Program TV na weekend 10-12.06: Jeźdźcy sprawiedliwości, Obcy - ósmy pasażer "Nostromo", Wyścig
Jeźdźcy sprawiedliwości, Nowy porządek i Nie oddychaj 2 to najciekawsze premiery telewizyjne tego weekendu. Warto również obejrzeć filmy takie jak Obcy - ósmy pasażer "Nostromo", Wyścig, Player One i Billy Elliot. Co jeszcze zobaczymy w telewizji?
Programy dokumentalne/rozrywkowe:
PIĄTEK:
Gdy opadnie pył
22:05
TVP Kultura
Amatrice w środkowych Włoszech, Czarnobyl i Aleppo – to trzy miasta, w których mieszkańcy czuli się bezpiecznie, dopóki trzęsienie ziemi, katastrofa nuklearna i wojna nie przyniosły im śmierci oraz zniszczenia. Film koncentruje się na ludziach, którzy przeżyli te wydarzenia, a teraz, gdy już opadł kurz, próbują odbudować swoje życie na zgliszczach. Pewna kobieta w Aleppo przed wojną była przewodnikiem. Dziś oprowadza turystów po ruinach dawnej perły syryjskiej architektury. Sergiej pracował kiedyś w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, po wybuchu zapadł na chorobę popromienną. Gdy już z niej wyszedł, postanowił pokazywać ludziom dawne miejsce pracy, gdzie pamięć o czasie sprzed katastrofy stopniowo zanika.
Zobacz także:
II wojna światowa: Walka o Europę: Bitwa o Skaldę – 22:00 (National Geographic)
SOBOTA:
Quentin Blake rysuje swoje życie
22:00
PLANETE+
Nestor brytyjskich ilustratorów, Sir Quentin Blake, opowiada o swoim barwnym życiu, przedstawiając je na płótnie mierzącym 10 metrów długości. Artysta już od siedmiu dekad zachwyca swoją charakterystyczną, pełną werwy kreską. Jest autorem ilustracji do przeszło 300 książek, w tym do 18 Roalda Dahla, poczytnego pisarza dla dzieci. To spod jego pióra wyszły m.in. "Matylda" oraz "James i ogromna brzoskwinia".
NIEDZIELA:
2000 lat antysemityzmu
22:00
PLANETE+
Zrealizowana z rozmachem, przekrojowa seria o jednym z najstarszych i najsilniejszych ludzkich uprzedzeń. Niechlubna historia antysemityzmu sięga pierwszego udokumentowanego pogromu Żydów w 38 r. n.e, i ciągnie się aż po czasy współczesne. Twórcy dokumentu przedstawiają bogate materiały archiwalne oraz wypowiedzi naukowców z różnych dziedzin, które tworzą wielowymiarowy obraz tego zjawiska, nie tylko w Europie i na Bliskim Wschodzie.