Bohaterem jest przyjazny olbrzym, który zaprzyjaźnia się z dziewczyną imieniem Sophie. Kiedy Sophie dowiaduje się, że inne olbrzymy przybywają do Anglii zjeść małe dzieci, decyduje się ich powstrzymać, a jej przyjaciel jej w tym pomoże.
Film oparty jest na książce Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Ukazała się ona w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i Ska. Steven Spielberg reżyseruje na podstawie scenariusza Melissy Mathison. Wcześniej pracowali razem przy filmie E.T.: The Extra-Terrestrial. Film ma budżet ponad 100 mln dolarów.
W obsadzie są Mark Rylance, Bill Hader, Jemaine Clement, Penelope Wilton i Rebecca Hall. The BFG zadebiutuje w USA 1 lipca 2016 roku. Film w Polsce obejrzymy 12 sierpnia 2016 roku.
Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe
