Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Zostań mistrzem Netfliksa. Opanuj serwis do perfekcji

W tym artykule zaprezentujemy kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym korzystanie z Netfliksa będzie jeszcze ciekawsze i przyjemniejsze.

Może wydawać się, że wystarczy odpalić aplikację, aby w pełni cieszyć się tą niesamowitą usługą. Tymczasem serwis skrywa kilka sekretów, a na rynku istnieją interesujące narzędzia, które każdy miłośnik filmów i seriali powinien poznać. Prezentujemy krótki poradnik, dzięki któremu wyciśniesz z Netfliksa wszystko to, co najlepsze.

Dostosuj serwis do swoich potrzeb

Zacznijmy od absolutnych podstaw. Jeśli z twojego konta korzysta kilka osób, koniecznie załóż dla każdej z nich oddzielny profil. Dzięki temu system rekomendacji będzie wiedział, jakie gatunki lubią poszczególni użytkownicy, a co za tym idzie – lepiej dobierze proponowane filmy i seriale. Netflix pozwoli także założyć filtr rodzinny na konkretne profile, aby twoje dzieci nie miały dostępu do nieodpowiednich treści.

Okiełznaj kategorie

Wydaje ci się, że netfliksowe kategorie nie mają dla ciebie żadnych tajemnic? W takim razie na pewno płynnie poruszasz się po przeszło 27 tysiącach gatunków filmowych, które znajdziesz w basie serwisu. Nie, to nie żart. Te kilka katalogów, które widzisz na stronie głównej serwisu, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Obecnie filmy w bazie Netfliksa są podzielone na 27002 kategorie, wśród których znajdziemy takie sztampy jak „Klasyczne filmy akcji i przygodowe” czy „Horrory klasy B”. Ale w bazie są także o wiele ciekawsze perełki, np. „Filmy z Marlonem Brando”, „Brytyjskie filmy o wilkołakach”, „Argentyńskie filmy przedstawiające silną postać kobiecą”, „Widowiskowe filmy dla dzieci w wieku 5-7 lat” czy „Afroamerykańskie dramaty opowiadające o relacji matki z synem”. W niektórych kategoriach znajdziesz tylko jeden film lub serial, inne są puste, gdyż w Polsce nie mamy dostępu do przypisanych do nich produkcji.

Źródło: Netflix

Aby przejrzeć konkretną listę, musisz znać jej kod i skorzystać z następującego wzoru adresu www: netflix.com/browse/genre/KOD.

Jest kilka sposobów na wygodne przeglądanie ukrytych kategorii. Możesz na przykład zainstalować wtyczkę All Netflix Categories do Chrome’a. Da ci dostęp do 208 najpopularniejszych kategorii, a jeśli zapłacisz 3$ – do pełnej listy. Możesz także udać się na stronę Findera i skorzystać z wyszukiwarki.

Możesz także ręcznie ustalić kolejność wyświetlania filmów i seriali w zakładce Moja lista. Kliknij w ten link i zdecyduj, kto ma decydować o kolejności: ty czy algorytm Netfliksa.

-
-

Poznaj swoje słabości

StatFlix to dość prosta aplikacja, która pozwoli ci lepiej poznać swoje netfliksowe przyzwyczajenia. Znajdziesz w niej szczegółowe statystyki opisujące to, w jakich dniach i godzinach najczęściej zasiadasz do oglądania. Poznasz liczbę obejrzanych filmów i seriali oraz czas, jaki spędziłeś przed ekranem. Sprawdzi się zarówno w rękach tych użytkowników, którzy chcą wiedzieć, co oglądają ich dzieci, jak i wśród miłośników drobiazgowych statystyk. Do ściągnięcia na Androida.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Źródło: Zdjęcie: Digital Trends
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]