Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

#45: Na Hawajach po raz piąty

Nie ma na razie recenzji premiery 5tego sezonu Hawaii Five-0, więc póki co zostawiam swoją imresję tutaj. Serial ma 4 główne atuty, spośród których 3 mocno zawodziły w poprzedniej serii. Nowy odcinek daje nadzieję na powrót do korzeni.

– Hawaje – piękne jak zawsze, jeszcze ciekawiej prezentowały się opuszczone. Fantastyczny krajobraz z początku odcinka kiedy kamera robi najazd na twarz Steve’a. Samochody porzucone na autostradzie wyglądały jak żywcem wyjęte z TWD, tyle, że tutaj nie miały sensu – nie było potrzeby chaotycznego uciekania i zostawiania otwartych drzwi = tanie efekciarstwo.

– Steve + Dano – otwierająca sekwencja podczas oceny psychologicznej to powrót do starej, dobrej formy. Zabawne, braterskie przekomarzanie się nareszcie pokazane w ciekawszej formie. No i dosłowny powrót do korzeni w postaci retrospekcji. Potem Danno jak zwykle musiał się czegoś czepić, nawet jeśli nie ma lepszej alternatywy… W pierwszych sezonach trzymałem zwykle stronę Danny’ego, teraz przechodzę do teamu Steve.

-humor – świetna scena w samochodzie podczas obserwacji biblioteki. Bez ściemy przyznaję, że parę razy się szczerze zaśmiałem – tego w ostatnim sezonie było bardzo mało

– pomysłowość – i jest, udało się. Bardzo ciekawy pomysł na drona terroryzującego miasto, coś świeżego, parę nowych motywów i jak zwykle świetnie kręcona akcja (Danno lądujący na samochodzie, pościg pustymi ulicami) Na minus efekty specjalne związane z samolotem. Na plus za to jeśli chodzi o konwencję odcinka wprowadzenie wątków powracających dla Danno, China, Kono i Jerry’ego, a wreszcie dano odpocząć Steve’owi. To jest coś czego wcześniej raczej nie było, mam nadzieję, że większość odcinków będzie poruszać te sprawy.

Z nowych postaci – przeurocza stażystka Maxa. Myślałem że powtórzy rolę słodkiej idiotki z The Crazy Ones, ale jest pomysł na coś więcej. Wróci na pewno. Komentując zmianę stałej obsady – brak Catherine nieodczuwalny – tzn zawsze miło było na nią popatrzeć, ale skoro twórcy unikają jakichkolwiek komplikacji życia prywatnego Steve’a to nie było po co ją trzymać. Jorge Garcia jako Jerry to strzał w 10, bo jego postać wprowadza całą gamę nowych interakcji pomiędzy bohaterami, a także nowy wymiar teorii spiskowych i konspiracji. Mam tylko nadzieję, że nie będzie w każdym odcinku powtarzał, że musi pozostać anonimowy. Z umiarem, z umiarem. No i Chi McBride jest teraz członkiem H50, i generalnie nie wadził – pierwszy na miejscu zbrodni, zdawał raport – równie dobrze mogłoby go nie być. Tutaj mam wątpliwości czy jego awans do stałej obsady jest trafionym pomysłem – jeśli o mnie chodzi to jego postać została wystarczająco wyeksploatowana.

Nie mam więcej życzeń – to jest generalnie wszystko co oczekuję po H50. Pomysłowa akcja, plaże, bikini, śliczne dziewczyny, słońce, trochę humoru, beztroski patos i Hawaje. Ogląda się przyjemnie, umysł odpoczywa, oczy się cieszą.

Aloha ! 

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Michalina Reda
-

John Wick 3 – plakaty z…

John Wick 3 to nadchodząca część znanej serii akcji. Zobaczcie plakaty z głównymi bohaterami, które…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.