Najlepsze polskie filmy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

naEKRANIE
naEKRANIE

W miarę upływu 2018 roku tworzymy listę najlepszych polskich filmów, które były emitowane na ekranach naszych kin. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze polskie tytuły, po czym regularnie dodajemy do tego artykułu. W taki sposób ostatecznie powstanie pełna lista tytułów, które według nas zdecydowanie były najlepsze w 2018 roku.

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY - STYCZEŃ

Atak paniki

Debiut Pawła Maślony to film, jakie polskie kino komercyjny potrzebowała. Dostajemy komediodramat o różnych sytuacji z życia kilku postaci, które są ze sobą powiązane tematycznie i fabularnie. Tytułowy atak paniki to coś, do czego doprowadzają te wydarzenia. A są one zarazem mądre, ciekawe, zmuszające do myślenia oraz przede wszystkim szalenie zabawne. Ten film jednocześnie mówi o czymś ważnym, uczy i daje do zrozumienia coś istotnego i bawi humorem na poziomie, jakiego polskie kino dawno nie widziało. Do tego świetnie zagrany na czele z Magdą Popławską, która została nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku.

NASZA RECENZJA

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY - MARZEC

Pitbull. Ostatni pies

Najnowsza i wszystko wskazuje na to, że ostatnia część serii Pitbull to powrót do korzeni mocnego, męskiego kina sensacyjnego. Marcin Dorociński powraca jako Despero, pokazując się z najlepszych strony. Rola wyjątkowa, ciekawa, wyrazista, ale inni aktorzy jak Cezary Pazury, Krzysztof Stroiński czy Adam Woronkiewicz nie odstępują mu kroku. Dobra historia, która potrafi wciągnąć, doskonale budując emocje, napięcie, doprowadzając do satysfakcjonującej konkluzji. Dobry scenariusz, świetne dialogi  i przemyślane kino. Nie jest to może najlepszy film Pasikowskiego, ale kino sensacyjne, do którego będziemy wracać wielokrotnie.

NASZA RECENZJA

Wieża. Jasny dzień

Jeden z takich filmów, które zyskują z każdym seansem z uwagi na to, że jest w nim masa detali, które motywują do głębszego zastanawiania się nad tym, co oglądamy. Debiut reżyserski Jagody Szelc mocno angażuje widza, by świadomie oglądał i interpretował go na swój sposób. A z każdym seansem może interpretować ten film na kilka sposobów. A do tego mamy tutaj mainstreamową zabawę gatunkiem. Jest w tym trochę dramatu psychologicznego, thrillera i nawet horroru. A przede wszystkim jest ciekawa historia i obsada, która gra tak, że trudno przejść obok tego obojętnie.

NASZA RECENZJA

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY - CZERWIEC

Zimna wojna

Wyjątkowy film o miłości w reżyserii zdobywcy Oscara, Pawła Pawlikowskiego, który powraca po sukcesie Idy. Dostajemy piękny i poruszający melodramat o romantycznej relacji dwóch osób, którzy nie mogą być razem. Wspaniale nakręcony (zdjęcia genialne!) i fenomenalnie opowiedziany. Jeden z takich filmów, który może stać się klasykiem i podbić serca publiczności na Zachodzie.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: Łukasz Bąk

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV