Najlepsze bajki i filmy animowane 2016 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2016 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

count.gif?pc=1915398&rd=_RAND_
W miarę upływu 2016 roku kompletujemy listę najlepszych bajek i filmów animowanych, które weszły do polskich kin. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista produkcji, które według nas były zdecydowanie najciekawsze w 2016 roku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2017 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKEI FILMY 2017
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU
NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU
NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU
NAJLEPSZE THRILLERY 2016
NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016
NAJLEPSZE KOMEDIE 2016
NAJLEPSZE HORRORY 2016
NAJCIEKAWSZE PREMIERY KINOWE 2017 ROKU

 

STYCZEŃ

The Peanuts Movie

Propozycja dla widzów najmłodszych, ale nawet dorośli będą musieli docenić urok tej animacji. Fistaszki – wersja kinowa to kontynuacja przygód Charliego Browna i jego psiego kumpla, Snoopy’ego. Charlie zakochuje się w dziewczynie z klasy, więc postara się zwrócić jej uwagę, a Snoopy tymczasem ma zamiar wytropić Czerwonego Barona, swojego największego wroga. Bardzo ładnie zanimowany film, który zachwyca swoją lekkością, uniwersalnymi motywami i klimatem starej szkoły animacji. Dla dzieciaków - pozycja obowiązkowa. Starsi widzowie mogą zaś liczyć na sentymentalną podróż.

Anomalisa

Pierwszy na tej liście film animowany, który przeznaczony jest zdecydowanie dla widzów dorosłych. To historia Michaela, który - wydawać by się mogło - osiągnął w życiu wszystko. Jest sławny, bogaty, zrobił karierę, a w tym wszystkim wspiera go żona i dzieci. Michael jest jednak nieszczęśliwy i sfrustrowany płytkim, nic nieznaczącym życiem. Charlie Kaufman opowiada historię everymana, człowieka, który balansuje między jawą i snem, pragnie doświadczać czegoś niezwykłego, a jednocześnie nie potrafi nawet zdobyć się na odwagę, by być sobą. Przejmująca, smutna i bolesna historia, która zmusza do myślenia. Warto.

 

LUTY

Zootopia

Disney po raz kolejny udowadnia, że filmy animowane to doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych. Zwierzogórd to wspaniała opowieść o tolerancji, przełamywaniu stereotypów i sile wiary w siebie. Doskonały humor, pięknie zaanimowane postacie i wciągająca fabuła zapewnią wszystkim zabawę na najwyższym poziomie. Disney uczy nas, że każdy może być tym, kim tylko chce, a ograniczenia to coś, co narzucamy sami sobie. Seans Zwierzogrodu nie rozczaruje nikogo.

Chłopiec i świat

Chłopiec i świat to animacja, która była w tym roku nominowana do Oscara. Nic dziwnego, bo to piękna, oryginalna opowieść, która przenosi nas do świata magii. Głównym bohaterem filmu jest chłopiec, który wyrusza w świat, po tym jak jego ojciec wyjeżdża do pracy w wielkim mieście. Podczas swojej drogi odkrywa wiele problemów trapiących jego kraj, Brazylię. Abreu łączy w swoim filmie opowieść o dorastaniu i polityce, społecznych nierównościach i wiejskim życiu pozbawionym trosk. Chłopiec i świat zachwyci Was swoją dojrzałością i przepiękną tradycyjną kreską.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV