Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

To już na serio koniec. Rozmawiamy z Ianem Zieringiem z Rekinado

20 sierpnia na kanale SCI FI odbędzie się premiera szóstej już części Rekinado - filmu, który najlepiej się ogląda, gdy czyta go Tomasz Knapik. Z tej okazji spotkaliśmy się z Ianem Zieringiem, by trochę podsumować te 6 lat i zapytać go o przyszłość.

DAWID MUSZYŃSKI: Czy to faktycznie ostatnia część Rekinado? Czy może taki sprytny zabieg marketingowy, by przyciągnąć więcej widzów?

IAN ZIERING: Faktycznie film nazywa się Ostatnie Rekinado: Ząb czasu i faktycznie chyba starczy. Choć nie dam sobie za to ręki uciąć. Wiesz, jak jest w tym biznesie. Dziś mówimy, że koniec, a za 5-10 lat możemy powrócić do tematu.

Skąd więc taka decyzja?

Wszyscy zadają nam to pytanie. Prawda jest taka, że wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. I to jest jeden z tych przypadków. Rozłóżmy tę serię na części proste. Najpierw rozwaliliśmy Kalifornię, później całe wschodnie wybrzeże. Następnie walczyliśmy z globalną burzą, by za chwilę wyruszyć w kosmos. Później zrobiło się jeszcze dziwniej, bo grany przeze mnie Fin Shepard został sam na całej Ziemi z głową swojej żony w worku. Wydaje mi się, że ilość przygód nam się po prostu wyczerpała. By zatrzymać tę całą spiralę nonsensu, musimy przenieść się w czasie i zatrzymać pierwsze Rekinado.

I o te podróże w czasie chciałbym cię zapytać. Podobno w rolę twojej matki wciela się Tori Spelling

A ojca zagra Dean McDormott, prywatnie mąż Tori. Tak to sobie wszystko wymyśliliśmy.

Kto wyskoczył z tym pomysłem?

W sumie nie pamiętam kto dokładnie. To chyba była taka burza mózgów. W tej serii zawsze szukamy ciekawych ról, w których moglibyśmy choć na chwilę osadzić znane twarze, których nikt by się tu nie spodziewał. Wydaje mi się, że te filmy są właśnie z tego znane. Wydaje mi się, że pomysł, by to Dean i Tori grali moich rodziców, jest tak absurdalny, że aż śmieszny.

Rekinado 5
fot Yana Blajeva/Syfy)

Jak rozumiem, spotkanie ich na planie było nie tylko pracą, ale też niezłą zabawą.

Wiesz, ja z Tori i całą resztą obsady Beverly Hills, 90210 jestem w stałym kontakcie. Nie widujemy się może tak często, jak byśmy chcieli, z powodów zawodowych. Na przykład Jason Priestley kursuje cały czas pomiędzy USA a Kanadą, gdzie kręci swój serial Śledczy do pary. Ale cały czas ze sobą rozmawiamy chociażby przez telefon.

Jest szansa, by do swojej roli po raz ostatni powrócił David Hasselhoff ?

Z racji tego, że przenosimy się w przeszłość, to zobaczymy młodą wersję Pułkownika Sheparda. To nie wystarczy?

No biorąc pod uwagę, że przenosisz się w czasie i zmienisz zapewne linię czasu, mogę się spodziewać, że rzeczywistość, do której powrócisz, będzie zmieniona. Stąd pytanie, czy Hasselhoff się w niej pojawi?

No na tak postawione pytanie nie mogę ci odpowiedzieć, a nawet nie chcę, bo mogłoby to zepsuć fun z oglądania zakończenia tej serii. Ale bardzo chętnie przeczytam twoje przemyślenia na ten temat, gdy już obejrzysz film. Prześlij mi swoją teorię przez TT. W sumie czytelnicy naEKRANIE.pl też mogą to zrobić – @IanZiering.

A patrząc tak na tę sześć części Rekinado, masz jakąś swoją ulubioną?

Druga odsłona jest moim zdaniem najlepsza. I nie chodzi mi tu o efekty specjalne czy naszą grę aktorską. Miała najciekawszy scenariusz. Tym wyróżnia się na tle reszty.

Czuję się zaskoczony. Nie myślałem, że scenariusz w tej serii jest czymś, za co się ją chwali.

Szok, prawda (śmiech)? Pamiętam, jak mi wręczono scenariusz do pierwszej części. Pierwsza moja myśl brzmiała wtedy: „Boże, co za kretyński film”.

A po sześciu filmach co myślisz?

Że nie są takie złe (śmiech). Ale jak mam być szczery, to przy pierwszej odsłonie nie wierzyłem, że jesteśmy w stanie stworzyć coś fajnego, na poziomie, który nie będzie żenujący. Okazało się, że wizualnie nie wygląda to źle. Widzom się spodobało, a to jest najważniejsze.

W takim razie, jakie są twoje plany, skoro przestajesz zabijać rekiny?

Pozostaję w gatunku science fiction. W październiku rozpoczynam prace nad nowym filmem dla kanału SyFy, o którym niewiele mogę powiedzieć. Pokochałem ten gatunek. Kiedyś podchodziłem do niego bardzo sceptycznie, ale teraz każdą propozycję zagrania bohatera w produkcji science fiction przyjmuje z otwartymi ramionami.

Ostatnie Rekinado: Ząb czasu
fot.. Sci Fi

Skąd ta zmiana?

Ponieważ przynoszą mi dużo zabawy na planie. Zawsze coś się dzieję. Do tego, to co robisz na planie, a to, co widzisz na ekranie, diametralnie się od siebie różni. Fajnie się ogląda gotowy produkt. Zwłaszcza że to, co sobie wyobrażamy, grając na green screenie, nigdy nie pokrywa się z tym, co później reżyser nakłada drogą komputerową.

Prywatnie też jesteś fanem tego gatunku?

Oczywiście. Uwielbiam wszystkie filmy, które wyszły spod ręki Johna Carpentera. W szczególności Coś. Jest to moim zdaniem kwintesencja tego gatunku.

Obecnie żyjemy w czasach, w których stare  seriale albo są ponownie przywracane na antenę, albo robione są rebooty. Jak to jest z Beverly Hills 90210? Wracacie?

Żadne papiery w tej sprawie nie wylądowały na moim biurku, więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Nie znam żadnych konkretów. W mediach co chwila przetacza się pomysł, byśmy wrócili starym składem. Ale nikt nie przyszedł ani ze scenariuszem, ani z umową mającą na celu scementowanie tego. Wszystko, co na razie słyszysz w mediach, to czyste spekulacje.

Ale jakbyś dostał propozycję powrotu do roli Steve’a Sandersa, to… ?

To bym ją pewnie przyjął. Chętnie bym wrócił do tego serialu. Ale powtórzę jeszcze raz, nie dostałem dotąd żadnych konkretów w tym temacie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Daredevil: sezon 3, odcinek 1-6 –…

Daredevil powrócił do formy? Pogłoski okazały się prawdziwe! 3. sezon serialu o obrońcy z Hell’s…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – herosi MCU w…

Nowa fanowska teoria na temat Avengers 4 zakłada, że wymazani herosi MCU przebywają obecnie w…

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – akcja fanów MCU.…

Fani MCU prowadzą na Twitterze zbiorową akcję, która ma zmusić Marka Ruffalo do ujawnienia tytułu…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – Darkseid miał walczyć…

Okazuje się, że w filmie Liga Sprawiedliwości mieliśmy zobaczyć, jak Darkseid mierzy się z Aresem…

Piotr Piskozub
-

Daredevil – nawiązanie do Bullseye’a pojawiło…

W 1. sezonie serialu Daredevil pojawił się easter egg nawiązujący do postaci złoczyńcy nadchodzącej odsłony…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Loki tworzy nowych Avengers w komiksie…

W komiksowej serii Infinity Wars Loki właśnie powołał do istnienia grupę Avengers z nowymi postaciami…

Co o tym sądzisz?