Repertuar kin Nowość Program TV

Konkursy

Konkurs zakończył się 24.05.2018, o godz. 12:00.

KONKURS SMOCZE KŁY: wygraj odnalezioną powieść Michaela Crichtona!

Dziesięć lat po śmierci Micheala Crichtona do księgarń trafiła właśnie jego nowa, wcześniej niepublikowana książka, której kilka egzemplarzy możecie wygrać w naszym nowym konkursie!

Smocze kły to powieść odnaleziona przez żonę Michaela Crichtona parę lat po jego śmierci. Autor i filmowiec, znany przede wszystkim z Parku Jurajskiego, połączył w tym utworze różne swoje fascynacje. Z jednej strony mamy więc dinozaury (w tym przypadku wyłącznie w formie skamienielin), a z drugiej barwny i niebezpieczny Dziki Zachód (wszak Crichton jest twórcą oryginalnego Westworldu).

Akcja powieści dzieje się na Dzikim Zachodzie w XIX wieku i opisuje rywalizację dwóch badaczy zajmujących się poszukiwaniami kości dinozaurów. Obaj panowie nie pałają do siebie miłością, więc ich wyścig o odkrycia i sławę pełny jest małych złośliwości, a nawet poważniejszych prób sabotażu. Sytuacji nie ułatwia fakt, że przebywają na terenach Siuksów, którzy raz jeszcze wkroczyli na wojenną ścieżkę. Czytelnicy całość mogą śledzić z punktu widzenia młodego człowieka, który na skutek zakładu dołączył do wyprawy jednego z naukowców.

Smocze kły - okładka
Źródło: SQN

Tak się składa, że mamy do rozdania kilka egzemplarzy tej powieści – i to całkiem sporo, tym chętniej podzielimy się nimi z Wami! A co zrobić, by dostać Smocze kły w swoje szpony? Wystarczy, że napiszecie do nas maila na adres:  [email protected], w tytule wpisując KONKURS SMOCZE KŁY, a w treści odpowiedź na poniższe pytanie:

Jakie dzieło kultury (film, serial, książka, komiks etc.) zawierające elementy westernu jest Waszym ulubionym i DLACZEGO?

Klasycznie – najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone. Liczymy na interesujące argumentacje Waszych wyborów! Zwycięzcy zostaną mailowo poinformowani o wygranej.

Powodzenia!

A dla zachęty fragment naszej recenzji książki:

Czy odnaleziony po latach rękopis się obecnie broni? Możemy tylko przypuszczać, jak dużo Smocze kły wymagały prac redakcyjnych, ale wynik jest więcej niż satysfakcjonujący. Być może miejscami, szczególnie w końcówce, niektóre sceny potraktowano skrótowo i nie pozwolono w pełni wybrzmieć, ale nie zmienia to faktu, że powieść czyta się świetnie, aż żal ją skończyć. Bardzo dobra pozycja dla fanów Dzikiego Zachodu i powieści przygodowych… a może nawet awanturniczych.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.