Menu

Hawaii 5.0

Hawaii 5.0 to nowa wersja serialu z lat 1968–1980. Opowiada o specjalnej grupie utworzonej do walki z przestępczością na Hawajach. Steve McGarrett, należący niegdyś do "Fok" (Navy SEAL), wraca na Hawaje i zajmuje miejsce swego ojca. Tworzy elitarny zespół, w skład którego wchodzą: detektyw "Danno" Williams, lokalny detektyw Chin Ho Kelly i kuzynka China - "Kono" Kalakaua. Skupiają się na [...] Czytaj więcej...

Opis

Recenzja

Kiedy Hawaii 5.0 czerpie z legend, opowiadań i prawdziwych historii, przeważnie jest ciekawie. Gdyby nie przesadnie ckliwy wątek, 12 odcinek byłby bardzo udany.

Nie podobało mi się to, jak do tej pory w Hawaii 5.0 ukazywano budowę relacji Jennifer z Chinem, bo robiono to łopatologicznie, bez subtelności i nieciekawie. Z daleka było widać, że prędzej czy później będą razem, więc nic nie zaskakuje, jednak w tym odcinku scenarzyści wychodzą obronną ręką z doprowadzenia do ich schadzki. Ukazanie dwóch wersji wydarzeń okazuje się przyjemnym i zabawnym zabiegiem, który sprawdza się i wprowadza trochę dystansu.

Sprawa kryminalna odcinka jest przede wszystkim interesująca – począwszy od ukazania pewnego prawdziwego hawajskiego rytuału dorastania, a skończywszy na ciekawej historii związanej z czasami II wojny światowej. Dzięki temu dostajemy coś nowego, bo twórcy starają się wprowadzić trochę urozmaicenia i robią to zdecydowanie skutecznie. Ważne jest to, że wątek nie jest przewidywalny, gdyż scenarzyści bawią się trochę koncepcją, serwując zwroty akcji prowadzące mimo wszystko do innego rozwiązania, niż pierwotnie można było zakładać. To duży plus, który zapewnia satysfakcję.

Obok tego wszystkiego mamy powrót cioci Steve’a, który po raz kolejny jest nieudany. To powrót słabych wątków obyczajowych, jakich za dużo było w poprzednim sezonie – łącznie z odcinkiem związanym z postacią owej cioci. Lubię dobre obyczajowe motywy w Hawaii 5.0 – także te, gdy twórcy robią coś bardzo pozytywnego i ku pokrzepieniu serc. W tym odcinku to nie działa, bo dostajemy sztuczność, ckliwość i bardzo nieudaną scenę śmierci, w której aktor grający Steve’a nie potrafił wykrzesać z siebie grama emocji. Za bardzo to banalne i pretensjonalne, aby można było uznać pomysł za udany. Jedyny plus to końcowy krajobraz – przepiękny.

Hawaii 5.0 zaoferowało tym razem odcinek nierówny. Ciekawa sprawa kryminalna w połączeniu z relacją China z Jennifer gra należycie, ale już wątek obyczajowy ciotki psuje dobre wrażenie. Pomimo tego serial trzyma poziom zapewniający rozrywkę, jakiej można po nim oczekiwać.
Pokaż całą recenzję

Obsada

Steve McGarrett
Danny Williams
Chin Ho Kelly
Kona Kalakaua
Dr Max Bergman
Sang Min
pokaż pełną obsadę (9)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Trailery i materiały video

Hawaii Five-0 Season 4 - Extended Promo

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
0 -

Premiery seriali – jesień 2016

Jesień to najlepszy okres dla każdego fana seriali. Na ekrany powracają kolejne sezony popularnych produkcji oraz debiutują nowości. Oto kalendarz premier seriali. Poznajcie daty premier.

Marcin Rączka
0 -

Wyniki oglądalności – 1 tydzień maja 2016

Jak co tydzień zbiorczo w jednym dużym tekście informujemy o oglądalności amerykańskich seriali z ostatniego tygodnia.

Marcin Rączka
0 -

Wyniki oglądalności – 4 tydzień kwietnia 2016

Jak co tydzień zbiorczo w jednym dużym tekście informujemy o oglądalności amerykańskich seriali z ostatniego tygodnia.

Pokaż kolejne (55)

Komentarze