Menu

Demony da Vinci

Serial "Demony da Vinci" skupia się na "nieopowiedzianej" historii największego geniusza świata, podczas gdy jako młody mężczyzna mieszka we Florencji w okresie Renesansu. 25-letni da Vinci jest artystą, wynalazcą, szermierzem, kochankiem, marzycielem i idealistą. Jako wolnomyśliciel z intelektem i talentami, które są prawie nadludzkie, zmaga się z życiem w rzeczywistości swoich czasów. Nie tylko zaczyna widzieć przyszłość, ale także zaczyna [...] Czytaj więcej...

Opis

Recenzja

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Ostatni sezon serialu „Demony da Vinci” rozpoczyna się w gruncie rzeczy nietypowo, bo przedstawia zagrożenie, z jakim Leonardo jeszcze nie miał do czynienia.

Demony da Vinci” rozpoczynają się w tym samym momencie, w którym zakończył się poprzedni sezon. No i tutaj też rodzi się problem, bo postawienie matki Leonarda po przeciwnej stronie barykady jest motywem kiczowatym i niepotrzebnym. Plus za to, że Leonardo nie zawahał się, gdy zobaczył ją na statku, ale poza tym nic dobrego to nie wnosi. Przez większość odcinka bohater chodzi nerwowy i załamany, a to nie przekłada się na żadne emocje. Nie takiego Leonarda chcę oglądać w tym serialu. Niestety postawiono na motyw sztampowy i nieciekawy.

W gruncie rzeczy plusem jest trochę szalone rozwiązanie całej kwestii ataku na miasto. Dzięki temu w pierwszym odcinku na nudę narzekać nie można – jest akcja, są niespodzianki (motyw z przenoszeniem statków dźwigiem jest w sumie trochę komiczny) i trup ściele się gęsto. To są te momenty odcinka, w których rozgrywka jest przednia. Są też jednak chwile ckliwe i kiczowate, jak ze śmiercią młodego chłopaka, która tak mocno dotknęła da Vinci.

Rozczarowuje wątek tajnej organizacji, która wyprała mózg hrabiemu Riario. Na razie postawiono na dość banalne motywy bez potencjału, a cała rola Riario w tym odcinku jest po prostu nudna. Nie ma on momentów, które mogłyby rozruszać fabułę czy zbudować jakieś emocje. Zresztą też nieciekawie jest po stronie Synów Mitry, gdzie wielką rolę zaczyna odgrywać bliźniak papieża. Nie czuć tutaj jakiegoś większego i atrakcyjnego pomysłu, który mógłby napędzić fabułę ostatniego sezonu. W poprzednich wyglądało to lepiej i mieliśmy do czynienia z przyjemniejszą otoczką tajemnicy.

Czytaj również: „Demony Da Vinci”: Prezes Starz o końcu serialu

Demony da Vinci” w pierwszym odcinku ostatniego sezonu nie zachwycają praktycznie niczym. Jest przeciętnie i na razie nie widać jakiegoś fajnego pomysłu na ostatnią serię. Ten serial wcześniej prezentował się o niebo lepiej. W zasadzie jedyną zaletą jest mierzenie się da Vinci z kimś o równym mu geniuszu, więc obserwowanie, jak będzie starać się przechytrzyć samego siebie, może być dobrym rozwiązaniem.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Leonardo Da Vinci
Lucrezia Donati
Vanessa
Girolamo Riario
Clarice Orsini
pokaż pełną obsadę (8)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Powiązane Artykuły

Jędrzej Skrzypczyk
0 -

Dziś wieczorem w telewizji – 19.01.2016

Mecz polskich szczypiornistów z Francją, najnowszy film Davida Finchera i Z Archiwum X. Chcę wierzyć, w sam raz na powtórkę przed nowym sezonem - co…

Jędrzej Skrzypczyk
0 -

Dziś wieczorem w telewizji – 05.01.2016

Dziś wieczorem w telewizji same znakomitości - Doskonały świat Eastwooda, nowe przygody Asterixa i Obelixa a nawet Mel Gibson razy dwa. Do tego nasi siatkarze…

Krzysztof Spór
0 -

Premiery DVD i Blu-ray – listopad 2015 – część 3

Przedstawiamy premiery DVD i Blu-ray, które ukażą się w trzecim tygodniu listopada 2015 roku.

Pokaż kolejne (15)
Komentarze