Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku

W przyszłym roku na wielkim ekranie zagości wiele ciekawych produkcji na podstawie komiksów. Sprawdźcie najciekawsze tytuły.

W przyszłym roku na wielkim ekranie zagości wiele ciekawych produkcji na podstawie komiksów. Sprawdźcie najciekawsze tytuły.

Popkulturowy świat przygotowuje się już do wielkich premier 2018 roku – a trzeba przyznać, że te zapowiadają się bardzo ciekawie. Poza licznymi dramatami, komediami czy widowiskowymi produkcjami science-fiction, w kinach pojawi się również kilka dużych produkcji komiksowych. Zobaczcie tytuły, które będzie można obejrzeć w przeciągu najbliższych miesięcy. Lista jest ułożona w kolejności chronologicznej i zawiera produkcje aktorskie - o animacjach pisaliśmy w osobnym artykule.

Zobacz również:
Najciekawsze premiery gier 2018 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane 2018 roku
Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku

Black Panther

Młody książę T'Challa wraz ze swoim ludem żyje w rozwiniętej, acz odizolowanej od świata krainie, jaką jest Wakanda. Po śmierci swojego ojca, książę wstępuje na tron, a niedługo później odkrywa spisek, który może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu. T'Challa przybiera maskę tytułowej Czarnej Pantery, by chronić swój lud przed zagrożeniem. Będzie to 18. produkcja Kinowego Uniwersum Marvela i zarazem pierwszy solowy film o tym superbohaterze.

W obsadzie są między innymi Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman i Andy Serkis. Reżyseruje Ryan Coogler.

Data premiery: 14 lutego

The New Mutants

Spin-off serii X-Men. Fabuła skupia się na piątce młodych Mutantów, którzy są przetrzymywani w specjalnym ośrodku wbrew swojej woli. Tam zaczynają przebudzać się w nich potężne moce, a oni sami podejmują pierwsze próby ucieczki. Zgodnie z zapowiedziami twórców, film pójdzie zupełnie nową ścieżką i bardziej niż kino superbohaterskie będzie przypominał horror. Świetnie widać to w pierwszym oficjalnym zwiastunie, który można obejrzeć poniżej.

W obsadzie są między innymi Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga, Blu Hunt i Alice Braga. Reżyserem jest Josh Boone.

Data premiery: 13 kwietnia

Avengers: Infinity War

Prawdopodobnie najbardziej oczekiwana superprodukcja Marvela, która zgromadzi wszystkich bohaterów w walce z potężnym Thanosem. Z nieoficjalnych zapowiedzi, jak i samego komiksu wiadomo, iż Szalony Tytan chce skompletować Rękawicę Nieskończoności. W tym celu rozpoczyna swoją podróż śladami zasilających ją Kamieni, a żeby je zdobyć, nie cofnie się przed niczym. Film będzie ściśle związany z następującym po nim Avengers 4, co oznacza, że walka z Thanosem prawdopodobnie nie znajdzie jeszcze zakończenia. Zapowiedziano, że Avengers: Infinity War będzie również produkcją, w której kilku superbohaterów zginie w walce.

W roli Thanosa występuje Josh Broli. Ponadto powrócą Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Benedict Cumberbatch, Chris Evans i wielu wielu innych.

Data premiery: 27 kwietnia

Deadpool 2

Pyskaty najemnik Wade Wilson powraca by walczyć z przeciwnikami. Konkretne szczegóły fabuły nadchodzącego filmu nie są znane, jednak wiadomo, iż pojawią się w nim również komiksowi Domino i Cable, dla których będzie to debiut na wielkim ekranie. O tym, że druga część będzie równie szalona jak pierwsza, może wskazywać jak choćby sama nietypowa promocja filmu – plakaty z Deadpoolem zamieszczono w magazynie dla... gospodyń domowych.

W obsadzie są między innymi Ryan Reynolds, Zazie Beetz, Josh Brolin i Morena Baccarin. Reżyserem produkcji jest David Leitch

Data premiery: 1 czerwca

Ant-Man and the Wasp

Kolejna produkcja wprost z wytwórni Marvela. Scott Lang, czyli tytułowy Człowiek-Mrówka, rozpocznie nową misję, jednak tym razem nie będzie działał sam – do pomocy stanie mu Hope van Dyne, która po raz pierwszy założy kostium Wasp. Superbohaterowie będą musieli stawić czoła sekretom z przeszłości. Zgodnie z nieoficjalnymi zapowiedziami, sequel Ant-Man będzie miał w sobie wiele z komedii romantycznej.

W obsadzie są między innymi Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Judy Greer i Michael Pena. Reżyserem jest Peyton Reed.

Data premiery: 3 sierpnia

Ant-Man and The Wasp logo
fot. Marvel Studios

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV