<p>Marcin Kroll dezerteruje z jednostki wojskowej wyruszającej na poligon. Jego tropem wyrusza porucznik Arek, którego zadaniem jest sprowadzenie Krolla z powrotem do jednostki przed rozpoczęciem śledztwa. Kadra oficerska boi się skandalu: śledztwo mogłoby ujawnić okrutne stosunki panujące w jednostce, które doprowadziły kilku żołnierzy do samobójstwa. [Opis dystrybutora]</p>
Trzy zaprzyjaźnione pary w średnim wieku wspólnie spędzają wakacje. Razem dzielą swe smutki, radości i poglądy na życie. Sytuacja zmienia się, gdy jeden z mężczyzn zamierza porzucić swą żonę, dla młodszej kochanki. Świetne jak dotąd relacje całej paczki, nagle ulegają nadszarpnięciu.
Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.
06:00 - 06:50
serial dokumentalny
Och! Kabaret
Bohdan Łazuka i Michał Milowicz wspominają złote lata kaset VHS i kina gangsterskiego z tamtego okresu. Satyrycy z grupy Czesuaf zabierają publiczność na nie do końca sielską polską wieś, Ewa Błachnio dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszych wydarzeń, a Ireneusz Krosny przenosi się w czasie. Występuje też Formacja Zwierzęta, która pokazuje, gdzie przecinają się drogi patriotów i kierowców.
06:50 - 07:50
program rozrywkowy
Nowy kabaretowy rejs
Na kabaretowej scenie wystąpią m.in. Kabaret Chyba w skeczu "Lek", Cezary Pazura ze scenką "Kobieta i mężczyzna", Antoni Gorgoń Grucha z żartem "Święta, PKP, Itaka", Kabaret Czołówka Piekła z numerem "Bieganie", oraz Kabaret Jurki w piosence "Łoj da da da/Lubuszaki".
Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo – gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.
Ranny Odrowąż znajduje schronienie w zrujnowanym dworku, w którym mieszka szlachcianka Salomea Brynicka. Do dworu przyjeżdża komisarz Rządu Narodowego, Hubert Olbromski. Spór Odrowąża i Olbromskiego dotyczący słabości powstania ujawnia głębokie podziały i tragiczne osamotnienie walczących. Domyślając się związku łączącego młodych, Rosjanin, w porywie szlachetności, daruje im życie i oszczędza dwór. [opis dystrybutora kino]
Międzynarodowy gang złodziei dzieł sztuki, pod wodzą niejakiego Grubera, planuje kradzież cennego obrazu z prowincjonalnego muzeum w Borach. Kapitan Stefan Berent (Andrzej Łapicki) i jego asystentka porucznik Katarzyna Rogalska (Alicja Wyszyńska) próbują zapobiec przestępstwu. W niedługi czas po przyjeździe dwojga milicjantów do placówki zostaje zamordowany jej kustosz, Władysław Janas (Tadeusz Kondrat). Okoliczności jego śmierci pozostają nieznane, ale wiadomo, że muzealnik próbował zamienić wartościowe dzieło na falsyfikat. Okazuje się zresztą, że kopii jest więcej. Prowadzący dochodzenie stróże prawa domyślają się, że ktoś z pracowników muzeum działa w zmowie ze złodziejami. Scenariusz do filmu, pod pseudonimem Joe Alex, napisał Maciej Słomczyński. Pierwowzorem była powieść, którą ceniony tłumacz opublikował pod innym przybranym nazwiskiem, jako Kazimierz Kwaśniewski.