Program TV na weekend 4-6.11: Szósty zmysł, Doktor Sen, Sonic 2. Szybki jak błyskawica
Sonic 2. Szybki jak błyskawica, Odpływ i Drogi Evanie Hansenie to najciekawsze premiery telewizyjne tego weekendu. Warto również obejrzeć filmy takie jak Szósty zmysł, Doktor Sen czy Poszukiwacze zaginionej Arki. Na uwagę zasługują seriale Schody oraz Vera.
Programy dokumentalne/rozrywkowe:
PIĄTEK:
Sonita
22:45
TVP Kultura
Sonita Alizedah jest pochodzącą z Afganistanu dwudziestoletnią dziś raperką. Jako piętnastoletnia dziewczyna mieszkała w Teheranie, gdzie uczęszczała na różne kursy i warsztaty, przygotowując się do samodzielnego życia z dala od wojny. Tu stawiała też pierwsze kroki w muzyce. Rodzina Sonity, zgodnie z afgańską tradycją, chciała ją wydać za mąż za pieniądze. Stanowcza niezgoda na taki stan rzeczy i bunt wewnętrzny Sonity stały się inspiracją do powstania jej pierwszego hitu i przejmującego teledysku. Kamera towarzyszyła raperce przez trzy lata, podczas których mogliśmy być świadkami dojrzewania Sonity, zdeterminowanej by rozwijać swoją pasję i sięgać po marzenia.
Zobacz także:
III Rzesza: Droga do upadku: Na ziemi wroga – 22:00 (National Geographic)
SOBOTA:
Florence Nightingale. Do rany przyłóż
22:00
PLANETE+
Portret Brytyjki uważanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa. Florence Nightingale urodziła się w 1820 roku w arystokratycznej angielskiej rodzinie. Podjęta w wieku 24 lat decyzja, by zająć się zawodowo pomaganiem innym ludziom, wywołała w jej otoczeniu niemałą konsternację. Zdobyła niezbędne wykształcenie i w czasie wojny krymskiej opiekowała się rannymi żołnierzami. Stała się pionierką w dziedzinie higieny, edukacji oraz opieki zdrowotnej. Do dziś Florence Nightingale pozostaje ikoną nowoczesnego pielęgniarstwa, jak również zawodowej emancypacji kobiet.
Zobacz także:
Nagi instynkt: Seks, śmierć i Sharon Stone – 22:50 (ale kino+)
NIEDZIELA:
Sport i nauka. Ku doskonałości
22:00
PLANETE+
Czteroczęściowa seria dokumentalna pokazuje coraz mocniejsze związki między nowoczesną nauką a sportem wyczynowym. Najlepsi światowi biegacze studiują anatomię włókien mięśniowych, pływacy - fizykę płynów, a trenerzy - psychologię. Ludzkie ciało i psychika oraz sprzęt sportowy i metody treningu stały się w dzisiejszych czasach obiektem intensywnych badań, a wiedza zdobyta w laboratoriach ma coraz większy wpływ na, to kto stanie na najwyższym stopniu podium.
Zobacz także:
Czas wikingów: Początki końca – 22:00 (National Geographic)
Źródło: teleman.pl