W sylwestrową noc doktor Góra trafia na desperata, który grozi mu bronią. Później usiłuje pomóc dziewczynie, która cierpi na silny ból brzucha. Ta wyznaje ratownikom, że jest w ciąży, ale ukrywa to przed swoim aktualnym partnerem. Ekipa Wiktora odpowiada na wezwanie do pijanego mężczyzny na ulicy. Martyna przez przypadek znajduje w pobliżu kobietę, która straciła przytomność podczas spaceru z psem. Ratownicy muszą również pomóc chłopakowi, któremu petarda wybuchła między nogami.
Tworzący magazyn reporterzy docierają wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego. Bohaterami prezentowanych w programie materiałów są zwykli ludzie - ich troski, tragedie i sukcesy. W programie często poruszane są tematy trudne i kontrowersyjne, dotyczące m.in. korupcji czy niesprawiedliwość władz. Dziennikarze demaskują oszustwa i bezprawie, ale też chętnie pokazują sylwetki ludzi, których życie może być w dzisiejszym świecie moralnym wzorcem. Być blisko życia to cel, jaki przyświeca temu programowi. Prowadzącym jest Michał Olszański.
Obywatel <em>Jones</em> przedstawia historię tytułowego, walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę stojącą za reżimem Stalina i sowiecką utopią. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – Folwarku zwierzęcego George’a Orwella.
Fabuła produkcji dzieje się dwa lata w przyszłości, w której pandemia koronawirusa nie zniknęła, a sam wirus zmutował. Główni bohaterowie zajmują się pewnym spiskiem rządowym i wszechobecną paranoją.
Konfliktowa historia Indii nie przeszkodziła im stać się „największą demokracją na świecie”. Jednak ta osobliwa budowla jest dziś zagrożona przez politykę jej nowego siłacza, Narendry Modiego,
Boscy są po trzydziestce i mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat ich kolejny syn Jakub - zamknięty w sobie nieśmiały nastolatek. Średnia latorośl to w odróżnieniu od najstarszej typ sportowca i maniak deskorolki. Najmłodszy ośmioletni syn Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy. Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Pieczę nad rodziną sprawuje Ludwik, który jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska po kilkuletniej przerwie zawodowej, którą poświęciła na wychowanie dzieci, wraca do pracy. Przed Natalią otwierają nowe perspektywy…
Serial na dobre i na złe opowiada o losach i pracy lekarzy ze szpitala w Leśnej Górze, którzy niosą pomoc pacjentom i zmagają się z własnymi problemami.
Serial opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków już od 20 lat! Historia familii rozpoczyna się od Barbary i Lucjana, którzy są rodzicami gromadki dzieci: Małgosi, Marka, Marty i Marysi. Starzy Mostowiakowie wiedli życie w zgodzie i szczęściu, jednak ich potomkowie różnie radzą w sobie w życiu.
Magazyn prezentujący działalność organizacji pożytku publicznego i różne formy aktywności obywatelskiej. Pokazujemy energię i kreatywność ludzi, którzy sami postanowili zmienić świat na lepsze i pomóc najbardziej potrzebującym w rozwiązywaniu problemów. Bohaterami każdego odcinka są ludzie, którzy poświęcają się pracy charytatywnej. Prowadzi Marta Kielczyk.
Jerzy bagatelizuje wyznanie Anny i nie traktuje jej uczucia do Nasielskiego poważnie. Nie mogąc znieść zlekceważenia męża, Marczakowa postanawia pójść za głosem serca. Sebastian przyłapuje Angelę z Milewiczem. Nastolatka rozpaczliwie próbuje wybrnąć z sytuacji. Tymczasem Aleks i Witek rozpoczynają realizację swojego planu - dzięki hakerskim sztuczkom kradną z bankomatu 50 złotych. Zachęceni pierwszym sukcesem, chłopcy planują większy skok.
Poranny program telewizyjnej Dwójki, w którym eksperci odpowiadają na ważne pytania, analizują codzienne sprawy i dzielą się praktycznymi poradami.
07:30 - 07:55
magazyn
Pytanie na śniadanie
Poranny program śniadaniowy, w którym eksperci z różnych dziedzin wypowiadają się na takie tematy jak m.in. zdrowy styl życia, moda, uroda, kultura, muzyka, kulinaria, prawo i finanse. W każdym odcinku prowadzący goszczą w studiu osoby znane z pierwszych stron gazet, internetu czy telewizji.
07:55 - 11:15
magazyn
Rodzina na Święta
Ponad dwie trzecie rodziców dostrzega, iż ich dzieci przestają chodzić do kościoła w okresie dorastania. 62 procent z nich nie wie, jak zareagować, kiedy ich pociechy wykazują brak zainteresowania religią. Trzy małżeństwa podzielą się swoim doświadczeniem i wyzwaniami związanymi z tym tematem.
11:15 - 11:50
magazyn religijny
Jak to się mówi, czyli Kasia u Bralczyka
Dr Katarzyna Kasia w rozmowie z profesorem Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą i autorytetem w dziedzinie języka polskiego, poruszy różnorodne tematy związane z mową codzienną, idiomami, nowomową czy językiem debaty publicznej. W programie znajdą się zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe. Nie zabraknie tematów trudnych i niewygodnych zwrotów. Profesor Bralczyk podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, komentując język współczesnej polityki oraz niepoprawne formy językowe. Katarzyna Kasia postawi pytania, które nie tylko nurtują widzów, ale także samego profesora, wprowadzając do dyskusji elementy humorystyczne.