Najlepsze bajki i filmy animowane 2018 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

naEKRANIE
naEKRANIE

W miarę upływu 2018 roku kompletujemy listę najlepszych bajek i filmów animowanych, które weszły do polskich kin. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten sposób ostatecznie powstanie pełna lista produkcji, które według nas były zdecydowanie najlepsze w 2018 roku.

Ferdinand

Animacja o sympatyczny byku przeszła trochę bez echa. Nie było wokół tego filmu prawie żadnego szumu. Nie jest to może wybitna rozrywka na poziomie Pixara, ale to nie zmienia faktu, że mówimy o naprawdę dobrym kinie dla całej rodziny. Sprawnie zrealizowane, z dobrym humorem i przesłaniem dla najmłodszych. Rozrywka zgrabnie porusza poważne tematy w lekkiej formie, a to nadaje całemu filmowi większego znaczenia i zwiększa jego klasę. Warto.

Isle of Dogs

Film animowany dla dorosłych w reżyserii Wesa Andersona, więc jest to kino artystyczne w szatach animacji poklatkowej. Nie jest on przeznaczony dla małych dzieci, które po prostu nie zrozumieją historii. A ta jest czarująca, urokliwa i naprawdę piękna. Są w tym emocje, klimat, humor i głębia sprawiająca, że Wyspa psów na długo zostaje w pamięci. Pięknie zrealizowany i równie dobrze wyglądający film może nie jest najlepszy w karierze reżysera, ale zdecydowanie jest wyjątkową pozycją, obok której nie można przejść obojętnie.

Next Gen

Film animowany produkowany przez Netflixa.  To naprawdę dobra i przyjemna rzecz, przy której można kapitalnie się bawić, pomimo przewidywalnej i trochę wtórnej fabuły. Fundamentem opowieści stanowi przyjaźń dziewczynki z robotem. To ona trafia do każdego widza, niezależnie od wieku. Są jednak też motywy, które młodsze dzieci nie zrozumieją, ale obok tego mają efekciarstwo i rozmach godnym hollywoodzkich widowisk.

NASZA RECENZJA

Early Man

Najnowszy film Nicka Parka, twórcy Wallace'a i Gromita realizowany animacją poklatkową. Dostajemy historię o jaskiniowcach, którzy zmagają się z trudnościami codzienności i przedstawicielami epoki brązu. Twórcy oferują komedię dla całej rodziny, która będzie bawić w sposób wyjątkowy dorosłych i dzieci. Humor jest bardzo różnorodny, przygody zwariowane,  a fakt, że całość oparta jest na... meczu piłkarskim, dodaje smaku. Świetna animowana rozrywka!

NASZA RECENZJA

Incredibles 2

Po 14 latach rodzina superbohaterów powróciła na ekrany kin i podbiła nasze serca. Poziom został utrzymany. Jest efektownie, pomysłowo i z prostą, ale dobrze poprowadzoną historią. Świetny polski dubbing oraz humor, który wielokrotnie bawi do łez (Jack Jack kradnie show!). Godna kontynuacja klasyka gatunku, która jest gwarancją rozrywki superbohaterskiej dla całej rodziny.

NASZA RECENZJA

Smallfoot

Ta animacja nie wejdzie do zestawień najlepszych w historii, ale w 2018 roku to naprawdę udany tytuł. Kolorowa i zabawna historia, która zapewnia przyjemną rozrywkę dla widzów w każdym wieku. Do tego dobre przesłanie, które powinno trafić nie tylko do dzieciaków. Niby, mówiąc kolokwialnie, nic tutaj nie ma szczególnie porywającego, ale pozostawia widza z przyjemnym  uczuciem dobrze spędzonego czasu.

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Kinowy film animowany o przygodach Spider-Mana to strzał w dziesiątkę. Trudno opisać, jak bardzo jest to dobre! To nie lada gratka dla fanów komiksowych widowisk oraz historii obrazkowych, którzy dostaną animacją nawiązującą do tego medium, a do tego przepełnioną smaczkami i nawiązaniami. Rzecz to przygoda dla widza w każdym wieku, który chce zobaczyć, jak grupa Spider-Manów ratuje świat i równoległe wymiary. Zabawnie, z pomysłem i z kapitalnym scenariuszem. Na długo zapada w pamięć i sprawia, że chce się obejrzeć drugi raz.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV