Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku

W przyszłym roku na wielkim ekranie zagości wiele ciekawych produkcji na podstawie komiksów. Sprawdźcie najciekawsze tytuły.

Popkulturowy świat przygotowuje się już do wielkich premier 2018 roku – a trzeba przyznać, że te zapowiadają się bardzo ciekawie. Poza licznymi dramatami, komediami czy widowiskowymi produkcjami science-fiction, w kinach pojawi się również kilka dużych produkcji komiksowych. Zobaczcie tytuły, które będzie można obejrzeć w przeciągu najbliższych miesięcy. Lista jest ułożona w kolejności chronologicznej i zawiera produkcje aktorskie – o animacjach pisaliśmy w osobnym artykule.

Zobacz również:
Najciekawsze premiery gier 2018 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane 2018 roku
Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku

Czarna Pantera

Młody książę T’Challa wraz ze swoim ludem żyje w rozwiniętej, acz odizolowanej od świata krainie, jaką jest Wakanda. Po śmierci swojego ojca, książę wstępuje na tron, a niedługo później odkrywa spisek, który może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu. T’Challa przybiera maskę tytułowej Czarnej Pantery, by chronić swój lud przed zagrożeniem. Będzie to 18. produkcja Kinowego Uniwersum Marvela i zarazem pierwszy solowy film o tym superbohaterze.

W obsadzie są między innymi Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman i Andy Serkis. Reżyseruje Ryan Coogler.

Data premiery: 14 lutego

Nowi mutanci

Spin-off serii X-Men. Fabuła skupia się na piątce młodych Mutantów, którzy są przetrzymywani w specjalnym ośrodku wbrew swojej woli. Tam zaczynają przebudzać się w nich potężne moce, a oni sami podejmują pierwsze próby ucieczki. Zgodnie z zapowiedziami twórców, film pójdzie zupełnie nową ścieżką i bardziej niż kino superbohaterskie będzie przypominał horror. Świetnie widać to w pierwszym oficjalnym zwiastunie, który można obejrzeć poniżej.

W obsadzie są między innymi Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga, Blu Hunt i Alice Braga. Reżyserem jest Josh Boone.

Data premiery: 13 kwietnia

Avengers: Wojna bez granic

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwana superprodukcja Marvela, która zgromadzi wszystkich bohaterów w walce z potężnym Thanosem. Z nieoficjalnych zapowiedzi, jak i samego komiksu wiadomo, iż Szalony Tytan chce skompletować Rękawicę Nieskończoności. W tym celu rozpoczyna swoją podróż śladami zasilających ją Kamieni, a żeby je zdobyć, nie cofnie się przed niczym. Film będzie ściśle związany z następującym po nim Avengers 4, co oznacza, że walka z Thanosem prawdopodobnie nie znajdzie jeszcze zakończenia. Zapowiedziano, że Avengers: Wojna bez granic będzie również produkcją, w której kilku superbohaterów zginie w walce.

W roli Thanosa występuje Josh Broli. Ponadto powrócą Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Benedict Cumberbatch, Chris Evans i wielu wielu innych.

Data premiery: 27 kwietnia

Deadpool 2

Pyskaty najemnik Wade Wilson powraca by walczyć z przeciwnikami. Konkretne szczegóły fabuły nadchodzącego filmu nie są znane, jednak wiadomo, iż pojawią się w nim również komiksowi Domino i Cable, dla których będzie to debiut na wielkim ekranie. O tym, że druga część będzie równie szalona jak pierwsza, może wskazywać jak choćby sama nietypowa promocja filmu – plakaty z Deadpoolem zamieszczono w magazynie dla… gospodyń domowych.

W obsadzie są między innymi Ryan Reynolds, Zazie Beetz, Josh Brolin i Morena Baccarin. Reżyserem produkcji jest David Leitch

Data premiery: 1 czerwca

Ant-Man i Osa

Kolejna produkcja wprost z wytwórni Marvela. Scott Lang, czyli tytułowy Człowiek-Mrówka, rozpocznie nową misję, jednak tym razem nie będzie działał sam – do pomocy stanie mu Hope van Dyne, która po raz pierwszy założy kostium Wasp. Superbohaterowie będą musieli stawić czoła sekretom z przeszłości. Zgodnie z nieoficjalnymi zapowiedziami, sequel Ant-Man będzie miał w sobie wiele z komedii romantycznej.

W obsadzie są między innymi Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Judy Greer i Michael Pena. Reżyserem jest Peyton Reed.

Data premiery: 3 sierpnia

Ant-Man and The Wasp logo
fot. Marvel Studios

Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.