Magda Muszyńska
Magda Muszyńska

Weekend w telewizji: 06-08.09.2019

Weekend w telewizji: 06-08.09.2019 Weekend w telewizji: 06-08.09.2019

Bumblebee, 41 dni nadziei i Kraina wielkiego nieba to najciekawsze premiery telewizyjne filmów tego weekendu. Nie zabraknie również emocji sportowych, które dostarczą polskie reprezentacje w siatkówce, koszykówce i piłce nożnej. Co jeszcze obejrzymy w telewizji?

Programy dokumentalne/rozrywkowe:

PIĄTEK:

Świat w piosence: Zabójstwo Martina Luthera Kinga
22:05
TVP Kultura

Setki żołnierzy ginących w Wietnamie szybko zamieniały się w tysiące. Wówczas protesty w Stanach Zjednoczonych przeciwko wojnie odbywały się wszędzie, od wybrzeża do wybrzeża. Nastrój buntu opanowywał Amerykanów i odbijał się echem w muzyce. To w końcu ona odzwierciedla postawy i nastroje. Widzowie dowiedzą się jaka piosenka została hymnem protestujących oraz jakie melodie pomogły im przetrwać trudne czasy.

Zobacz także:
Hitler i Paryż. Historia nieznana – 21:00 (PLANETE+)

SOBOTA:

Tragiczny los Rosemary Kennedy
22:00
PLANETE+

Opis szokującego rozdziału w historii rodziny Kennedych. W 1941 roku siostra Johna F. Kennedy'ego, Rosemary z powodu niesfornego charakteru została poddana zabiegowi lobotomii, który skończył się dla niej częściowym paraliżem i upośledzeniem umysłowym. Joseph Kennedy nałożył na rodzinę zasłonę milczenia, i aby uchronić ją przed zniszczeniem reputacji, wysłał chorą córkę do zamkniętego ośrodka. Film odkrywa ten sekret rodziny Kennedych oraz przenosi widzów w młodość słynnego prezydenta USA, ujawniając szalone ambicje rodziców, chcących przekształcić swoją modelową rodzinę w instrument, który doprowadzi do władzy politycznej.

Zobacz także:
Stevie Wonder - geniusz soulu – 19:20 (TVP Kultura)
Jak zmienić świat: Koniec z ubóstwem – 20:00 (National Geographic Channel)
Zrozumieć sztuczną inteligencję – 22:00 (Discovery Science)

NIEDZIELA:

Skarby króla Salomona
22:00
National Geographic Channel

Legendarnych kopalń króla Salomona poszukiwano przez lata. Łowcy skarbów pamiętali przypowieść biblijną mówiącą o świątyniach pełnych złota i miedzi, ale każdy dowód potwierdzający istnienie władcy Izraela jest uważany za kontrowersyjny. W 2010 roku dokonano pewnego odkrycia w pustynnym piasku Jordanii.

Zobacz także:
Wyprawa na dno: Zabójcze U-Booty – 21:00 (National Geographic Channel)
Ludzie Hitlera – 22:00 (Discovery Historia)

Strony:

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV