jak widać w tytule, nie o Batmana tu chodzi - główną bohaterką jest Selina Kyle i jej złodziejskie skłonności. A może zresztą nie do końca złodziejskie - szybko okazuje się, że powracająca do Gotham Catwoman ma szerokie plany i chce w swoim mieście zrobić porządek, ale to w końcu Gotham, więc łatwo nie będzie. Świetny komiks, który w karierze Darwyna Cooke'a można uznać za swoisty pomost pomiędzy jego komiksami superbohaterskimi a serią Parker.

Na tropie Catwoman - okładka
Źródło: Egmont

Scalped vol. 1

Pierwszy tom świetnej sensacyjnej historii rodem z wydawnictwa DC/Vertigo. Oto po latach do indiańskiego rezerwatu wraca Dashiel Zły Koń. Zaciąga się do pracy w lokalnej policji i powoli poznaje wszystkie miejscowe brudy oraz skomplikowane układy. Jak łatwo się domyśleć, ma w tym swoje własne, ukryte cele. Mroczny, brutalny komiks pełen przemocy, seksu i nienawiści. Chyba najlepsze jak dotąd dzieło w karierze świetnego scenarzysty Jasona Aarona.

skalp 1 - okładka
Źródło: Egmont

WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC - LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIKLISTOPAD/GRUDZIEŃ

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Egmont

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Turturro

John Turturro

ur. 1957, kończy 63 lat

Ali Larter

Ali Larter

ur. 1976, kończy 44 lat

Robert Sean Leonard

Robert Sean Leonard

ur. 1969, kończy 51 lat

Bernadette Peters

Bernadette Peters

ur. 1948, kończy 72 lat

Wojciech Paszkowski

Wojciech Paszkowski

ur. 1960, kończy 60 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV