Jest kwiecień - za oknem wiosna, a w kinach zupełnie nowe filmy. Co ciekawego możemy obejrzeć w tym miesiącu? Oto najciekawsze premiery.

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim - aktualizacja kinowego repertuaru. Choć premier wydaje się być mniej niż w ubiegłych miesiącach, i tak szykuje się wiele dobrego, bowiem przed nami debiuty kilku naprawdę głośnych filmów komiksowych. W tym miesiącu największym przebojem będzie oczywiście Avengers: Endgame, czyli wielka kulminacja MCU. Ponadto na wielkie ekrany wejdzie Shazam! od Warner Bros. i DC, a za nim Hellboy, gdzie w tytułowej roli wystąpi David Harbour. Coś dla siebie odnajdą też miłośnicy dramatów i kina dokumentalnego, a także najmłodsi widzowie, którzy będą mieli okazję spotkać się z Manou the Swift i z Missing Link. Co ciekawego wejdzie na ekrany kin w tym miesiącu? Sprawdźcie naszą listę.

Nowe filmy na kwiecień 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Berlin, Barcelona

Berlin, Barcelona

O filmie

Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy Comas przeprowadził się z Barcelony... Czytaj więcej

Na pierwszy ogień - hiszpańskojęzyczne kino niszowe. Les distàncies to produkcja, która w ubiegłym roku zjeździła kilka festiwali i która została nagrodzona kilkoma statuetkami, w tymi tymi z Festiwalu Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze. Jest to historia przyjaciół, których relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy na jaw wychodzą skrywane od lat tajemnice. Opis może i nie brzmi szczególnie nowatorsko, jednak krytycy zwracają uwagę, że film potrafi trzymać w napięciu, zapewnia dużą dawkę emocji i w ciekawy sposób mówi o szeroko rozumianym człowieczeństwie. Propozycja może spodobać się wszystkim miłośnikom skromnych i autentycznych dramatów kina europejskiego. Reżyseruje Elena Trapé, dla której jest to zaledwie drugi fabularny film pełnometrażowy w karierze.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Impostor

Impostor

O filmie

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, w którym matka traci z oczu swojego syna podczas zwyczajnego spaceru po lesie. I... Czytaj więcej

Miesiąc rozpocznie się z przytupem - w pierwszy weekend kwietnia na ekrany kin wejdzie The Hole in the Ground, czyli bardzo ciekawie zapowiadający się horror z nutką zjawisk paranormalnych. Już na etapie zwiastuna widać, że produkcja podejmie z widzem grę psychologiczną. Zapowiada się następująco - podobnie jak główna bohaterka, zagubimy się w tym, co tak naprawdę się tu dzieje i z każdą minutą będziemy coraz bardziej wątpić w prawdziwość świata przedstawionego i osób, które się w nim pojawiają. Film już na etapie promocji prezentuje się bardzo dobrze, na co wskazują też pozytywne recenzje - krytycy doceniają nie tylko pomysł fabularny i wykonanie, ale także drobne elementy, które dodają całości dużej wyrazistości. To jeden z horrorów, na seansie których mają nam towarzyszyć ciarki na plecach - dacie się przekonać? Zobaczcie zwiastun.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Jutro albo pojutrze

Jutro albo pojutrze

O filmie

W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają... Czytaj więcej

Minding the Gap to bardzo dobrze oceniany film dokumentalny, który może zainteresować wszystkich miłośników tego gatunku. Historia zdaje się być bardzo prosta - obserwujemy codzienność grupki przyjaciół, którzy na naszych oczach zmieniają się i dojrzewają, nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie. Co ciekawe, film powstawał przez okrągłe 12 lat i jest wierną relacją tego, jak zmieniało się życie głównych bohaterów. Zapowiada się życiowe, pełne emocji kino, a świetne recenzje tylko zachęcają, by zobaczyć tę historię na wielkim ekranie. Ta intymna wręcz produkcja jest nazywana dziełem sztuki, a krytycy są pełni słów uznania - jednym słowem: warto.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Manu. Bądź sobą!

Manu. Bądź sobą!

O filmie

Manu (Adam Zdrójkowski) dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że... Czytaj więcej

Tym razem propozycja dla najmłodszych widzów. Manou the Swift to pozytywna historia o przekraczaniu własnych granic i o samoakceptacji. Sympatyczni bohaterowie pokażą nam świat, w którym nawet dla największego odludka znajdzie się idealne i bezpieczne miejsce oraz świat, w którym każdy ma własną misję do spełnienia. Ta niemiecka animacja ma nie tylko bawić, ale i uczyć - jeżeli szukacie propozycji na seans z dzieckiem, ten tytuł jest godny rozważenia.

Data premiery w Polsce: 5 kwietnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV