Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Konkursy

Konkurs zakończył się 30.01.2019, o godz. 18:00.

Zmorojewo: konkurs – wygraj pakiet książek z dedykacją Jakuba Żulczyka!

Niemal 10 lat temu Jakub Żulczyk, autor Ślepnąc od świateł, sięgnął po fantastykę i elementy horroru i napisał Zmorojewo, swoją najbardziej nietypową i zadziwiającą książkę. Do sprzedaży trafiło nowe wydanie tej powieści - a my, wraz z samym Jakubem, przygotowaliśmy dla Was w związku z tym konkurs!

Czytelnicy polskiej literatury dobrze wiedzą, kim jest Jakub Żulczyk, zaś fani kina i telewizji – o ile nie słyszeli o autorze wcześniej – teraz również go kojarzą: Jakub obecnie święci triumfy dzięki popularności serialu opartego na (znakomitej!) powieści Ślepnąc od świateł. Tymczasem niedawno wznowiono jedną z jego książek o zupełnie innym klimacie…

Mała zajawka?

Tytus to piętnastoletni nerd, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia u dziadków w Głuszycach, gdy w „zabitej dechami dziurze” poznaje Ankę, odważną, zbuntowaną nastolatkę.

Zmorojewo - okładka
Źródło: Agora

Równocześnie w mazurskim lesie czai się Zło – legendy o nim od lat krążą po wsi. Gdy zaczynają ginąć ludzie i dzieją się dziwne rzeczy, niespodziewanie lato u nadpobudliwej babci zamienia się w mroczną przygodę. Narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo, para przyjaciół próbuje rozwikłać tajemnicę miasta widma, którego zdjęcia pojawiają się w sieci. Tymczasem Strzępowaty i Gangrena, żołnierze Zła, usiłują zdobyć trzy Klucze, dzięki którym będą mogli zawładnąć światem. Wojnę z agentami ciemności, dowodzonymi przez ponurego Leszego, może wygrać jedynie tajemniczy potomek Strażnika Dobra.
Jakub Żulczyk wykreował wiele przerażających postaci, które chcą wtargnąć w ludzki świat i których nikt z nas nie chciałby spotkać w realnym życiu.

Tyle Wam wystarczy. Czas przejść do samego konkursu, w którym do zdobycia jest coś więcej, niż tylko Zmorojewo…

Kolonia Głuszyce to wieś na Mazurach, przylegająca do mrocznego lasu, gdzie Jakub Żulczyk umieścił akcję książek Zmorojewo i Świątynia (na rynku w kwietniu 2019), pakując swoich bohaterów w fantastyczne i przerażające przygody. Być może powstanie trzecia część przygód Anki i Tytusa. Może czas zmienić miejsce akcji? Podpowiedzcie Żulczykowi, gdzie najfajniej byłoby wysłać parę warszawskich nastolatków tym razem (a propozycje, rzecz jasna, uzasadnijcie). Musi to być w Polsce. Sam autor wybierze 3 najciekawsze sugestie, a my nagrodzimy je pakietem książek Zmorojewo + Świątynia ze specjalną dedykacją Jakuba Żulczyka!

Odpowiedzi wysyłajcie na nasz konkursowy adres: [email protected], w temacie maila wpisując: ZMOROJEWO! Pamiętajcie, by uzasadnić swoje propozycje – musicie w końcu przekonać Kubę!

Powodzenia!

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]