Repertuar kin Nowość Program TV

Zostań mistrzem Netfliksa. Opanuj serwis do perfekcji

W tym artykule zaprezentujemy kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym korzystanie z Netfliksa będzie jeszcze ciekawsze i przyjemniejsze.

Może wydawać się, że wystarczy odpalić aplikację, aby w pełni cieszyć się tą niesamowitą usługą. Tymczasem serwis skrywa kilka sekretów, a na rynku istnieją interesujące narzędzia, które każdy miłośnik filmów i seriali powinien poznać. Prezentujemy krótki poradnik, dzięki któremu wyciśniesz z Netfliksa wszystko to, co najlepsze.

Dostosuj serwis do swoich potrzeb

Zacznijmy od absolutnych podstaw. Jeśli z twojego konta korzysta kilka osób, koniecznie załóż dla każdej z nich oddzielny profil. Dzięki temu system rekomendacji będzie wiedział, jakie gatunki lubią poszczególni użytkownicy, a co za tym idzie – lepiej dobierze proponowane filmy i seriale. Netflix pozwoli także założyć filtr rodzinny na konkretne profile, aby twoje dzieci nie miały dostępu do nieodpowiednich treści.

Okiełznaj kategorie

Wydaje ci się, że netfliksowe kategorie nie mają dla ciebie żadnych tajemnic? W takim razie na pewno płynnie poruszasz się po przeszło 27 tysiącach gatunków filmowych, które znajdziesz w basie serwisu. Nie, to nie żart. Te kilka katalogów, które widzisz na stronie głównej serwisu, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Obecnie filmy w bazie Netfliksa są podzielone na 27002 kategorie, wśród których znajdziemy takie sztampy jak „Klasyczne filmy akcji i przygodowe” czy „Horrory klasy B”. Ale w bazie są także o wiele ciekawsze perełki, np. „Filmy z Marlonem Brando”, „Brytyjskie filmy o wilkołakach”, „Argentyńskie filmy przedstawiające silną postać kobiecą”, „Widowiskowe filmy dla dzieci w wieku 5-7 lat” czy „Afroamerykańskie dramaty opowiadające o relacji matki z synem”. W niektórych kategoriach znajdziesz tylko jeden film lub serial, inne są puste, gdyż w Polsce nie mamy dostępu do przypisanych do nich produkcji.

Źródło: Netflix

Aby przejrzeć konkretną listę, musisz znać jej kod i skorzystać z następującego wzoru adresu www: netflix.com/browse/genre/KOD.

Jest kilka sposobów na wygodne przeglądanie ukrytych kategorii. Możesz na przykład zainstalować wtyczkę All Netflix Categories do Chrome’a. Da ci dostęp do 208 najpopularniejszych kategorii, a jeśli zapłacisz 3$ – do pełnej listy. Możesz także udać się na stronę Findera i skorzystać z wyszukiwarki.

Możesz także ręcznie ustalić kolejność wyświetlania filmów i seriali w zakładce Moja lista. Kliknij w ten link i zdecyduj, kto ma decydować o kolejności: ty czy algorytm Netfliksa.

-
-

Poznaj swoje słabości

StatFlix to dość prosta aplikacja, która pozwoli ci lepiej poznać swoje netfliksowe przyzwyczajenia. Znajdziesz w niej szczegółowe statystyki opisujące to, w jakich dniach i godzinach najczęściej zasiadasz do oglądania. Poznasz liczbę obejrzanych filmów i seriali oraz czas, jaki spędziłeś przed ekranem. Sprawdzi się zarówno w rękach tych użytkowników, którzy chcą wiedzieć, co oglądają ich dzieci, jak i wśród miłośników drobiazgowych statystyk. Do ściągnięcia na Androida.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Źródło: Zdjęcie: Digital Trends
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – co po Avengers: Endgame?…

Chcemy przedstawić Wam listę wszystkich powstających filmów MCU, które miałyby ukazać się po Avengers: Endgame.

Adam Siennica
-

Bumblebee – recenzje w końcu w…

Bumblebee to pierwszy kinowy film z serii Transformers, za kamerą którego nie stoi Michael Bay.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – pełny…

Godzilla 2: Król Potworów to kontynuacja filmu z 2014 roku. Za kamerą stanął Mike Dougherty,…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – promocja à la…

Pojawiła się już pierwsza prognoza dotycząca wpływów w box office przyszłorocznej odsłony MCU, Avengers: Endgame.

Dawid Muszyński
-

Mowgli: Legenda dżungli – recenzja filmu

Opowieść o chłopcu wychowanym przez watahę wilków w dżungli zna chyba każde dziecko. Duża w…

Ocena recenzenta:
6

Co o tym sądzisz?