Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

W miarę upływu 2017 roku kompletujemy listę najlepszych bajek i filmów animowanych, które weszły do polskich kin. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista produkcji, które według nas były zdecydowanie najlepsze w 2017 roku. Poznajcie najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku.

Zobacz również:

NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU

NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2017 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU
NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU
NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU
NAJLEPSZE THRILLERY 2016
NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016
NAJLEPSZE KOMEDIE 2016
NAJLEPSZE SERIALE KOMIKSOWE 2016 ROKU
NAJLEPSZE FILMY SCIENCE FICTION 2016 ROKU
NAJLEPSZE HORRORY 2016
NAJLEPSZE HORRORY 2017
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2017 ROKU
NAJLEPSZE GRY 2017 ROKU 
NAJLEPSZE SERIALE 2017
NAJLEPSZE FILMY AKCJI 2017

Sing

Muzyczna propozycja dla dzieci i dorosłych. Nie jest to jednak podobna rzecz do bajek Disneya, które są musicalami. Tutaj śpiewanie wynika z fabuły. Dostajemy bowiem historię o upadającym teatrze i czymś w rodzaju talent show. Z uwagi na wykorzystanie mocnych hitów oraz fakt, że to różne śmieszne zwierzaki śpiewają na ekranie w połączeniu z dobrym humorem daję świetną mieszankę. Prawda, scenariusz jest wtórny i oklepany, ale to nie to ma znaczenie. Sing potrafi rozśmieszyć i brzmi świetnie.

NASZA RECENZJA

LEGO Batman: Film

Spin-off filmu LEGO: Przygoda opowiadający o Batmanie to strzał w dziesiątkę. Zabawny, pomysłowy, pełny akcji i zapadających w pamięć scen. Dostajemy rzecz niezwykle uniwersalną. Dla najmłodszych mamy postacie, prostą historię, kolorową akcję i dużo dobrego humoru, a dla dorosłych masę nawiązań popkulturowych, które dodatkowo bawią. idealna rozrywka na wyprawę z dzieckiem.

NASZA RECENZJA

Dzieciak rządzi

Bohaterem jest niemowlak w garniturku i z neseserem, który pracuje w korporacji. To stanowi punkt wyjścia do realizacji pomysłowej, zabawnej i pełnej serca animacji, która staje się dobrą rozrywką dla całej rodziny. Nie brak dobrych pomysłów, ciekawych rozwiązań i śmiesznych gagów. Niezłe jest to, że całość jest zaprezentowana z perspektywy dziecka, dlatego też niektóre rzeczy wizualnie są przerysowane lub niezbyt zgodne z rzeczywistością, ale to dodaje wyrazu opowieści. Jednakże przestrzegamy, że jest to nierówna animacja, gdyż trochę obniża ona loty pod koniec idąc w sztampowe rozwiązania fabularne. Ma ona dobry morał, który nie do końca w każdym aspekcie jest dobrze pokazany. Więcej o tym możecie przeczytać w recenzji. Pomimo niedociągnięć, animacja jest dobrą propozycją na wieczór. Bawi i uczy.

NASZA RECENZJA

Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski

Film jest tworzony animacją komputerową, ale tym razem bardziej nawiązuje do kreskówki z lat 80. i oryginalnych komiksów belgijskiego rysownika, niż nieudane filmy aktorskie. Dzięki temu też powraca klimat znany z dawnych lat. Tempo akcji jest dostosowane do najmłodszego widza. Dzieje się dużo, jest kolorowo, ale nie aż tak, by wywołać zawrót głowy. Do tego dobre dialogi i ciekawa, przemyślana historii. Nie brak też dobrego i interesującego przesłania nie tylko dla najmłodszych. Dobra, zabawna i emocjonująca rozrywka.

NASZA RECENZJA

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Nowy kanon Gwiezdnych Wojen. Co warto…

Obecnie Lucasfilm tworzy nowy kanon Gwiezdnych Wojen, czyli mamy do czynienia ze spójnymi historiami opowiadanymi…

Adam Siennica
0 -

Nowy powód usunięcia starego kanonu Gwiezdnych…

Leeland Chee z Lucasfilm Story Group w nowym wywiadzie wyjaśnił, co miało wpływ na decyzję…

Michalina Reda
0 -

Film a rzeczywistość. Tak wyglądają prawdziwe…

Wielu aktorów przechodzi prawdziwe metamorfozy, by lepiej oddać wizerunek autentycznej postaci. Zobaczcie, jak wyglądają odtwórcy…

Piotr Piskozub
0 -

Plotka: Jeśli Affleck odejdzie, wiemy już,…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu The Batman. Wygląda na to, że…

Piotr Piskozub
0 -

Chris Hemsworth wypełni kontrakt i żegna…

Chris Hemsworth w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos na temat swojej przyszłości w roli…

Piotr Piskozub
0 -

Kevin Spacey znów oskarżony. Tym razem…

Kevin Spacey został oskarżony o rasizm przez szefa ochrony na planie serialu House of Cards.

Co o tym sądzisz?