Menu

Aktualności

Pierwsze zdjęca z historycznego „The White Queen”

Poawiły się pierwsze dwa zdjęcia z 10-odcinkowego serialu historycznego "The White Queen", który jest oparty na popularnym cyklu Philippy Gregory pt. "Wojna kuzynów". Akcja rozgrywa się w okresie Wojny Dwóch Róż.

W obsadzie są Max Irons (król Edward IV), Rebecca Ferguson (Elizabeth Woodville), Faye Marsay (Anne Neville), Amanda Hale (Margaret Beaufort), James Frain z „Dynastii Tudorów” (lord Warwick), nominowana do Oscara Janet McTeer (matka Elizabeth), Aneurin Bernard (Ryszard, książę Yorku), David Oakes (Jerzy, książę Clarence), Juliet Aubrey (hrabina Warwick), Eleanor Tomlinson (Isabel Neville), Frances Tomelty (Lady Beauchamp), Michael Maloney (Henry Stafford), Ben Lamb (Anthony Rivers), Hugh Mitchell (Richard Welles), Simon Ginty (John Rivers), Eve Ponsenby (Mary Woodville) i Robert Pugh (Baron Rivers).

„The White Queen” ma być opowieścią o miłości, stracie, uwodzeniu, oszustwie, zdradzie i morderstwie ukazanym z punktu widzenia trzech kobiet podczas walki o tron – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort i Anne Neville. Akcja rozgrywa się w 1464 roku w okresie, gdy w Anglii od 9 lat toczona jest wojna domowa o tron. Dwie strony konfliktu – ród Yorków i ród Lancasterów. Ich symbolami odpowiednio są biała i czerwona róża, przez co ich walka przeszła do historii jako Wojna Dwóch Róż.

Projekt stacji Starz zadebiutuje na ekranach wiosną 2013 roku.

Przejdź do komentarzy (0)