Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Funkcjonariusze organizują nalot na siedzibę miejscowego gangu. W drodze na akcję Adam Kruk (Michał Żurawski) poznaje intrygującą i pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Chwilę później ratuje nowej koleżance życie. Ich relacje zacieśniają się, gdy Kruk zaczyna pomagać Justynie w śledztwie dotyczącym zabójstw rudowłosych kobiet. Niepokorny policjant nie potrafi porozumieć się za to z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory rozpracowywał mafijne interesy. Jednocześnie Adam zmaga się z demonami przeszłości i atakami agresji. Szuka pomocy u znachorki.
Cykl przedstawiający polskie animacje dla dzieci z lat 70., 80. i 90. Widzowie zobaczą między innymi ilustracje do wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej, animowane piosenki, klasyczne bajki oraz miniatury filmowe do muzyki klasycznej. Wykorzystano w nich różne techniki animacji - rysunkową, lalkową, wycinankową czy przy użyciu kolorowej soli ("Pierwsza podróż Ako").
<em>Król</em> rozgrywa się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.
<em>Zimna wojna</em> to dramat, który pokaże wielką i trudną miłość dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z bohaterów opowieści osadzonej w stalinowskiej Polsce jest także muzyka będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Subtelnie i delikatnie opowiedziana historia o skomplikowanej relacji córki z ojcem. Córka wyrusza w podróż do ojca, który ją kiedyś odrzucił. Ojciec wpuszcza dziewczynę do swojego mieszkania, stara się odpowiedzieć na jej pytania, razem pochylają się nad listami, które przez lata do siebie pisali. Córka sprząta i porządkuje świat ojca oraz swoją relację z nim. Pomiędzy bohaterami dochodzi do niełatwej konfrontacji. To film o ogromnej tęsknocie za ojcem i o akceptacji, że ta tęsknota nigdy nie zostanie zaspokojona.
40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią... Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!