Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Zostań mistrzem Kindle’a. Przydatne sztuczki i porady

Przymierzasz się do zakupu czytnika e-booków od Amazonu albo chciałbyś poznać kilka przydatnych trików związanych z jego obsługą? Ten poradnik jest dla ciebie.

Zacznijmy od najprostszej rzeczy – gdzie kupić Kindle’a? Wbrew pozorom nie jest to bezzasadne pytanie. Amazon nie uruchomił oficjalnej polskiej strony swojego serwisu, dlatego jeśli chcemy ściągnąć sprzęt bezpośrednio od producenta, musimy korzystać np. z niemieckiej witryny, która oferuje darmową wysyłkę do Polski.

Zapoluj na Oasis

Niestety, i tu pojawiają się pewne obostrzenia – zamówić możemy wyłącznie modele Touch oraz Paperwhite bez reklam, w oficjalnej dystrybucji nie kupimy najlepszego modelu Oasis. Na szczęście nie oznacza to, że osoby zainteresowane zakupem tego modelu muszą obejść się smakiem. Istnieje kilka sposobów na zdobycie Oasisa.

Zdjęcie: Amazon

Możemy skorzystać z oferty polskich sklepów z elektroniką, ale jest to mało opłacalne rozwiązanie – najtańszy model kosztuje w nich ok. 1300 zł, czyli 300 zł więcej niż na Amazonie. Aby nieco przyoszczędzić, warto zastanowić się nad kupnem używanego Oasisa – ten sprzęt Amazon wysyła do Polski i zapłacimy za niego ok. 1050 zł.

Czytaj na komputerze…

Pamiętaj, że Kindle to nie tylko sam sprzęt, Amazon udostępnił także kilka ciekawych narzędzi, które ułatwią czytanie e-booków. Jeśli kupujesz książki na Amazonie, zainteresuj się Kindle Cloud Reader. Dzięki tej usłudze będziesz mógł przeglądać cyfrowe książki za pośrednictwem przeglądarki. Wystarczy tylko zalogować się na swoje konto pod tym linkiem. Usługa ma jednak pewne ograniczenia – nie pozwoli wgrać ci własnych plików, musisz polegać na bibliotece Amazonu. Co ciekawe, książki możesz czytać nawet wtedy, kiedy nie masz dostępu do internetu. Po prostu ściągnij je i aktywuj tryb offline w Kindle Cloud Reader.

Zdjęcie: Amazon

…czytaj na telefonie

Dostęp do cyfrowej biblioteki możesz uzyskać także za pośrednictwem urządzeń mobilnych, Amazon opracował aplikacje na iOS-a oraz Androida. Podobnie jak w przypadku Kindle Cloud Readera, tak i tu jesteśmy ograniczeni do książek zakupionych na Amazonie. Warto zauważyć, że książki synchronizują się między tymi usługami. Oznacza to, że zapamiętają, w którym miejscu skończyliśmy czytać i zapiszą nasze zakładki oraz notatki. Aplikację możemy wykorzystać także do słuchania audiobooków z Amazonu.

Darmowe treści

Aby za darmo przeczytać papierową książkę, musisz ją wypożyczyć albo znaleźć na ulicy. W przypadku e-booków jest o wiele łatwiej. W internecie znajdziesz wiele darmowych treści. Sam Amazon ma w swoich zbiorach kilka tysięcy pozycji, a nie brakuje także polskich darmowych baz książek. Udostępniają je m.in. księgarnie Virtualo, Woblink, Publio czy Legimi. Na Wolnych lekturach znajdziemy zaś pozycje przerabiane w szkołach, a Chmura Czytania udostępnia książki, które uznano za najbardziej wartościowe lektury.

Oczywiście za darmo – i legalnie – nie ściągniemy najnowszych powieściowych hitów, ale jeśli ktoś chciałby nadrobić zaległości z klasyki albo przeczytać kilka opowiadań znanych autorów, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Zdjęcie: Chmura Czytania

Zrób zrzut ekranu

Zaciekawił cię jakiś fragment książki i chcesz udostępnić go w sieci? Możesz w prosty sposób zapisać go do późniejszego udostępnienia. Po prostu stuknij w dwa przeciwległe rogi ekranu, a Kindle automatycznie zapisze to, na nim widać. Plik znajdziesz w głównym folderze urządzenia.

Źródło: Zdjęcie: Pixabay
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.