Najlepsze filmy akcji 2017 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze filmy akcji 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, obejrzeliśmy je i polecamy.

W miarę upływu 2017 roku kompletujemy listę najlepszych filmów akcji, które były emitowane w polskich kinach. Z każdego miesiąca wybieramy naszym zdaniem najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista filmów. W artykule nie ma kina komiksowego, bo to ma osobny tekst. Oto więc najlepsze filmy akcji 2017 roku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU

NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2017 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU
NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU
NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU
NAJLEPSZE THRILLERY 2016
NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016
NAJLEPSZE KOMEDIE 2016
NAJLEPSZE SERIALE KOMIKSOWE 2016 ROKU
NAJLEPSZE FILMY SCIENCE FICTION 2016 ROKU
NAJLEPSZE HORRORY 2016
NAJLEPSZE HORRORY 2017
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2017 ROKU
NAJLEPSZE GRY 2017 ROKU
NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2017
NAJLEPSZE SERIALE 2017
NAJLEPSZE FILMY AKCJI 2017
NAJCIEKAWSZE PREMIERY KINOWE 2017 ROKU

John Wick 2

Powrót Keanu Reeves w kontynuacji hitu z 2014 roku. Jest więcej, mocniej, ciekawiej i efektowniej. Oto soczyste, męskie kino akcji, w którym trup ściele się gęsto, a fabularna otoczka świata zabójców przyciąga swoją atrakcyjnością. Nie brak cynicznego humoru oraz jednych z najlepszych scen walk w hollywoodzkim kinie w ostatnich latach. Świetna zabawa gwarantowana!

NASZA RECENZJA

Szybcy i wściekli 8

Pomimo tego, że mamy do czynienia z ósmą częścią, nadal jest to wyjątkowo rozrywkowe kino akcji. Dostajemy w tym filmie wszytko, na co czekamy: efektowny walki, dużo akcji z samochodami, strzelaniny i przegięte sceny w stylu tej serii. W wielu momentach jest to jazda bez trzymanki, gdy obserwujemy deszcz samochodów (bez efektów komputerowych!) czy łódź podwodną w pościgu za samochodami. Dużo humoru i frajdy utrzymanej w konwencji ostatnich części.

NASZA RECENZJA

Atomic Blonde

Współtwórca Johna Wicka, David Leitch przygotował film akcji w klimacie szpiegowskim. Charlize Theron gra brytyjską agentkę w latach 80. w Berlinie, a cała intryga toczy się wokół tajemniczej listy, którą chcą wszyscy zdobyć. To punkt wyjścia do historii nie tak pretensjonalnej, jak w większości akcyjniaków, ale ciekawej i przykuwającej uwagę. To jednak klimat stanowi mocny punkt, bo budowany jest on świetnymi utworami z lat 80. A do tego walki… David Leitch i jego ekipa 87 Eleven potrafił sprawić, że Charlize jest w tym przekonująca, a wszystkie sceny są brutalne i bardzo efektowne. Zwłaszcza prawie 10-minutowa sekwencja sprawiająca wrażenie kręconej na jednym ujęciu. Warto!

NASZA RECENZJA

Bodyguard Zawodowiec

Ten film to przede wszystkim duet Samuel L. Jackson i Ryan Reynolds. To oni napędzają warstwę humorystyczną grając ochroniarza i zawodowego zabójcę. Nie brak jednak też strzelanin i pościgów, które choć stoją na standardowym poziomie Hollywood, są zrealizowane sprawnie i budują emocje.

NASZA RECENZJA

Headshot

Film akcji z Indonezji trafił do Polski dzięki Netflixowi. W głównej roli występuje Iko Uwais, znany z obu części świetnie ocenianych Raid. Bynajmniej nie mówimy tutaj o powtórce z tamtych filmów, bo choć nadal jest ekstremalnie brutalnie (czasem jest bardzo obrazowo), to styl kręcenia jest inny. Duet reżyserów czasem bawi się kamerą, nadając świetnie zrealizowanym walkom innemu klimatu, ale nadal są one efektowne, brutalne i imponujące. Udało się stworzyć intrygującą atmosferę opowiadanej historii, która buduje czasem zaskakująco dużo emocji i napięcia. A do tego Iko Uwais jest ukazany w innej roli – bandyta, która stracił pamięć i likwiduje swoich dawnych braci. Wyszło to lepiej, niż można przypuszczać. Efektownie i emocjonująco.

Miecz nieśmiertelnego

Najnowszy film produkcji japońskiej w reżyserii Takashiego Miike. Historia o nieśmiertelny samuraju, który musi zabijać złych ludzi, by pozbyć się swojej klątwy to film akcji w pełnym znaczeniu tego słowa. Krew leje się strumienia, a trup ściele gęsto, czyli dostajemy to, czego oczekujemy od kina samurajskiego w klimacie fantasy bliższym anime niż historycznym produkcjom. Walki są efektowne, emocjonujące i zapewniają frajdę od początku do końca. Do tego Miike buduje świetny klimat. Kolejny jego samurajski hit po 13 zabójców.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Film a rzeczywistość. Tak wyglądają prawdziwe…

Wielu aktorów przechodzi prawdziwe metamorfozy, by lepiej oddać wizerunek autentycznej postaci. Zobaczcie, jak wyglądają odtwórcy…

Piotr Piskozub
0 -

Chris Hemsworth wypełni kontrakt i żegna…

Chris Hemsworth w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos na temat swojej przyszłości w roli…

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Co wyjawiają zabawki z filmu Avengers:…

Portal Comic Book Movie pokusił się o analizę tropów fabularnych, które mogą zdradzać zabawki promocyjne…

Piotr Piskozub
0 -

Kevin Spacey znów oskarżony. Tym razem…

Kevin Spacey został oskarżony o rasizm przez szefa ochrony na planie serialu House of Cards.

Norbert Zaskórski
0 -

PLOTKA: Spider-Man pojawi się w filmie…

Według najnowszych informacji postać Spider-Mana może pojawić się w solowej produkcji o losach jednego z…

Norbert Zaskórski
0 -

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie…

W sieci pojawił się nowy opis fabuły spin-offu Gwiezdnej Sagi o przygodach młodego Hana Solo.…

Co o tym sądzisz?