Weekend w telewizji: 18-20.05.2018
Wojna o planetę małp, Powieść Henry'ego, 451° Fahrenheita i Jednakowo inni to najciekawsze premiery telewizyjne tego weekendu. Warto również obejrzeć drugi sezon serialu Atlanta. Co jeszcze zobaczymy w telewizji?
Programy dokumentalne/rozrywkowe:
PIĄTEK:
Wiek dyktatorów: Kim Ir Sen
22:00
National Geographic Channel
Opowieść o przywódcy Korei Północnej w latach 1946-1994 i jego rządach. Kim Ir Sen otaczany był prawdziwym kultem. By stworzyć najbardziej inwigilowane społeczeństwo na świecie, sięgał po bezwzględne metody. Od lat 50. XX wieku reżim dążył do przejęcia kontroli nad wszystkimi sferami życia obywateli. Jego wnuk Kim, Kim Dzong Un, kontynuuje rodzinne tradycje. Nie tylko przekonuje mieszkańców kraju do swojej boskości, ale również utrzymuje ich w przekonaniu, że żyją w prawdziwym raju na ziemi.
Zobacz także:
Tajemnice SS: Elity Hitlera – 21:00 (National Geographic Channel)
Harry i Meghan - Królewski ślub – 22:10 (Nowa TV)
SOBOTA:
Harry - książęce życie
21:00
National Geographic Channel
W najnowszej historii brytyjskiej rodziny królewskiej zaszło wiele istotnych zmian. Zaprezentowane zostanie pięć ważnych uroczystości dla monarchii, które zbiegły się w czasie ze społecznymi i kulturowymi przeobrażeniami na Wyspach. Przypomnienie czterech ceremonii ślubnych i pogrzebu pozwoli ukazać ewolucję samego księcia Harry'ego. Każde omawiane wydarzenie wyznacza ważny etap w życiu syna Karola. Jego dzieciństwo upłynęło w cieniu trudnej relacji rodziców i ich problemów małżeńskich, okres dorastania wypełniła żałoba po tragicznej zmarłej matce, potem nastąpiła imprezowa, pełna skandali młodość, a ostatnio Harry ogłosił zaręczyny z rozwiedzioną amerykańską aktorką Meghan Markle.
Zobacz także:
Legendy rocka: The Police, Santana – 19:00 (TVP Kultura)
Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka – 22:00 (National Geographic Channel)
Ian Fleming - człowiek, który wymyślił Jamesa Bonda – 22:00 (PLANETE+)
NIEDZIELA:
Błękitna Planeta 2
13:00
TVP1
W południowo-wschodniej Azji leży tzw. Trójkąt Koralowy, obszar, na którym znajduje się najbogatsza rafa na świecie. W tym tętniącym życiem miejscu stale dochodzi do rywalizacji o przestrzeń, pożywienie i partnera. Rafy koralowe, które zajmują mniej niż 1/10 procenta dna oceanicznego, zamieszkuje 1/4 znanych gatunków morskich. Koralowce tworzą skomplikowane i zróżnicowane struktury. Każda rafa ma także wyraźnie zaznaczoną granicę, za którą znajduje się oceaniczna głębia. Jest to rodzaj muru chroniącego miasto przed falami. W rafach żyją m.in. mątwy, które polują na kraby. Mimo że szczypce tego skorupiaka stanowią duże zagrożenie, mątwy mają niezwykłą broń - ich skóra zawiera miliony komórek pigmentowych tworzących nieustannie zmieniające się wzory. Stworzenia, które dobrze się przystosowały do życia w przypominających podwodne miasta rafach, czerpią z tego wiele korzyści.
Zobacz także:
Informacyjna cyberwojna – 22:00 (PLANETE+)
Źródło: fot. FX