Repertuar kin Nowość Program TV

Głowa rodziny (1999)

Family Guy

Śr. ocena 8.2

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Family Guy - trailer 12. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Długo zbierałem się do recenzji crossovera seriali Family Guy i Simpsonowie. Po którymś z rzędu seansie stwierdzam, że jednak jest dobrze. Nawet bardzo dobrze.

Family Guy („Family Guy”) otwiera najnowszy sezon odcinkiem naprawdę wyjątkowym. Oto rodzina Griffinów musi uciekać z Quahog przez kolejne głupstwo Petera i trafia do… Springfield, gdzie poznaje Simpsonów. Tak też rozpoczyna się zwariowana przygoda nasycona wyśmienitą dawką powiązań, które działają, bawią, emocjonująca i zachwycają.

Udaje się postawić w kontraście podstawowe elementy obu seriali, więc aby to zrobić, twórcy łączą w parę głównych bohaterów. Na początek wątek Lisy i Meg, który potrafi porządnie rozbawić, a nawet wzbudzić emocje i podziw dla młodej Simpsonówny oraz jej cierpliwości i pokazać Meg w innym świetle. Właśnie z powodu takich elementów ten odcinek jest niesamowity – z jednej strony wykorzystano tutaj postacie do motywów humorystycznych, z drugiej ma to wpływ na ich rozwój.

Duet Bart i Stewie jest taki, jaki można było oczekiwać – zwariowany, nieprzewidywalny i kierujący się w odpowiednią stronę. Fakt, że Bart staje się idolem Stewie’ego, sprawdza się, bo pod wieloma względami są oni do siebie podobni – tylko że Stewie jest bardziej bezwzględny, kreatywny i nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać. Dlatego też finał tego wątku kończy się tak, jak widzimy – rozłąką przyjaciół. Najlepsze jednak w tym są po raz kolejny wymieszane motywy z obu seriali, które potrafią czasem rozbawić do łez. Dobrze sprawdza się też Stewie piszący na tablicy jak Bart.

Kwintesencją tego crossoveru są jednak przygody Homera i Petera. Ładnie pokazano ich odmienny sposób myślenia, koszmarne i równie głupie pomysły oraz kłótnie. Dziwnie (ale w dobrym tego słowa znaczeniu) wypadła scena z myjnią – obrzydliwie i zarazem zabawnie. Jednak najjaśniejszym punktem ich wątku oraz całego odcinka jest przeepicki pojedynek Homera z Peterem utrzymany w stylu tego, który wcześniej oglądaliśmy pomiędzy Peterem i Kogutem. To jest po prostu genialne – z każdym etapem walki jej rozmach rośnie i daje satysfakcję. Naturalnie tutaj również perfekcyjnie wymieszano motywy – kiedy podczas walki Homer puentuje cios hasłem „Roadhouse”, trudno się nie zaśmiać.

Czytaj również: Oto tytułowy bohater serialu „Daredevil”!

Crossover Głowy rodziny i Simpsonów jest po prostu idealny. Oczekiwania miałem wysokie, ale to, co zobaczyłem, nawet je przekroczyło. Świetne wymieszanie pomysłów z obu seriali, dobra zabawa i genialne interakcje postaci. Wielka frajda!

Pokaż całą recenzję

Obsada

Peter Griffin, Stewie Griffin, Brian Griffin, Glenn Quagmire, Tom Tucker, Carter Pewterschmidt, Dr Elmer Hartman, Seamus, Kevin Swanson, Jezus
Lois Griffin, Loretta Brown, Barbara Pewterschmidt, Tricia Takanawa
Chris Griffin, Neil Goldman
Meg Griffin
Cleveland Brown, Herbert, Bruce the Performance Artist, Consuela, Greased-up Deaf Guy

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Sezon 11:

Sezon 12:

Sezon 13:

Sezon 14:

Sezon 15:

Sezon 16:

Sezon 17:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Tom Petty – piosenki artysty w filmach i serialach

Tom Petty był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sceny folkrockowej. Jego piosenki pojawiały się również w…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Wiktor Fisz
weekend
-

Podzieleni przez Hollywood czyli polityka w amerykańskiej popkulturze

Podobno jesteśmy podzieleni, podobno nic nas nie łączy. Wmawia się nam, że grupy społeczne na…

Co o tym sądzisz?