Przeczytaj w weekend

Jest kwiecień - za oknem wiosna, a w kinach zupełnie nowe filmy. Co ciekawego możemy obejrzeć w tym miesiącu? Oto najciekawsze premiery.

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim - aktualizacja kinowego repertuaru. Choć premier wydaje się być mniej niż w ubiegłych miesiącach, i tak szykuje się wiele dobrego, bowiem przed nami debiuty kilku naprawdę głośnych filmów komiksowych. W tym miesiącu największym przebojem będzie oczywiście Avengers: Endgame, czyli wielka kulminacja MCU. Ponadto na wielkie ekrany wejdzie Shazam! od Warner Bros. i DC, a za nim Hellboy, gdzie w tytułowej roli wystąpi David Harbour. Coś dla siebie odnajdą też miłośnicy dramatów i kina dokumentalnego, a także najmłodsi widzowie, którzy będą mieli okazję spotkać się z Manou the Swift i z Missing Link. Co ciekawego wejdzie na ekrany kin w tym miesiącu? Sprawdźcie naszą listę.

Nowe filmy na kwiecień 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Berlin, Barcelona

Berlin, Barcelona

O filmie

Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do częstych spotkań. Z... Czytaj więcej

Na pierwszy ogień - hiszpańskojęzyczne kino niszowe. Les distàncies to produkcja, która w ubiegłym roku zjeździła kilka festiwali i która została nagrodzona kilkoma statuetkami, w tymi tymi z Festiwalu Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze. Jest to historia przyjaciół, których relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy na jaw wychodzą skrywane od lat tajemnice. Opis może i nie brzmi szczególnie nowatorsko, jednak krytycy zwracają uwagę, że film potrafi trzymać w napięciu, zapewnia dużą dawkę emocji i w ciekawy sposób mówi o szeroko rozumianym człowieczeństwie. Propozycja może spodobać się wszystkim miłośnikom skromnych i autentycznych dramatów kina europejskiego. Reżyseruje Elena Trapé, dla której jest to zaledwie drugi fabularny film pełnometrażowy w karierze.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Impostor

Impostor

O filmie

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, w którym matka traci z oczu swojego syna podczas zwyczajnego spaceru po lesie. I choć koniec końców udaje jej się go odnaleźć, jej niepokój... Czytaj więcej

Miesiąc rozpocznie się z przytupem - w pierwszy weekend kwietnia na ekrany kin wejdzie The Hole in the Ground, czyli bardzo ciekawie zapowiadający się horror z nutką zjawisk paranormalnych. Już na etapie zwiastuna widać, że produkcja podejmie z widzem grę psychologiczną. Zapowiada się następująco - podobnie jak główna bohaterka, zagubimy się w tym, co tak naprawdę się tu dzieje i z każdą minutą będziemy coraz bardziej wątpić w prawdziwość świata przedstawionego i osób, które się w nim pojawiają. Film już na etapie promocji prezentuje się bardzo dobrze, na co wskazują też pozytywne recenzje - krytycy doceniają nie tylko pomysł fabularny i wykonanie, ale także drobne elementy, które dodają całości dużej wyrazistości. To jeden z horrorów, na seansie których mają nam towarzyszyć ciarki na plecach - dacie się przekonać? Zobaczcie zwiastun.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Jutro albo pojutrze

Jutro albo pojutrze

O filmie

W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdzeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu.... Czytaj więcej

Minding the Gap to bardzo dobrze oceniany film dokumentalny, który może zainteresować wszystkich miłośników tego gatunku. Historia zdaje się być bardzo prosta - obserwujemy codzienność grupki przyjaciół, którzy na naszych oczach zmieniają się i dojrzewają, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie. Co ciekawe, film powstawał przez okrągłe 12 lat i jest wierną relacją tego, jak zmieniało się życie głównych bohaterów. Zapowiada się życiowe, pełne emocji kino, a świetne recenzje tylko zachęcają, by zobaczyć tę historię na wielkim ekranie. Ta intymna wręcz produkcja jest nazywana dziełem sztuki, a krytycy są pełni słów uznania - jednym słowem: warto.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Manu. Bądź sobą!

Manu. Bądź sobą!

O filmie

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe... Czytaj więcej

Tym razem propozycja dla najmłodszych widzów. Manou the Swift to pozytywna historia o przekraczaniu własnych granic i o samoakceptacji. Sympatyczni bohaterowie pokażą nam świat, w którym nawet dla największego odludka znajdzie się idealne i bezpieczne miejsce oraz świat, w którym każdy ma własną misję do spełnienia. Ta niemiecka animacja ma nie tylko bawić, ale i uczyć - jeżeli szukacie propozycji na seans z dzieckiem, ten tytuł jest godny rozważenia.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV