Weekend w telewizji: 08-10.03.2019
Czerwona jaskółka i Strażnicy cnoty to najciekawsze premiery telewizyjne tego weekendu. Ponadto warto obejrzeć również McImperium, Człowieka z blizną, Projektantkę i Sztukę kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Co jeszcze ciekawego zobaczymy w telewizji?
Programy dokumentalne/rozrywkowe:
PIĄTEK:
Polska z góry 2
19:00
PLANETE+
Twórcy serii zabiorą widzów w podróż po najpiękniejszych regionach Polski. Zaprezentują warte uwagi, choć nieznane lokalizacje oraz te dobrze rozpoznawalne, acz zasługujące na spojrzenie z innej perspektywy. Widzowie dowiedzą się m.in., gdzie leży największy zamek w Polsce, skąd wzięła się w Karkonoszach norweska Świątynia Wang oraz, czy termin "opolszczyzna" jest poprawny i jakie tereny właściwie obejmuje. Pierwszy serial w polskiej telewizji, który pokazuje nasz kraj z perspektywy lotu ptaka.
Zobacz także:
Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 9 – 20:05 (Polsat)
SOBOTA:
Fryderyki. 25 lat najlepszej muzyki – koncert
20:00
TVN
Gala wręczenia nagród muzycznych Fryderyk, które obchodzą właśnie swoje dwudziestopięciolecie. Statuetki zostaną rozdane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W tym roku najwięcej nominacji - aż dziesięć - zdobył Dawid Podsiadło. Krzysztof Zalewski otrzymał ich pięć. Szansę na nagrodę w czterech kategoriach mają m.in. Katarzyna Nosowska i Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska. Wśród nominowanych znaleźli się również Tomasz Bagiński, autor teledysku do piosenki "Małomiasteczkowy", czy Tadeusz Śliwa - reżyser klipu "Początek". Doceniono również drugi album Pawła Domagały, "1984", który pokrył się podwójną platyną. Złote Fryderyki przyznane zostaną Robertowi Brylewskiemu, Skaldom, Wandzie Warskiej oraz Jackowi Kaspszykowi.
Zobacz także:
René Goscinny - ojciec francuskiej popkultury – 22:00 (PLANETE+)
Amy Winehouse: "I Told You I Was Trouble". Live from London – 22:25 (TVP Kultura)
NIEDZIELA:
Tajemnice Stonehenge: Nowe fakty
21:00
National Geographic Channel
W czerwcu 2018 roku w niemieckiej miejscowości Pommelte, nazywanej drewnianym Stonehenge, odnaleziono poćwiartowane szczątki kobiet i dzieci. Archeolodzy postawili tezę, że przed wiekami składano tam ofiary z ludzi. Z uwagi na czas powstania i rytualny charakter miejsce to związane jest z kręgami neolitycznymi w Wielkiej Brytanii. Dokument przedstawia ustalenia naukowców z ostatniej dekady, dotyczące zarówno Stonehenge, jak i Pömmelte.
Źródło: fot. materiały prasowe