Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

[Na planie] Jak powstaje Drunk History czyli historia w krzywym zwierciadle

[Na planie] Jak powstaje Drunk History czyli historia w krzywym zwierciadle [Na planie] Jak powstaje Drunk History czyli historia w krzywym zwierciadle

Kanał Comedy Central zaprezentował serial Drunk History już w zeszył roku i myśleliśmy, że niczym nas już w drugim sezonie nie zaskoczą. Na własne oczy przekonaliśmy się, jak bardzo się myliliśmy.

By nagrać daną historię, najpierw trzeba kogoś upić. Na tym polega cała idea tej produkcji. Zgromadzeni na planie aktorzy mają swoje zadania do wykonania. Scenariusz do zrealizowania. Ale to głos narratora, po kilku głębszych, jest kluczowym komponentem. Cała obsada musi się dostosować do tempa i sposobu podawanego dialogu przez głośniki.

Odcinek, który przyszło mi podglądać od kuchni, opowiadał o tym, jak Pola Negri, polska aktorka teatralna i filmowa, przyjechała z matką do Nowego Jorku, by rozpocząć swoją wielką międzynarodową karierę. W głównej roli wystąpiła Agnieszka Więdłocha, a w jej matkę wcieliła się Izabela Kuna. Obie panie w stylowych strojach odgrywały tego dnia dwie sceny. Pierwszą było przybycie Poli do Wielkiego Jabłka i zachwycanie się Statuą Wolności, druga zaś, bardziej widowiskowa, ukazywała jej spotkanie z potencjalnym agentem filmowym.

"Gdy zaproponowano mi udział w tym projekcie, byłam zdziwiona. Myślałam, że raczej zaproponują mi rolę pijącej narratorki, niż osoby odtwarzającej historię na ekranie. Jednak gdy powiedziano mi, że moją matkę zagra Iza Kuna, to momentalnie się zgodziłam” - tłumaczy mi powody swojego udziału w Drunk History, Agnieszka Więdłocha. „Sam udział w tym serialu to duże wyzwanie. Nie łatwo jest trafić w rytm i słowa wypowiadane przez narratora. Jeśli nie trafimy, to całość trzeba powtórzyć” - mówi. W tym przypadku głos narratora należy doLaura Breszka, co całej opowieści dodaje jeszcze większego klimatu komediowego. „Pola Negri w końcu dostała głos, bo to przecież była gwiazda kina niemego, więc nie mieliśmy okazji jej posłuchać. A tu proszę. Przemówiła” - śmieje się Więdłocha.

„Udział w tej produkcji to doświadczenie, którego wcześniej nie miałam, co mnie bardzo cieszy, bo ja lubię doświadczać nowych rzeczy” - mówi Iza Kuna. Jako że jest to forma żartobliwa, zastanawiało mnie, czy łatwo jest zachować powagę, słysząc swoich kolegów, jak w chaotyczny sposób po kilku głębszych starają się opowiedzieć daną historię. „Ja jestem osobą, która bardzo szybko wpada w takie stany zadowolenia, więc nie było łatwo zawsze zachować powagę” - tłumaczy mi aktorka, po czym dodaje, że miała wcześniej propozycję bycia narratorką, ale termin pokrywał jej się z innym projektem. A jaki trunek by wybrała? „Czerwone wino” - dodaje bez chwili zastanowienia Kuna.

„Pierwszym sezonem przetarliśmy szlaki. Wielu aktorów sceptycznie podchodziło do tego projektu, ale gdy zobaczyli, jaka fajna to jest konwencja, to polubili ten projekt. Nie mieliśmy problemów ze znalezieniem chętnych do udziału. Jeśli ktoś odmawiał, to tyko i wyłącznie dlatego, że kolidowało mu to z innymi zobowiązaniami” - mówi nam reżyser Drunk History, Jan Macierewicz. A skąd brany jest materiał źródłowy? „Są to zasłyszane historie, anegdoty, które nie zawsze muszą się dokładnie pokrywać z faktami. Nasz narrator je opowiada do kamery. Czasami trochę odchodząc od ustalonego materiału. My to później puszczamy na planie, a zebrani aktorzy muszą to wszystko odtworzyć z tego słownego chaosu” - tłumaczy mi Macierewicz.

W drugim sezonie zobaczymy wiele znanych twarzy jak: Leszek Lichota, Anna Dereszowska, Janusz Chabior, Piotr Stramowski, a nawet Ryszard Kalisz. Tak więc poprzeczka przez twórców została zawieszona wysoko i jestem ciekaw, kogo będą chcieli zwerbować w swoje szeregi do trzeciego sezonu.

Drunk History - Comedy Central

Źródło: zdjęcie główne: naEKRANIE.pl / Ravelart Violetta Muszyńska

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV