Najlepsze polskie filmy 2015 roku

Polskie kino co roku oferuje tytuły wartościowe, ciekawe, czasem nawet rozrywkowe. Przyszedł czas, by wybrać najlepsze polskie filmy 2015 roku.

Polskie kino co roku oferuje tytuły wartościowe, ciekawe, czasem nawet rozrywkowe. Przyszedł czas, by wybrać najlepsze polskie filmy 2015 roku.

Zbliża się koniec 2015 roku, wszystkie ciekawe premiery już za nami, więc możemy śmiało podsumować to, co wydarzyło się w rodzimym kinie. Najlepsze polskie filmy 2015 roku to różnorodność gatunkowa - kryminał, film wojenny, horror, musical, dramaty i nawet komedie. W końcu mamy w Polsce dobre kino gatunkowe.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2015 ROKU
NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2014 ROKU

 

Demon

Jeden z dowodów na to, że polskie kino gatunkowe zaczyna nabierać kształtów. Oto horror z gęstą, intrygującą atmosferą, znakomicie zagrany przez Itaya Tirana, na którego barkach spoczęło wiarygodne ukazanie opętania przez tytułowego demona. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Nie brak też momentów dość zabawnych. To opowieść z drugim dnem, która poza tym, że bawi i straszy, daje do myślenia. Świetnie się to ogląda!

NASZA RECENZJA

Karbala

Polski film wojenny. Opowieść o niedawnej (acz przez lata skrzętnie ukrywanej) bitwie polskich żołnierzy. W tytułowej Karbali przyszło im przez wiele godzin bronić miejscowego ratusza przed siłami rebeliantów. Nieduża, ale wiarygodnie skonstruowana i świetnie zagrana opowieść o kilku dniach pod wielką presją i o tym, jak łatwo w dzisiejszym (zdawałoby się przewidywalnym) świecie trafić pod długotrwały ostrzał. To nie jest film z wielkim budżetem czy hollywoodzkimi efektami specjalnymi, ale ma w sobie to, o co najbardziej chodzi w dobrym kinie popularnym: emocje, jakieś przesłanie, przekonującą opowieść, ciekawych bohaterów i fajnie podany – nieczęsty w polskim kinie – nienachalny patriotyzm.

NASZA RECENZJA

Ziarno prawdy

Kolejny dowód na to, że gatunkowe kino w Polsce istnieje i potrafi być dobre. Zaletą filmu Lankosza jest wierna ekranizacja książki, gęsta atmosfera i świetny klimat, który wciąga widza do filmowego świata. Bardzo dobrze dobrano obsadę, z Więckiewiczem na czele. Lankosz przemyca w swoim filmie trafne obserwacje na temat Polski i Polaków oraz sporo inteligentnego humoru. Oby więcej takich kryminałów w rodzimym kinie.

NASZA RECENZJA

Body/Ciało

Ostatnio polskie kino ma się naprawdę dobrze, o czym najlepiej świadczy sukces tego filmu na Berlinale. Body/Ciało to transformacja Małgośki Szumowskiej w Małgorzatę Szumowską, reżyserkę dojrzałą i ukształtowaną, która ma swój styl i cierpliwie nim operuje. Można było wiele popsuć w obrazie, który równocześnie dotyka tematów tak poważnych, jak zaburzenia odżywania, i tak irracjonalnych, jak bycie medium. Ale jednak wszystko się udało. Bardzo dobry film.

NASZA RECENZJA

Panie Dulskie

Niby dulszczyzna została przewałkowana na wszelkie sposoby - od literatury po teatr i film - a jednak dzięki poszerzonym wątkom i nowej, postmodernistycznej warstwie wyszło coś świeżego i zaskakującego. To przede wszystkim zasługa crème de la crème polskiego aktorstwa – Janda tu robi swoje show, ale wtórują jej Łukaszewicz, Figura, Herman, Bohosiewicz i Kościukiewicz. Panie Dulskie to fabularna ślepa uliczka, ale jak się to ogląda! Lepiej co prawda sprawdziłoby się to na deskach teatru, aczkolwiek to i tak jeden z najlepszych filmów Filipa Bajona.

NASZA RECENZJA

Zdjęcie główne: Autor Robert Pałka

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV