Przeczytaj w weekend
Konkurs zakończył się 30.01.2019 o godz. 19:00.
Michał Jarecki

Michał Jarecki

Zmorojewo: konkurs – wygraj pakiet książek z dedykacją Jakuba Żulczyka!

Niemal 10 lat temu Jakub Żulczyk, autor Ślepnąc od świateł, sięgnął po fantastykę i elementy horroru i napisał Zmorojewo, swoją najbardziej nietypową i zadziwiającą książkę. Do sprzedaży trafiło nowe wydanie tej powieści - a my, wraz z samym Jakubem, przygotowaliśmy dla Was w związku z tym konkurs!

Niemal 10 lat temu Jakub Żulczyk, autor Ślepnąc od świateł, sięgnął po fantastykę i elementy horroru i napisał Zmorojewo, swoją najbardziej nietypową i zadziwiającą książkę. Do sprzedaży trafiło nowe wydanie tej powieści - a my, wraz z samym Jakubem, przygotowaliśmy dla Was w związku z tym konkurs!

Czytelnicy polskiej literatury dobrze wiedzą, kim jest Jakub Żulczyk, zaś fani kina i telewizji - o ile nie słyszeli o autorze wcześniej - teraz również go kojarzą: Jakub obecnie święci triumfy dzięki popularności serialu opartego na (znakomitej!) powieści Ślepnąc od świateł. Tymczasem niedawno wznowiono jedną z jego książek o zupełnie innym klimacie...

Mała zajawka?

Tytus to piętnastoletni nerd, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia u dziadków w Głuszycach, gdy w „zabitej dechami dziurze” poznaje Ankę, odważną, zbuntowaną nastolatkę.

Zmorojewo - okładka
Źródło: Agora

Równocześnie w mazurskim lesie czai się Zło - legendy o nim od lat krążą po wsi. Gdy zaczynają ginąć ludzie i dzieją się dziwne rzeczy, niespodziewanie lato u nadpobudliwej babci zamienia się w mroczną przygodę. Narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo, para przyjaciół próbuje rozwikłać tajemnicę miasta widma, którego zdjęcia pojawiają się w sieci. Tymczasem Strzępowaty i Gangrena, żołnierze Zła, usiłują zdobyć trzy Klucze, dzięki którym będą mogli zawładnąć światem. Wojnę z agentami ciemności, dowodzonymi przez ponurego Leszego, może wygrać jedynie tajemniczy potomek Strażnika Dobra.
Jakub Żulczyk wykreował wiele przerażających postaci, które chcą wtargnąć w ludzki świat i których nikt z nas nie chciałby spotkać w realnym życiu.

Tyle Wam wystarczy. Czas przejść do samego konkursu, w którym do zdobycia jest coś więcej, niż tylko Zmorojewo...

Kolonia Głuszyce to wieś na Mazurach, przylegająca do mrocznego lasu, gdzie Jakub Żulczyk umieścił akcję książek Zmorojewo i Świątynia (na rynku w kwietniu 2019), pakując swoich bohaterów w fantastyczne i przerażające przygody. Być może powstanie trzecia część przygód Anki i Tytusa. Może czas zmienić miejsce akcji? Podpowiedzcie Żulczykowi, gdzie najfajniej byłoby wysłać parę warszawskich nastolatków tym razem (a propozycje, rzecz jasna, uzasadnijcie). Musi to być w Polsce. Sam autor wybierze 3 najciekawsze sugestie, a my nagrodzimy je pakietem książek Zmorojewo + Świątynia ze specjalną dedykacją Jakuba Żulczyka!

Odpowiedzi wysyłajcie na nasz konkursowy adres: [email protected], w temacie maila wpisując: ZMOROJEWO! Pamiętajcie, by uzasadnić swoje propozycje - musicie w końcu przekonać Kubę!

Powodzenia!

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV