Spotlight

Film, który od samego początku był naznaczony kontrowersjami. To oparta na faktach opowieść o jednym z największych skandali w kościele katolickim – skandalu pedofilskim. Film przedstawia losy członków redakcji bostońskiej gazety, którzy za wszelką cenę chwili ujawnić prawdę i doprowadzić do ukarania winnych. Doskonałe kreacje aktorskie, świetny scenariusz i porządna realizacja sprawiły, że film ten został także doceniony przez Akademię i nagrodzony Oscarem. Choćby dlatego warto go zobaczyć.

Café Society

Woody Allen powrócił do formy! Ten jeden z najbardziej płodnych reżyserów raz na dwa lata tworzy dobry film i ten rok został takim właśnie wyróżniony. Śmietanka towarzyska to film niezwykle czarujący, pełen pięknych kadrów i fascynującego klimatu, który pochłania od pierwszej minuty. Błyskotliwe dialogi, trafne obserwacje, świetny casting. To sprawia, że seans jest niezwykle przyjemnym przeżyciem i z pewnością będzie się chciało do tego filmu jeszcze wrócić. „The Best of Woody Allen” w najlepszym stylu.

Brooklyn

Przeuroczy, ciepły i wzruszający melodramat, który zgrabnie wymyka się schematom, które towarzyszą takim produkcjom. To opowieść o młodej irlandzkiej dziewczynie, która przybywa do Stanów, by rozpocząć nowe życie. Oglądamy jej zmagania z tęsknotą, nieznanym krajem i całkiem innym style życia, który nie do końca jest dla niej zrozumiały. Film pełen wdzięku i subtelności, lekki jak piórko, a jednocześnie pełen wartościowych treści. Brooklyn pozostawia w sercu pewną tęsknotę i wyzwala całą gamę emocji. Warto pozwolić sobie na to, by zanurzyć się w ten świat.

Zjednoczone stany miłości

I jeszcze jeden polski film, którego nie może tutaj zabraknąć. To był dobry rok dla polskiego kina. Zjednoczone stany miłości to film bardzo bolesny i niełatwy w odbiorze. Stonowany, z chłodną narracją, bardzo wyważony. Wasilewski niczego nie ułatwia, nie próbuje nawet ocieplić atmosfery. Od początku do końca wierny jest stylowi. Jego konsekwencja sprawia, że dostajemy w pełni przemyślany film, pozbawiony niepotrzebnych scen czy dialogów. Wszystko jest na swoim miejscu i wszystko uwiera jak trzeba.

Maggie's Plan

W Planie Maggie można przeglądać się jak w lustrze. Każdy znajdzie bohatera, scenę, dialog czy sytuację, z którą będzie się mógł zidentyfikować. Rebecca Miller zabiera nas w słodko-gorzką podróż do świata skomplikowanych relacji międzyludzkich, związków i uczuć, których nie da się łatwo sklasyfikować. Bohaterowie Planu Maggie nie dają się wrzucić w żadną stereotypową szufladkę i niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Miller doskonale rozbraja schematy, które rządzą komedią romantyczną, i wywraca je do góry nogami. Odświeżenie gatunku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016 NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU NAJLEPSZE THRILLERY 2016 NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016 NAJLEPSZE KOMEDIE 2016 NAJLEPSZE HORRORY 2016

Strony:
  • 1
  • 2 (current)
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj