Magda Muszyńska
Magda Muszyńska

Weekend w telewizji 10-12.01.2020

Weekend w telewizji 10-12.01.2020 Weekend w telewizji 10-12.01.2020

W ten weekend warto obejrzeć w telewizji premiery filmów takich jak Vox Lux, Dom, który zbudował Jack oraz Zabawa, zabawa. Nie zabraknie sportowych emocji związanych z meczami kwalifikacyjnymi do Igrzysk Olimpijskich polskich siatkarek. Również w tą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jeszcze ciekawego obejrzymy w telewizji?

Programy dokumentalne/rozrywkowe:

PIĄTEK:

Origami - ukryty kod wszystkiego
20:00
PLANETE+

Dokument prezentuje przemiany, jakie zaszły w technice i postrzeganiu origami w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jest to starożytna sztuka, która od pewnego czasu stała się czymś więcej niż jedynie umiejętnością składania papieru. Stanowi inspirację dla umysłów ścisłych - matematyków, informatyków, designerów. Korzystając z jej filozofii, biologowie, badacze robotyki i medycyny oraz inżynierzy dopracowują i poprawiają swoje osiągnięcia i odkrycia.

Zobacz także:
Brian Johnson: Życie w trasie: Lars Ulrich - 22:25 (TVP Kultura)

SOBOTA:

Black Sabbath - "The End of The End"
22:25
TVP Kultura

Po prawie 50 latach działalności muzycy zespołu Black Sabbath zdecydowali się zakończyć swoją działalność tam, gdzie zaczęła się ich historia. Na jednej ze scen w Birmingham zagrali ostatni koncert w karierze. Ozzy Osbourne, Geezer Butler i Tony Iommi pożegnali się z kilkunastotysięczną publicznością. Film przedstawia rozmowy z muzykami, pikantne anegdoty i wspomnienia oraz utwory z pożegnalnego koncertu. To hołd oddany legendzie heavy metalu.

Zobacz także:
Wielkie miłości wielkich artystów: Salvador Dalí i Gala Éluard – 22:00 (PLANETE+)

NIEDZIELA:

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
19:45
TVN

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra jednocześnie w stu miejscach na świecie. Sto dwadzieścia tysięcy wolontariuszy weźmie udział w kweście w Polsce i za granicą. Dzięki zebranym podczas 28. finału pieniądzom zostanie zakupiony sprzęt, który znacząco poprawi standard diagnostyczny i leczniczy dziecięcej medycyny zabiegowej. Tym razem centralny sztab znajdzie się na placu Teatralnym, zaś pozostałe w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Sosnowcu, Suwałkach, Międzychodzie i Wiśle. Podczas koncertu głównego finału na placu Bankowym wystąpią m.in. Agnieszka Chylińska, Daria Zawiałow, Renata Przemyk, Majka Jeżowska Band, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Tulia, Sidney Polak, Ralph Kamiński, Cyrk Deriglasoff, Pablopavo i Ludziki, a także Jazz Band Młynarski-Masecki. Jak co roku gwiazdy przekażą na aukcje swoje "rzeczy od serca". Cały dzień potrwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców. Jak co roku będzie mieć miejsce "Światełko do nieba".

Zobacz także:
Wikińskie wojowniczki – 21:00 (National Geographic Channel)
Indianie, którzy zatrzęśli rockiem – 22:00 (Discovery Historia)

Strony:

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV