W miarę upływu 2015 roku kompletowaliśmy listę najlepszych filmów, które weszły do polskich kin. Z każdego miesiąca wybraliśmy po trzy najlepsze tytuły (oprócz grudnia, z którego polecić możemy tylko dwa filmy) i sukcesywnie dodawaliśmy je do tego artykułu. Tym sposobem powstał pełny spis filmów, które według nas w 2015 roku były zdecydowanie najciekawsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
NAJLEPSZE FILMY 2018 ROKU

 

Oto najlepsze filmy 2015 roku.

WYBIERZ MIESIĄC:

NAJLEPSZE FILMY

STYCZEŃ/LUTY - MARZEC/KWIECIEŃ - MAJ/CZERWIEC
LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ

 

NAJLEPSZE FILMY - STYCZEŃ

Birdman

Rozmowy na temat filmu Iñárritu będą trwać jeszcze bardzo długo - i nic w tym dziwnego. Birdman został doskonale zrealizowany, świetnie zagrany i wspaniale opowiedziany. To niesamowicie intensywny obraz, który pochłania od pierwszej sekundy. Dodatkowo jest wielkim powrotem aktorskim Michaela Keatona, który wciela się w rolę dawnego gwiazdora filmów komiksowych chcącego wrócić na szczyt. Partnerują mu doskonali Edward Norton i Emma Stone. Birdman to jeden z filmów z doskonałym klimatem i na pewno warto go obejrzeć.

NASZA RECENZJA

Dzikie historie

Argentyńsko-hiszpańska produkcja, która ma formę antologii. Zaprezentowano w niej sześć różnorodnych historii, które bawią do łez, ale jednocześnie nie są pozbawione mądrości. To film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Został on także wyróżniony oscarową nominacją w kategorii filmu nieanglojęzycznego, co w pewien sposób może zaświadczyć o jego poziomie. Historie są naprawdę dzikie i szalone, dobra zabawa jest więc zapewniona.

NASZA RECENZJA

Whiplash

Prawdziwa filmowa bomba! Jedno z najintensywniejszych doznań kinowych ostatnich lat. Whiplash generuje niesamowite emocje i przez cały seans trzyma w napięciu. Film opowiada o toksycznej relacji na linii nauczyciel-uczeń i swoją wielkość zawdzięcza przede wszystkim doskonałym rolom J.K. Simmonsa oraz młodego Milesa Tellera. Fakt, że bohaterem filmu tak naprawdę uczyniono muzykę, dodatkowo wyróżnia go z morza innych dzieł, w których tematyką jest trudna droga wiodąca na szczyt.

NASZA RECENZJA

 

NAJLEPSZE FILMY - LUTY

Co robimy w ukryciu

Jeden z tych filmów, które każdy musi obejrzeć! To filmowa perełka, coś, co w kinie zdarza się rzadko. Nowozelandzki mockument (fikcja udająca film dokumentalny) o wampirach przeniesie Was w świat absurdu i groteski, zachwyci odwagą, zauroczy postaciami i dostarczy wiele śmiechu. Takiego filmu o wampirach jeszcze nie było i pewnie prędko nie będzie. Co robimy w ukryciu zostało bardzo słusznie okrzyknięte najlepszą komedią tamtego roku na świecie.

Kingsman: Tajne służby

Chyba nikt nie spodziewał się, że ten film ostatecznie będzie tak dobry. To kino rozrywkowe, które nie oszukuje, że chce być czymś więcej. A jaka to jest rozrywka! Zdecydowanie prezentuje najwyższy poziom - jest lekko, zabawnie i dużo się dzieje. Film świadomie i w niewymuszony sposób wykorzystuje kolejne klisze i z radością mruga do widza, odnosząc się do popkulturowych nawiązań. Doborowa obsada na czele z Colinem Firthem i Samuelem L. Jacksonem dopełniła dzieła.

NASZA RECENZJA

Snajper

Film Clinta Eastwooda budzi wiele kontrowersji i odmiennych opinii, ale trzeba mu przyznać, że w Stanach osiągnął olbrzymi sukces. Snajper jest filmem doskonale zrealizowanym, ze świetnym dźwiękiem i zdjęciami, technicznie bez zarzutu. Także Bradley Cooper w głównej roli pokazał, na co go stać, udowadniając, że jest naprawdę dobrym aktorem. Eastwood nakręcił film bardzo amerykański, bardzo patriotyczny, ale ostatecznie również szczery i pełen napięcia.

NASZA RECENZJA

 

WYBIERZ MIESIĄC:

NAJLEPSZE FILMY

STYCZEŃ/LUTY - MARZEC/KWIECIEŃ - MAJ/CZERWIEC
LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ

Strony:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV