Repertuar kin Nowość Program TV

Konkursy

Konkurs zakończył się 05.11.2018, o godz. 15:00.

[KONKURS] Wdowy: zekranizowana powieść Lyndy La Plante do zdobycia!

Wdowy, powieść Lyndy Le Plante, trafiła do księgarń. Już za miesiąc w polskich kinach będziemy mogli oglądać jej ekranizację. Tymczasem chcemy podzielić się z Wami kilkoma egzemplarzami książki...

Wdowy autorstwa Lyndy La Plante to brawurowa opowieść o tym, co może się wydarzyć, kiedy kobiety wezmą sprawy w swoje ręce. Książka trafiła dziś do sprzedaży nakładem Wydawnictwa W.A.B. – liczy 352 strony w miękkiej oprawie. Powieść jest pierwszą powieścią z serii o Dolly Rawlins.

Film Wdowy na podstawie książki w reżyserii Steve’a McQueena ukaże się na ekranach polskich kin 16 listopada. W rolach głównych występują m.in. Viola Davis, Colin Farell, Liam Neeson, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki.

wdowy - wizualka
Źródło: W.A..B.

Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!
Harry Rawlins jest – był – zawodowcem w każdym calu. A jednak skok na pancerny furgon, zaplanowany przez niego w najdrobniejszych szczegółach, zakończył się fiaskiem. Policja w furgonetce, której użyto do napadu, znalazła trzy zwęglone ciała: Terry’ego Millera, Joego Pirellego i samego Harry’ego. Dolly Rawlins. Linda Pirelli. Shirley Miller. Trzy kobiety, znające się wcześniej z widzenia, owdowiały w jednym momencie. W każdej chwili do ich drzwi może zapukać policja albo gangsterzy, którzy przejęli rewir Harry’ego. Wszyscy chcą jednego: należącego do Harry’ego niepozornego notesu, który w londyńskim półświatku może być prawdziwą bombą z opóźnionym zapłonem. Dolly ma trzy wyjścia. Oddać notes policji, sprzedać go gangsterom albo… skorzystać z instrukcji Harry’ego i dokończyć jego dzieło. Ostatni wielki skok. Milion funtów w gotówce. Odpowiedź nasuwa się sama. Dolly potrzebuje jedynie wspólników. A raczej wspólniczek…

Trzy egzemplarzy powieści chcemy rozdać naszym Czytelnikom. Można je zdobyć bardzo łatwo, klasycznie – pisząc do nas maila na adres [email protected] w tytule wpisując: WDOWY. W treści zaś – odpowiedź na pytanie. Brzmi ono: czy czytaliście kiedyś książkę, której ekranizacja okazała się lepsza od oryginału, a jeśli tak, co to było za dzieło i w czym adaptacja przebiła podstawę? Czekamy na Wasze wiadomości, najciekawsze nagrodzimy! Powodzenia!

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.