Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Konkursy

Konkurs zakończył się 22.10.2016, o godz. 23:59.

Wygraj powieść Czterdzieści i cztery Krzysztofa Piskorskiego – wyniki

Odpowiedz na pytanie i wygraj powieść Czterdzieści i cztery autorstwa Krzysztofa Piskorskiego, w której dynamicznie prowadzona fabuła jest osadzona w odmienionym etherem XIX wieku.

Nagrody wygrali:

  • Agnieszka Jóźwiak
  • Bartosz Bogdanowicz

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać książkę Czterdzieści  i cztery Krzysztofa Piskorskiego, należy zapoznać się z regulaminem i odpowiedzieć na pytanie: Jaka epoka historyczna nadaje się najlepiej do osadzenia w niej akcji powieści SF lub fantasy? Uzasadnij odpowiedź.

Nagrodzimy 2 najciekawsze odpowiedzi. Przesyłajcie je do 22 października 2016 r. do godziny 23:59 na adres [email protected] w tytule wpisując: Czterdzieści i cztery.

Czterdzieści i cztery - okładka
Źródło: Wyd. Literackie

Jest rok 1844. Do odciętej blokadą Anglii przybywa Eliza Żmijewska – poetka i ostatnia kapłanka zapomnianego, słowiańskiego bóstwa. Eliza ma odnaleźć przemysłowca Konrada Załuskiego, którego rodacy winią za upadek powstania na Litwie. Zamierza wykonać na nim wyrok wydany przez Radę Emigracyjną oraz Juliusza Słowackiego. Tylko czy Załuski naprawdę jest winny? A może padł ofiarą rozgrywki dwóch wieszczów?

W świecie, gdzie energia próżni odmieniła historię, nie ma prostych odpowiedzi.  Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami, a wojny i powstania potoczyły się nowym torem. Towiańczycy, rewolucjoniści, luddyści, szaleni prorocy i poeci snują piętrowe intrygi. Armie, tajne policje oraz floty powietrznych okrętów czekają na znak. Z pozaświatowych kolonii Francji, Anglii oraz Rosji nadciągają egzotyczne stworzenia i obce siły. Coś lęgnie się w ciemnych zaułkach miast…

Polacy widzą we wszystkim szansę, by wywrócić układ wrogich im mocarstw. Żmijewska odkrywa jednak, że na szali leży coś więcej niż tylko los jej kraju…

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]