Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista albumów, które według nas były zdecydowanie najciekawsze w 2018 roku. Nie będziemy ograniczać się wyłącznie do premier: jeśli jakiś interesujący komiks ukazał się ponownie po latach, to o nim wspomnimy.

STYCZEŃ

Wolverine. Tom 2

W drugim tomie Wolverine'a ze scenariuszem Jasona Aarona mamy nieco mniej do czytania, ale za to poziom dostarczanych przez scenarzystę opowieści niewątpliwie wzrasta. Wystarczyło artyście dać twórczą swobodę i ten od razu łapie wiatr w żagle. I to właśnie czuć w drugim tomie opowieści o Loganie.

Wolverine, tom 2 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Moon Knight #01: Z martwych

Z martwych to komiks brutalny i efektowny, minimalistyczny fabularnie i tylko wprowadzający bohatera, ale już zwiastujący, że warto było czekać na ten tytuł. Obok Hawkeye’a, Ms. Marvel i Thora jest to jedna z ciekawszych serii w ramach Marvel Now.

Moon Knight - Z martwych - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Lone Sloane: Gail. Chaos

W drugiej części fascynującego cyklu Lone Sloane mamy niekłamaną przyjemność podziwiać bogatą wyobraźnię oraz kunszt graficzny francuskiego mistrza komiksu, Philippe’a Druilleta. Tytułowy kosmiczny awanturnik powraca w chwale, a jego konfrontacja z potężnym Imperatorem Shaanem jest coraz bardziej ekscytująca oraz zacięta.

Lone Sloane - Gail, Chaos. Tom 2 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

LUTY

Batman. Świt mrocznego Księżyca

Świt mrocznego księżyca zainteresuje wiernych miłośników klasycznych opowieści z Mrocznym Rycerzem, zmęczonych nowymi wizerunkami Batmana i jego przygód. Rzecz godna polecenia dla fanów kina grozy, noir i opowieści groszowych. Mówiąc krótko, wyjątkowo zacne dzieło.

Batman – Świt mrocznego Księżyca - okładka
Źródło: Egmont

Giant Days, vol. 2

Giant Days to lekka, ale bardzo przyjemna i rozrywkowa seria. Fabuła nie jest skomplikowana i w tym przypadku to nie zarzut, a zaleta. Po prostu forma, tematyka i treść idealnie ze sobą współgrają, by zapewnić maksimum zabawy czytelnikowi.

Giant Days #02 - okładka
Źródło: Non Stop Comics

MARZEC

Pantera

Pantera ledwie trzydziestoletniego artysty komiksowego, Brechta Evensa to dojrzała i niepokojąca opowieść o zagubionej, strapionej dziewczynce i jej wyimaginowanym przyjacielu, panterze. Niech was nie zmyli paleta żywych barw i podłużny format niniejszego dzieła, sugerujące historię z morałem dla dzieci. Mamy tu bowiem do czynienia z komiksem niebywale mrocznym, momentami wręcz zatrważającym, przeznaczonym (raczej) dla starszych czytelników. Witajcie w barwnym świecie, stworzonym przez małoletnią Krystynkę.

Pantera - okładka
Źródło: Timof Comics

Wehikuł czasu i inne opowieści

Dla wielu komiksowych czytelników album Wehikuł czasu i inne opowieści jest z pewnością nie lada zagadką. Owszem - jeśli chodzi o komiksowo-kioskowy światek, najlepiej kojarzymy z PRL-u Relax, Kapitana Żbika czy ostatnią stronę Świata Młodych, a w nich kultowe prace takich autorów jak Jerzy Wróblewski czy Bogusław Polch. Okazuje się, że ów okres skrywa jeszcze wiele, mniej znanych, komiksowych skarbów.

Wehikuł czasu i inne opowieści
Źródło: Świat Komiksu

Briggs Land, vol. 1

Briggs Land jest nową kryminalno-sensacyjną serią na naszym rynku, która już pierwszym tomem zatytułowanym Kobieca ręka zapowiada mocną, ale też niejednoznaczną historię nawiązującą do klasyki zarówno thrillerów, jak i pozycji dziejących się w środowisku zorganizowanej przestępczości.

Briggs Land. Kobieca ręka, tom 1
Źródło: Świat Komiksu

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Strony:

Źródło: fot. Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV