Repertuar kin Nowość Program TV

 

Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.

Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista albumów, które według nas były zdecydowanie najciekawsze w 2018 roku. Nie będziemy ograniczać się wyłącznie do premier: jeśli jakiś interesujący komiks ukazał się ponownie po latach, to o nim wspomnimy.

STYCZEŃ

Wolverine. Tom 2

W drugim tomie Wolverine’a ze scenariuszem Jasona Aarona mamy nieco mniej do czytania, ale za to poziom dostarczanych przez scenarzystę opowieści niewątpliwie wzrasta. Wystarczyło artyście dać twórczą swobodę i ten od razu łapie wiatr w żagle. I to właśnie czuć w drugim tomie opowieści o Loganie.

Wolverine, tom 2 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Moon Knight #01: Z martwych

Z martwych to komiks brutalny i efektowny, minimalistyczny fabularnie i tylko wprowadzający bohatera, ale już zwiastujący, że warto było czekać na ten tytuł. Obok Hawkeye’a, Ms. Marvel i Thora jest to jedna z ciekawszych serii w ramach Marvel Now.

Moon Knight - Z martwych - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Lone Sloane: Gail. Chaos

W drugiej części fascynującego cyklu Lone Sloane mamy niekłamaną przyjemność podziwiać bogatą wyobraźnię oraz kunszt graficzny francuskiego mistrza komiksu, Philippe’a Druilleta. Tytułowy kosmiczny awanturnik powraca w chwale, a jego konfrontacja z potężnym Imperatorem Shaanem jest coraz bardziej ekscytująca oraz zacięta.

Lone Sloane - Gail, Chaos. Tom 2 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

LUTY

Batman. Świt mrocznego Księżyca

Świt mrocznego księżyca zainteresuje wiernych miłośników klasycznych opowieści z Mrocznym Rycerzem, zmęczonych nowymi wizerunkami Batmana i jego przygód. Rzecz godna polecenia dla fanów kina grozy, noir i opowieści groszowych. Mówiąc krótko, wyjątkowo zacne dzieło.

Batman – Świt mrocznego Księżyca - okładka
Źródło: Egmont

Giant Days #02: Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim

Giant Days to lekka, ale bardzo przyjemna i rozrywkowa seria. Fabuła nie jest skomplikowana i w tym przypadku to nie zarzut, a zaleta. Po prostu forma, tematyka i treść idealnie ze sobą współgrają, by zapewnić maksimum zabawy czytelnikowi.

Giant Days #02 - okładka
Źródło: Non Stop Comics

MARZEC

Pantera

Pantera ledwie trzydziestoletniego artysty komiksowego, Brechta Evensa to dojrzała i niepokojąca opowieść o zagubionej, strapionej dziewczynce i jej wyimaginowanym przyjacielu, panterze. Niech was nie zmyli paleta żywych barw i podłużny format niniejszego dzieła, sugerujące historię z morałem dla dzieci. Mamy tu bowiem do czynienia z komiksem niebywale mrocznym, momentami wręcz zatrważającym, przeznaczonym (raczej) dla starszych czytelników. Witajcie w barwnym świecie, stworzonym przez małoletnią Krystynkę.

Pantera - okładka
Źródło: Timof Comics

Wehikuł czasu i inne opowieści

Dla wielu komiksowych czytelników album Wehikuł czasu i inne opowieści jest z pewnością nie lada zagadką. Owszem – jeśli chodzi o komiksowo-kioskowy światek, najlepiej kojarzymy z PRL-u Relax, Kapitana Żbika czy ostatnią stronę Świata Młodych, a w nich kultowe prace takich autorów jak Jerzy Wróblewski czy Bogusław Polch. Okazuje się, że ów okres skrywa jeszcze wiele, mniej znanych, komiksowych skarbów.

Wehikuł czasu i inne opowieści
Źródło: Świat Komiksu

Briggs Land #01: Kobieca ręka

Briggs Land jest nową kryminalno-sensacyjną serią na naszym rynku, która już pierwszym tomem zatytułowanym Kobieca ręka zapowiada mocną, ale też niejednoznaczną historię nawiązującą do klasyki zarówno thrillerów, jak i pozycji dziejących się w środowisku zorganizowanej przestępczości.

Briggs Land. Kobieca ręka, tom 1
Źródło: Świat Komiksu

Źródło: fot. Marvel
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?