Łukasz (Robert Olech) kończy studia prawnicze, lecz nie wiąże swojej przyszłości z zawodem prawnika. Ojciec nie może się z tym pogodzić i wysyła go do swojego przyjaciela, świetnego adwokata Wilczka (Jan Frycz). Mieszkający samotnie i często zaglądający do kieliszka po rozstaniu z żoną (Danuta Stenka) mecenas nie zamierza przekonywać swojego gościa do rozpoczęcia kariery prawniczej. Opowiada Łukaszowi pewną historię ze swojej adwokackiej przeszłości. Był kiedyś obrońcą w sprawie o brutalny gwałt i morderstwo ciężarnej dziennikarki telewizyjnej. Opowiadanie Wilczka przeciąga się i staje coraz bardziej mętne. Chłopak nie dowiaduje się, jaką rolę odegrał w procesie przyjaciel ojca. Zaczyna śledztwo na własną rękę.
W każdym odcinku muzycznego quizu udział bierze troje zawodników. Ich zadaniem jest rozpoznanie prezentowanych fragmentów utworów i podanie ich prawidłowych tytułów. Za każdą poprawnie wskazaną piosenkę otrzymują określoną kwotę. Osoba, która po trzech rundach zgromadzi na swoim koncie najwięcej pieniędzy, przechodzi do finału. Prowadzi Robert Janowski.
<em>Acacias 38</em> przenosi nas do 1899 roku, by opowiedzieć historię grupy pokojówek i rodzin mieszczańskich, dla których pracują. Opowieść o bogatych i biednych, która odzwierciedla spotkanie dwóch światów w jednej przestrzeni.
Omówienie bieżących wydarzeń. W programie prezentowane są najciekawsze artykuły prasowe, przytoczone zostaną fragmenty tekstów oraz fotografie. Twórcy zajrzą też do sieci. Nie zabraknie przeglądu najważniejszych informacji, zarówno z polskich, jak i zagranicznych stron internetowych.
05:55 - 07:00
program informacyjny
Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
Transmisja mszy świętej odprawianej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
07:00 - 07:30
program religijny
Studio Raban
W programie odpowiedzi na pytania, które nie dają spokoju, a z którymi warto się zmierzyć. Widzowie poznają historie młodzieży z Polski i zagranicy. Bohaterowie swoim życiem i działaniem inspirują innych. Z niektórymi twórcy spotkają się w ich świecie, a z innymi w klimatycznych kawiarniach. Wyjątkowość stanowią wywiady przygotowane w nietuzinkowych miejscach, np. na dachu jednego z warszawskich wieżowców. Wartością programu jest też jego interaktywność na kilku płaszczyznach. Widzowie mogą śledzić działania twórców w mediach społecznościowych i w trakcie emisji magazynu dostaną do wykonania specjalne zadania.
<p style="text-align: justify;">Serial inspirowany legendami o słowackim zbójniku, Juraju Janosiku. XIX wiek, Podhale. Janosik, młody góral, rusza z gór do miasta po nauki. Po drodze wpada jednak w kłopoty i trafia do więzienia. Po ucieczce przyłącza się do grupy zbójników, z czasem zostając ich przywódcą. Grabi bogatych i część łupów przekazuje biednym ludziom, tym samym stając się legendą. Jednak miejscowy hrabia Horvath i Murgrabia cały czas próbują go złapać...</p>
<p style="text-align: justify;">Wilkowyje to wieś gdzieś na wschodzie Polski. Żyje swoim własnym, leniwym rytmem, wyznaczanym porami roku, wyborami samorządowymi, świętami kościelnymi oraz kolejnymi mamrotami spożywanymi pod sklepem. Wszystko zmienia się, kiedy do zrujnowanego dworku wraca jego dziedziczka, amerykanka polskiego pochodzenia, Lucy. Jej przybycie szybko wywraca do góry nogami życie wsi, jej własne oraz miejscowego wójta i proboszcza...</p>
<p style="text-align: justify;">Serial <em>Komisarz Alex</em> jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej <em>Komisarz Rex</em>. <em>Komisarz Alex</em> to wartka akcja i trzymająca w napięciu opowieść rozgrywana w najciekawszych miejscach Łodzi. Jej integralnym, jeśli nie najważniejszym elementem są emocje wynikające z relacji policyjnego psa Alexa z zespołem detektywów, walczących z różnymi obliczami przestępczości. Alex dzięki swoim niezwykłym, niemal ludzkim cechom, zyskał zaufanie partnerów w pracy.</p>
<p style="text-align: justify;">"Ojciec Mateusz" to polski serial telewizyjny realizowany na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format "Don Matteo". W Polsce akcja serialu rozgrywa się Sandomierzu i innych atrakcyjnych miejscach regionu świętokrzyskiego, a sceny we wnętrzach w Warszawie i okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii. </p>
Akcja serialu rozpoczyna się w 1440 roku, w momencie, gdy 16-letni Władysław, koronowany po śmierci ojca na króla Polski wyrusza na Węgry, by objąć tamtejszy tron. W tym samym czasie, młodszy o trzy lata Kazimierz jedzie na Litwę, żeby przejąć władzę po zmarłym wielkim księciu Zygmuncie Kiejstutowiczu. Królowa Zofia przebywa w tym czasie w Sanoku, skupiając wokół siebie opozycję wobec biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego. Po tragicznej śmierci Władysława pod Warną i kilkuletnim okresie bezkrólewia, koronę wkłada Kazimierz. Wspierany przez matkę rozpoczyna panowanie w państwie pogrążonym w chaosie i bezprawiu.
11:35 - 12:10
serial historyczny
Agrobiznes
Program jest adresowany przede wszystkim do rolników. W każdym wydaniu pojawia się wiele praktycznych informacji i rad dotyczących hodowli zwierząt. Poznajemy również dużo użytecznych ciekawostek na temat uprawy różnych gatunków roślin. Autorzy programu starają się przekazywać aktualne wiadomości z branży rolno-spożywczej, a także dane o notowaniach giełdowych i prognozach cenowych. Widzowie znajdują tu ponadto informacje na temat krajowych i zagranicznych wydarzeń związanych z rolnictwem.
12:10 - 12:25
magazyn rolniczy
Agropogoda
Prognoza pogody dla rolników, sadowników oraz producentów warzyw i kwiatów. W programie są także zawarte informacje dla alergików.
12:25 - 12:35
program informacyjny
Magazyn rolniczy
Twórcy programu prezentują kolejne etapy tworzenia produktów spożywczych. Sprawdzają m.in. jak powstają sery, wędliny, przetwory i soki. Przy okazji szukają różnic w produkcji żywności konwencjonalnej i ekologicznej.
12:35 - 12:50
wydanie specjalne
David Attenborough i głosy natury
Sir David Attenborough wybiera siedem najbardziej niezwykłych nagrań ze świata przyrody i bada znaczenie tych dźwięków dla poszczególnych gatunków zwierząt. Każda pieśń - od tej autorstwa lemura, przez piosenkę humbaka czy lirogona z rzędu ptaków wróblowych - została nagrana za życia słynnego przyrodnika, który przez dziesięciolecia rejestrował i analizował te śpiewy. Najstarsze nagranie powstało, kiedy sir David miał pięć lat, najnowsze zaledwie kilka lat przed powstaniem dokumentu. Każde kryje za sobą niesamowitą historię i pokazuje, ile nie wiemy jeszcze o świecie przyrody. Kiedy sir David Attenborough się narodził, nauka o śpiewie została przekształcona w ramach teorii doboru płciowego Karola Darwina, która określa śpiewanie za niebezpieczne, ponieważ ujawnia ono drapieżnikom lokalizację śpiewającego. Ten sam śpiew daje jednocześnie samcom wielką szansę na bycie zauważonym przez samicę, i tym samym - na przyszłe przekazanie genów następnemu ptasiemu pokoleniu. Samce więc...