Konkurs zakończył się 23.04.2019 o godz. 02:00.
Michał Jarecki
Michał Jarecki

Przejście – Justin Cronin – wygraj powieść postapo [7 sztuk!]

Dziś na kanale FOX swoją premierę będzie miał serial Przejście, a my z tej okazji mamy do rozdania aż 8 sztuk powieści Justina Cronina, którego wspomniany serial jest adaptacją!

Dziś na kanale FOX swoją premierę będzie miał serial Przejście, a my z tej okazji mamy do rozdania aż 8 sztuk powieści Justina Cronina, którego wspomniany serial jest adaptacją!

Serial The Passage opowiada historię agenta FBI (Mark-Paul Gosselaar), który ma za zadanie chronić młodą dziewczynę Amy (Saniyya Sidney) będącą obiektem eksperymentów rządowych dotyczących tajemniczego wirusa.

Pierwszy sezon liczy 10 odcinków. Produkcja jest oparta na książkach Justina Cronina. Z okazji nadchodzącego finału, który będziecie mogli obejrzeć na kanale Fox Polska, przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną turę konkursu, w którym można zdobyć aż siedem egzemplarzy powieści!

W tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado trwają badania nad rzadkim wirusem z boliwijskiej dżungli wydłużającym życie i zwiększającym siłę fizyczną. Ubocznym skutkiem jego działania jest przemiana ludzi w wampiry, wobec których wojsko ma własne plany: nowy gatunek wydaje się doskonałą bronią biologiczną. Agent FBI Brad Wolgast otrzymuje zadanie: dostarczyć dwunastu czekających na egzekucję skazańców do eksperymentu wszczepienia wirusa. W ostatniej fazie „Projektu Noe” wirus ma zostać podany małemu dziecku. Wolfgast zawozi do Kolorado porzuconą przez matkę sześcioletnią Amy Harper Bellafonte. W agencie budzą się wyrzuty sumienia; pomiędzy nim a dziewczynką tworzy się silna więź. Niespodziewanie zarażeni wirusem, zwani wirolami, wydostają się na wolność, zaś kraj ogarnia epidemia. Z bazy uciekają też Amy i Wolfgast. Wirole atakują i mordują wszystkich wokół siebie, w końcu opanowują całe Stany Zjednoczone. Kalifornia i Teksas ogłaszają secesję, a po użyciu broni nuklearnej państwo przestaje istnieć. Niedobitki ludzi kryją się przed wampirami w izolowanych koloniach za wysokimi murami, chronieni snopami reflektorów. 90 lat później. U bram jednej z kolonii położonych na terenie Republiki Kalifornijskiej pojawia się tajemnicza kilkunastoletnia dziewczyna – Amy. Wspólnocie kończą się zasoby energetyczne, czeka ją zagłada. Niewielka grupka ludzi wyrusza w niebezpieczną podróż do Kolorado, gdzie prowadzono kiedyś eksperymenty biologiczne, mając nadzieję na ocalenie...

Przejście
fot. Albatros

Co zrobić, by wygrać swój egzemplarz? Na naszego konkursowego maila [email protected] wyślijcie maila zatytułowanego: PRZEJŚCIE 2. W treści wiadomości napiszcie, jakie dzieło kultury w klimacie postapo (książka, serial, gra, film) jest Waszym zdaniem najbardziej oryginalne i dlaczego? Czym w gatunku się wyróżnia? Piszcie! Najciekawiej uargumentowane odpowiedzi nagrodzimy!
Powodzenia!

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV