Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy Wam przybliżyć te najciekawsze z gatunku science-fiction i fantasy.

Obecny rok obfitował w wiele bardzo dobrych produkcji spod znaku science-fiction i fantasy, choćby fantastycznego Blade Runnera 2049 czy aktorską Piękną i Bestię od Disneya. Kilka widowisk jednak zawiodło fanów, a niektóre przeszły bez echa, jak w przypadku Mumii i The Circle. Kręgu. Jak będzie w przyszłym roku? Poniżej przedstawiamy Wam najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku z gatunku. Mamy nadzieję, że znajdziecie na niej coś dla siebie. Pod uwagę w zestawieniu nie są brane filmy komiksowe, którym będzie poświęcony osobny tekst.

Pomniejszenie

Nowy film Alexandra Payne’a, twórcy Nebraski. Tym razem reżyser sięga po konwencję science fiction pomieszaną z dramatem obyczajowym i komedią. Fabuła filmu skupia się na metodzie opracowanej przez naukowców w celu rozwiązania problemu przeludnienia na planecie. Polega ona na zmniejszaniu ludzi do rozmiarów 5 cali. Główny bohater historii, Paul i jego żona Audrey postanawiają porzucić swoje stresujące życie i dołączyć do nowej pomniejszonej społeczności. Jednak Audrey w ostatniej chwili postanawia zrezygnować. Brzmi interesująco i oryginalnie.

W obsadzie znaleźli się między innymi Matt Damon, Kristen Wiig, Christoph Waltz i Hong Chau.

Premiera w Polsce: 12 stycznia.

 

Więzień Labiryntu: Lek na śmierć

Finał trylogii opartej na hitowej serii książek autorstwa Jamesa Dashnera. Tym razem Thomas, główny bohater cyklu wraz z ocalałymi Streferami musi ocalić przyjaciół i dostać się do kontrolowanego przez organizację DRESZCZ Ostatniego Miasta, w którym kryją się odpowiedzi na pytania nurtujące naszych bohaterów od początku pobytu w labiryncie.

W obsadzie powrócą znani z poprzednich części Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Rosa Salazar oraz Giancarlo Esposito.

Premiera w Polsce: 26 stycznia.

Paradoks Cloverfield

O tym filmie pisałem już w zeszłorocznym artykule o najciekawszych premierach science fiction i fantasy. Od tamtej pory premiera filmu została przesunięta po raz kolejny i cały czas nie dowiedzieliśmy się, jaki tytuł będzie nosić projekt Paramount Pictures. Poprzedni figurował pod nazwą God Particle i miał opowiadać o załodze amerykańskiej stacji kosmicznej, która myśli, że zniszczyła Ziemię. Wszystko pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy astronauci wpuszczają na pokład rasę obcych.

Co ciekawe nowy film posiada tę samą obsadę, która miała wystąpić w God Particle między innymi Daniela Bruhla i Davida Oyelowo, więc można się spodziewać, że będziemy mieć do czynienia z tą samą historią, jednak pod zmienionym tytułem. Data premiery może jeszcze ulec zmianie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to 2018 rok.

Premiera na świecie: 2 luty.

Cloverfield
Sky

Kształt wody

Najnowsza produkcja od Guillermo del Toro, która zdobyła Złotego Lwa na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To już powinno przekonać do zobaczenia tego filmu, nie tylko fanów twórczości meksykańskiego reżysera. Kształt wody to baśniowa opowieść dziejąca się w USA w czasach zimnej wojny. W ukrytym laboratorium badawczym pracuje samotna, uwięziona w życiowej izolacji Elisa. Wkrótce jednak jej świat zmieni się na zawsze, kiedy wraz ze współpracowniczką Zeldą odkryją pewien tajny eksperyment.

W obsadzie produkcji są Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Octavia Spencer, Doug Jones oraz Michael Stuhlbarg.

Premiera w Polsce: 16 luty.

Anihilacja

Filmowa adaptacja książki autorstwa popularnego pisarza Jeffa VanderMeera. Fabuła produkcji skupia się na tajemniczej Strefie X. Jedenaście dotychczasowych wypraw do tego miejsca zakończyło się fiaskiem. Członkowie grup badawczych umierali, popełniali samobójstwo lub zabijali się nawzajem. Kolejną wyprawę tworzą wyłącznie kobiety, które będą starały się rozwikłać zagadkę Strefy X. Za kamerą stanął Alex Garland, który już udowodnił, że świetnie czuje się w tematyce science fiction tworząc swój poprzedni film, Ex Machinę.

W gwiazdorskiej obsadzie znajdują się między innymi Natalie Portman, Tessa Thompson, Jennifer Jason Leigh i Oscar Isaac.

Premiera w Polsce: 23 luty.

Pułapka czasu

Widowisko Disneya będące adaptacją bestsellerowej książki pod tytułem Fałdka czasu. Fabuła produkcji skupia się na dziewczynie, Meg Murry, która wraz z jej genialnym bratem, Charlesem Wallecem i przyjacielem, Calvinem podróżuje przez alternatywne wymiary w celu odnalezienia zaginionego ojca.

W fantastycznej obsadzie znaleźli się między innymi Chris Pine, Storm Reid, Reese Witherspoon, Zach Galifianakis oraz Oprah Winfrey. Reżyseruje Ava DuVernay.

Premiera w Polsce: 9 marca.

Zobacz także:
Najciekawsze komedie 2018 roku

Najlepsze filmy 2017 roku
Najciekawsze komedie 2017 roku

Źródło: zdjęcie główne: Legendary Pictures/Universal Pictures
Strony: 123

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

Czarne lustro – gwiazdy Avengers i…

Czarne lustro to serial Netflixa, który powróci z 5. sezonem. Zgodnie z nowymi informacjami, w…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.