Najciekawsze filmy animowane 2018 roku

Prezentujemy Wam kolejne zestawienie najbardziej oczekiwanych produkcji filmowych przyszłego roku. Tym razem skupimy się na najciekawszych animacjach, które zobaczymy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Prezentujemy Wam kolejne zestawienie najbardziej oczekiwanych produkcji filmowych przyszłego roku. Tym razem skupimy się na najciekawszych animacjach, które zobaczymy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Kończący się rok był bardzo dobry dla gatunku filmów animowanych. Rozpoczął się od świetnych The Lego Batman Movie i Sing, a zakończył na genialnym Coco od Pixara. W poniższym zestawieniu zaprezentuje Wam najciekawsze – według mnie – propozycje animacji, które mogą w przyszłym roku zawładnąć kinami. Oto one.

Ferdinand

Animacja, która opowiada historię tytułowego ogromnego byka z równie wielkim sercem. Przez pomyłkę zostaje wzięty za niebezpieczną bestię, schwytany i wywieziony daleko od domu. Teraz – razem z niecodzienną drużyną – wyrusza w podróż, aby powrócić do ukochanego miejsca.

W obsadzie dubbingu znaleźli się, m.in. John Cena, Kate McKinnon, Gina Rodriguez, Anthony Anderson, Bobby Cannavale oraz Gabriel Iglesias. Reżyseruje Carlos Saldanha.

Premiera w Polsce: 5 stycznia.

Gnome Alone

Film od producentów kultowej animacji Shrek. Jego bohaterką jest Chloe, która przeprowadza się z mamą do nowego miasta. Dziewczyna odkrywa na miejscu, że krasnale ogrodowe w ich budynku są tak naprawdę strażnikami naszego świata. Od wielu lat toczą wojnę z rasą Troggsów – złych stworzeń z innego wymiaru. Chloe razem z nowym kolegą Liamem postanawia pomóc w bitwie.

W filmie swego głosu użyczyli: Becky G, Josh Peck, Olivia Holt, George Lopez oraz Patrick Stump z zespołu Fall Out Boy. Za kamerą stanął Peter Lepeniotis.

Premiera w Polsce: 26 stycznia.

Early Man

Animacja od twórców Wallace'a i Gromita. Akcja filmu rozgrywa się w epoce mamutów i innych prehistorycznych stworzeń. Fabuła skupia się na odważnym jaskiniowcu, Dugu, który – ze swoim przyjacielem Hognobem – jednoczy własne plemię do walki przeciwko potężnemu wrogowi, Lordowi Nooth. Przy okazji wymyśla również... piłkę nożną.

W gwiazdorskiej obsadzie dubbingu znaleźli się, m.in. Eddie Redmayne, Tom Hiddlestone, Maisie Williams oraz Timothy Spall. Reżyseruje czterokrotny zdobywca Oscara, Nick Park.

Premiera w Polsce: 23 lutego.

Gnomeo & Juliet: Sherlock Gnomes

Kontynuacja przygód – znanych widzom bohaterów – Gnomea i Julii. Tym razem skrzaty ogrodowe są zmuszone wezwać na pomoc najlepszego detektywa świata, Sherlocka Gnomesa. Ma on rozwiązać sprawę tajemniczych zaginięć innych ozdób. Choćby za samo nawiązanie do najbardziej znanego śledczego popkultury warto sprawdzić tę animację.

W filmie głosu użyczyli, m.in. James McAvoy, Emily Blunt oraz Johhny Depp. Reżyseruje John Stevenston na podstawie scenariusza Andy'ego Rileya i Kevina Cecila.

Premiera w Polsce: 16 marca.

Isle of Dogs

Kolejna realizowana poklatkowo animacja od reżysera Wesa Andersona. Film opowiada o pewnym japońskim mieście, Megasaki City. W wyniku epidemii Burmistrz Kobayashi postanowił przenieść wszystkie psy na odległe wysypisko, nazywane Trash Island. Młody chłopie – 12-letni Atari Kobayashi – postanawia dostać się na wyspę, aby odnaleźć swojego czworonogiego pupila. Razem z nowymi psimi przyjaciółmi wyrusza w podróż, która zdecyduje o przyszłości miasta.

W obsadzie dubbingu znaleźli się: F. Murray Abraham, Bob Balaban, Bud Cort, Bryan Cranston, Greta Gerwig, Jeff Goldblum, Akira Ito, Scarlett Johansson, Harvey Keitel, Bill Murray, Kunichi Nomura, Edward Norton, Yoko Ono, Koyu Rankin, Liev Schreiber, Tilda Swinton, Akira Takayama oraz Frank Wood.

Premiera w Polsce: 20 kwietnia.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: EW.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV