LIPIEC

Martyna Raduchowska - Łzy Mai

Łzy Mai sprawdzają się więc jako kryminał, przede wszystkim są jednak majstersztykiem nieco zapomnianego ostatnio gatunku. Wszystkie trzy kanoniczne filary cyberpunku – ogromne korporacje, strach przed utratą człowieczeństwa poprzez zbyt dużą liczbę modyfikacji i wreszcie pytanie, czy android jest rzeczą czy istotą – zostały zgrabnie wplecione w doskonałą historię.
Źródło: Uroboros

SIERPIEŃ

Pierre Lemaitre - Au revoir là-haut

Nowe wydanie przewrotnej powieści, która nie jest łatwa do sklasyfikowania. Z jednej strony zabawna, z drugiej smutna opowieść o przekrętach związanych z upamiętnianiem żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. Do tego dochodzą zapadające w pamięć postacie, choć daleko im do klasycznych archetypów znanych z literatury. W sierpniu w naszych kinach zadebiutowała ekranizacja powieści Lemaitre'a w reżyserii Alberta Dupontela.
Źródło: Albatros

Adam Zamoyski - The Forgotten Few

W Polsce najbardziej znana jest powieść Dywizjon 303 Arkadego Fiedlera, która doczekała się ostatnimi czasy aż dwóch ekranizacji. Orły nad Europą to monografia autorstwa uznanego w Brytanii historyka Adama Zamoyskiego. Jest to pozycja rzetelnie przedstawiająca losy polskich pilotów.
Źródło: Wyd. Literackie

Bernadette McDonald - Keeper of the Mountains: The Elizabeth Hawley Story

Biografia Elizabeth Hawley nie jest zapisem wspinaczek, ale udokumentowaniem losów niezwykłej kobiety, która miała decydujący głos przed wypuszczeniem wyprawy w góry. Kobiety, której skrupulatności i dziennikarskiemu talentowi zawdzięczamy informacje i artykuły wypuszczane z Katmandu w świat, dzięki którym postacie wspinaczy nie zostały zapomniane.
Źródło: Agora

WRZESIEŃ

Marek Klat, Paweł Paliński, Mirosław Piepk, aMichal Pruski - Kamerdyner

Kamerdynera trudno uznać za lekką lekturę na weekend. Czytając ją będziecie z każdą stroną coraz częściej bić się z własnymi myślami. Jeśli natomiast jesteście gotowi na pojedynek własnych oczekiwań i przekonań z brutalną rzeczywistością tamtych czasów, to jest to dla was pozycja obowiązkowa.
Źródło: Agora

Anna Brzezińska - Woda na sicie. Apokryf czarownicy

W postaci Wody na sicie zdecydowanie otrzymujemy jedną z najlepszych premier fantastycznych tego roku. Jest to powieść niejednoznaczna i wymagająca od czytelnika pewnego wysiłku, ale płynąca z niego satysfakcja jest niewspółmierna.
Źródło: Wyd. Literackie

Steve Brusatte - Era dinozaurów

Każdy kocha dinozaury, ale nie każdy potrafi o nich opowiadać w tak zajmujący sposób, jak Steve Brusatte. W przystępny sposób dzieli się swoją pasją i zabiera czytelnika w opowieść o świecie wielkich gadów, od ich narodzin, aż do ich upadku.
Źródło: Znak

Zobacz również: Najlepsze filmy 2017 roku Najlepsze polskie filmy 2017 roku Najlepsze polskie filmy 2018 roku Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku Najlepsze filmy akcji 2017 roku Najlepsze komedie 2017 roku Najlepsze horrory 2017 roku Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku Najlepsze książki 2017 roku Najlepsze komiksy 2017 roku Najlepsze gry 2017 roku Najlepsze seriale 2017 roku Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku Najciekawsze komedie 2018 roku Najciekawsze thrillery 2018 roku Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku Najlepsze filmy 2018 roku Najlepsze komedie 2018 roku Najlepsze seriale 2018 Najlepsze książki 2018 Najlepsze komiksy 2018 Najlepsze gry 2018 Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj