07:00Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
07:40Rok w ogrodzie
08:05Rok w ogrodzie extra
08:20Pełnosprawni
08:50Nie bądź ślepy na ślepowrona
09:40Ranczo
10:45Komisarz Alex
11:45Ojciec Mateusz
12:40Nocne przejście
14:25Okrasa łamie przepisy
14:50Dobre strony
15:10U Pana Boga w ogródku
16:05Dziedzictwo
17:00Teleexpress
17:20Pogoda
17:35Niepewność
18:25Przed ekranem
18:40Jaka to melodia?
19:30Program informacyjny 19.30
20:05Sport
20:10Pogoda
Balans bieli
W programie omawiane są najważniejsze społeczne, kulturowe, religijne czy polityczne wydarzenia i procesy mijającego tygodnia w odniesieniu do nauczania Kościoła. Wypowiadają się eksperci o różnych poglądach i wrażliwości, lecz przyjmujący ten sam chrześcijański system wartości. Poruszane są problemy rzadko goszczące w mediach. Każdy odcinek składa się z dwóch części: w pierwszej pojawia się temat bieżący, a w drugiej - cywilizacyjny, bliski osobom wierzącym.
06:20 - 07:00
program religijny
Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
Transmisja mszy świętej odprawianej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
07:00 - 07:40
program religijny
Rok w ogrodzie
Program poradnikowy przeznaczony dla wszystkich miłośników uprawy roślin i ogrodnictwa.
07:40 - 08:05
magazyn
Rok w ogrodzie extra
Twórcy odwiedzą najpiękniejsze ogrody widzów, aby rozwiązać ich problemy związane z pielęgnacją, glebą i szkodnikami.
08:05 - 08:20
magazyn poradnikowy
Pełnosprawni
Program o niepełnosprawnych, o ich walce z własnymi słabościami, o tym jak sobie radzą w trudnych dla nich sytuacjach. Dowiemy się także, jaka jest sytuacja niepełnosprawnych sportowców w innych krajach Europy. Autorzy programu prezentują ich kariery, analizują funkcjonalność sprzętu, jakim się posługują.
<p style="text-align: justify;">Wilkowyje to wieś gdzieś na wschodzie Polski. Żyje swoim własnym, leniwym rytmem, wyznaczanym porami roku, wyborami samorządowymi, świętami kościelnymi oraz kolejnymi mamrotami spożywanymi pod sklepem. Wszystko zmienia się, kiedy do zrujnowanego dworku wraca jego dziedziczka, amerykanka polskiego pochodzenia, Lucy. Jej przybycie szybko wywraca do góry nogami życie wsi, jej własne oraz miejscowego wójta i proboszcza...</p>
<p style="text-align: justify;">Serial <em>Komisarz Alex</em> jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej <em>Komisarz Rex</em>. <em>Komisarz Alex</em> to wartka akcja i trzymająca w napięciu opowieść rozgrywana w najciekawszych miejscach Łodzi. Jej integralnym, jeśli nie najważniejszym elementem są emocje wynikające z relacji policyjnego psa Alexa z zespołem detektywów, walczących z różnymi obliczami przestępczości. Alex dzięki swoim niezwykłym, niemal ludzkim cechom, zyskał zaufanie partnerów w pracy.</p>
<p style="text-align: justify;">"Ojciec Mateusz" to polski serial telewizyjny realizowany na zamówienie TVP1 w oparciu o kultowy włoski format "Don Matteo". W Polsce akcja serialu rozgrywa się Sandomierzu i innych atrakcyjnych miejscach regionu świętokrzyskiego, a sceny we wnętrzach w Warszawie i okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii. </p>
Grant McLaine (James Stewart) ma dostarczyć 10 tysięcy dolarów do osady Junction City. Ukrywa je w bagażu podręcznym młodego Joeya. Bandyci, wśród których jest brat Granta, Utica Kid (Audie Murphy), napadają na pociąg. Biorą Joeya na zakładnika. Uprowadzają też żonę szefa miejscowej kolei Vernę (Elaine Stewart).
Znany kucharz opowiada o jednej z najstarszych potraw polskiej kuchni, czyli prażusze. Jej nazwa pochodzi od wyprażania mąki, którą następnie rozrabiano wodą, mlekiem, a potem spożywano w formie papki lub formowano w proste kluseczki. Znana od setek, a nawet tysięcy lat przetrwała wyłącznie w ubogich kuchniach regionalnych. Od XIX wieku łączono ją z ziemniakami. Również mieszkańcy Żywiecczyzny bardzo często jadali prażuchy, czyli podprażoną mąkę z kaszą, zalaną wodą do wchłonięcia i okraszoną skwarkami lub tłuszczem. Była to na ogół mąka żytnia, owsiana lub gryczana, a bardzo rzadko, właściwie przy okazji większych świąt, pojawiała się mąka pszenna. Z lokalną żywiecką tradycją, wywodzącą się ze Średniowiecza, związane są również pierniki. Wypiekano je jako placki podobne do chlebów, obficie doprawione miodem i korzeniami. Karol Okrasa przygotuje dzisiaj: brukwianą prażuchę podaną z doprawionym na ostro filetem z karpia, piernikową prażuchę z bejcowanymi w zalewie korzenno-octowej...
Policjant Marian Cielęcki zasila liczne grono adoratorów komendantówny. By być bliżej obiektu swoich westchnień, zapisuje się do chóru prowadzonego przez miejscowego organistę, Witka, gdyż Luśka chodzi na próby. Przez całe zajęcia policjant wpatruje się w dziewczynę zachwyconym wzrokiem. Niestety, ojciec pięknej panny uważa, że nieudolny funkcjonariusz nie jest dobrą partią dla jego ukochanej jedynaczki i nadal szuka jej kawalera spoza Królowego Mostu.
Nowy serial turecki przedstawia poruszającą historię miłości biednej dziewczyny i bogatego biznesmena. W obsadzie występują: Halil Ibrahim Ceyhan (jako serialowy Yaman) oraz Sıla Türkoğlu (jako Seher), którą polscy widzowie znają jako Sunę z „Przysięgi”.
Seher to porządna dziewczyna, która mieszka razem ze swoim ojcem Yusufem. Oboje wiodą skromne, uczciwe życie, ale przepełnione tęsknotą za starszą siostrą Seher Kevser, która wyszła za mąż wbrew woli ojca i zerwała kontakt z rodziną. Chociaż Kevser weszła do bogatego rodu Kyrymly, jej również nie było pisane szczęśliwe życie. Wcześnie owdowiała, a zmożona chorobą, większość czasu spędza w łóżku pod wpływem silnych leków. Nie jest w stanie zajmować się swoim pięcioletnim synem, któremu, po swoim ojcu, nadała imię Yusuf. Opiekunem chłopca jest jego stryj zimny i bezwzględny Yaman. Pewnego dnia dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, w którym umiera Kevser. Przed wydaniem ostatniego tchnienia prosi wezwaną do szpitala Seher, by zabrała z rezydencji jej syna i zaopiekowała się nim. Yaman nie pojawia się na pogrzebie. Przyjmuje to co się stało z właściwą sobie obojętnością i chłodem. Seher i jej ojciec Yusuf są zrozpaczeni po śmierci Kevser. Seher postanawia wypełnić ostatnią wolę siostry i zabrać małego Yusufa z domu rodziny Kyrymly.
[TVP VOD]
Zrealizowana z rozmachem produkcja o naszym wybitnym poecie Adamie Mickiewiczu.
17:35 - 18:25
serial kostiumowy
Przed ekranem
Cykl prezentujący najciekawsze propozycje programowe Telewizji Polskiej. Twórcy opowiedzą o interesujących wydarzeniach, spotkają się również ze znanymi i lubianymi osobowościami świata muzyki, sztuki, kultury czy sportu. Program prowadzi Katarzyna Burzyńska-Sychowicz.
18:25 - 18:40
magazyn
Jaka to melodia?
W każdym odcinku muzycznego quizu udział bierze troje zawodników. Ich zadaniem jest rozpoznanie prezentowanych fragmentów utworów i podanie ich prawidłowych tytułów. Za każdą poprawnie wskazaną piosenkę otrzymują określoną kwotę. Osoba, która po trzech rundach zgromadzi na swoim koncie najwięcej pieniędzy, przechodzi do finału. Prowadzi Robert Janowski.
18:40 - 19:30
teleturniej muzyczny
Program informacyjny 19.30
Główny serwis informacyjny TVP. Prowadzący przedstawia najważniejsze wydarzenia dnia z kraju i ze świata. Relacje dotyczą przede wszystkim polityki, gospodarki, kultury oraz życia społecznego.
19:30 - 20:05
program informacyjny
Sport
Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.
20:05 - 20:10
program sportowy
Pogoda
Informacje na temat warunków atmosferycznych w najbliższych dniach w Polsce i Europie.