KWIECIEŃ

Reed Tucker - Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle between Marvel and DC

Nazwijmy rzeczy po imieniu: Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC to pozycja obowiązkowa na półce każdego fana komiksów, która może zainteresować całą rzeszę laików tematyki. Holistyczna i wnikliwa analiza branży, która z prędkością karabinu maszynowego dostarczała i nadal dostarcza nam ikony popkultury, swobodnie przechadzające się pomiędzy nami.
Źródło: Agora

Hiro Arikawa - Tabineko Ripôto

Koty, jak wieść niesie, mogą żyć aż siedem razy. Czasem jednak wystarczy jedno życie, by zmienić czyjś świat i uczynić go lepszym. Kroniki kota podróżnika Hiro Arikawy jest przepiękną, doskonale wyważoną historią o miłości, przebaczeniu i sprawach ostatecznych. Spodoba się nie tylko miłośnikom futrzaków.
Źródło: Prószyński i S-ka

Dave Hutchinson - Europe In Autumn

Europa jesienią to intrygująca powieść będąca połączeniem kryminału i powieści szpiegowskiej, która długo wodzi czytelnika za nos, by finalnie zdradzić stosunkowo niewiele. Z pewnością nie jest to powieść dla miłośników wartkich fabuł, ale osoby ceniące oryginalność wizji i mnogość wątków powinny być usatysfakcjonowane.
Źródło: Rebis

Anna Kańtoch - Tajemnica Godziny Trzynastej

Tajemnica godziny trzynastej jest trzecią cyklu młodzieżowego Anny Kańtoch o przygodach nastoletniej Niny i jej towarzyszy w walce z demonami, które wcale demonami nie są, na zlecenie aniołów niebędących aniołami (również mają to i owo na sumieniu), a niekiedy działając w imieniu komunistów i czegoś w rodzaju tajnej Służby Bezpieczeństwa Polski powojennej.
Źródło: Uroboros

Margaret Atwood - Cat’s Eye

Kocie oko, poza walorami estetycznymi, ma też inną ważną zaletę, o której Atwood zbyt często niestety zdarza się zapominać. Jest to powieść, która nie przytłacza czytelnika ciężarem gatunkowym. Owszem, jest poważna i traktuje o sprawach solidnego kalibru, ale przy tym da się ją czytać z przyjemnością.
Źródło: Wielka Litera

MAJ

Marta Kisiel - Toń

Toń to pierwsza, jak głoszą reklamy, poważna powieść Marty Kisiel. I trzeba przyznać – poważniej jest. Choć wielbiciele humoru „ałtorki”(jak często pisze o sobie sama pisarka) nie muszą się martwić, bo choć jest to powieść poważniejsza, nadal mamy znane i lubiane elementy komediowe.
Źródło: Uroboros

Naomi Alderman -  The Power

Siła to dystopia ukazująca, że nic nie jest z góry dane i może ulec zmianie, ale jednocześnie ostrzega przed popadnięciem w samozadowolenie i brakiem refleksji nad własnymi poczynaniami. Pokazuje także, że mężczyźni i kobiety, choć różni, są także bardzo do siebie podobni. I w rzeczach dobrych, i złych.
Źródło: Marginesy

Kelly Barnhill - The Girl Who Drank the Moon

Dziewczynka, która wypiła księżyc zawiera w sobie także potężną dawkę uczuć i emocji. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie. Autorka w zręczny sposób przekazuje nam, że wszystko, podobnie jak w baśniowym świecie, ma swój kres.
Źródło: Wydawnictwo Literackie

CZERWIEC

Stefan Grabiński - Muzeum dusz czyśćcowych

Zbiór Muzeum dusz czyśćcowych jest czytelniczą ucztą pod każdym względem. Sama książka została przepięknie wydana i wzbogacona o niezwykle sugestywne ilustracje. Grabiński posługuje się też pięknym językiem. Choć jest to styl typowy dla epoki, czyli znajdziemy w nim archaizmy, a także pewien specyficzny patos, to o dziwo nie przeszkadza to w odbiorze, a co więcej podnosi wartość dzieła, nawet we współczesnym świecie.
Źródło: Vesper

Stephen King - The Outsider

Kolejna powieść Króla Grozy, podobno dorównująca jego najlepszym książkom. To niepokojąca i wciągająca opowieść, zawierają zarówno elementy grozy, jak i powieści obyczajowej. Jednym słowem właśnie to, za co czytelnicy kochają powieści Stephena Kinga.
Źródło: Prószyński i S-ka

Zobacz również: Najlepsze filmy 2017 roku Najlepsze polskie filmy 2017 roku Najlepsze polskie filmy 2018 roku Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku Najlepsze filmy akcji 2017 roku Najlepsze komedie 2017 roku Najlepsze horrory 2017 roku Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku Najlepsze książki 2017 roku Najlepsze komiksy 2017 roku Najlepsze gry 2017 roku Najlepsze seriale 2017 roku Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku Najciekawsze komedie 2018 roku Najciekawsze thrillery 2018 roku Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku Najlepsze filmy 2018 roku Najlepsze komedie 2018 roku Najlepsze seriale 2018 Najlepsze książki 2018 Najlepsze komiksy 2018 Najlepsze gry 2018 Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj